Ухвалено звернення до Президента

Під час сесії Кагарлицької міської ради, яка відбулася 29 вересня, депутати ухвалили зміни до бюджету-2022, розглянули низку земельних питань, звернулися до Президента та Кабінету міністрів України щодо заборони релігійних громад УПЦ, надали згоду на відпустку міському голові.
Чергова сесія Кагарлицької міськради, яку проводив міський голова Олександр Панюта, проходила в переповненому залі. Причина цьому - присутність на засіданні прихожан Свято-Троїцького православного храму УПЦ та духовенства. Віряни, як згодом з’ясувалося, прийшли висловити свою незгоду з одним із питань порядку денного сесії, що стосувалося земельної ділянки, де розміщено храм та інші будівлі.
Перед голосуванням по цьому питанню слово взяла депутат міської ради Світлана Синюк, яка звернулася до колег із проханням не підтримувати проєкт рішення, який, за її словами, суперечить законодавству, а відповідно всі, хто проголосує «за», нестимуть кримінальну відповідальність.
Натомість депутат міської ради Сергій Будюк запевнив колег та присутніх вірян, що проєкт рішення «Про припинення права постійного користування земельною ділянкою та визнання державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, рішення сесії Кагарлицької міської ради такими, що втратили чинність» не стосується безпосередньої діяльності релігійної громади в Кагарлику і знаходиться виключно в правовому юридичному полі.
Адже, за його словами, під час оформлення відповідних документів, в т.ч. держакта на землю, було допущено низку порушень. Зокрема, координати земельної ділянки, вказані в документах, є невірні і чомусь знаходяться на території дитмайданчика та парку. «Є й питання щодо законності процедури приватизації», - додав Сергій Будюк.
Настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Василь Синюк у свою чергу зазначив, що всі документи на землю оформлялися з дотриманням вимог чинного на той час законодавства, а роботи виконували працівники організації, що мала відповідну ліцензію. Він також категорично не погодився з аргументами Сергія Будюка, наголосивши, що релігійна громада не претендує ні на які землі, які знаходяться за межами церковного паркану, а якщо в держакті є помилки з координатами, то вони згодні їх виправити через внесення відповідних змін.
По цьому Олександр Панюта поставив питання на голосування - депутати відповідний проєкт рішення підтримали.
Інші питання порядку денного розглядалися значно швидше. Це стосувалося і внесення змін до бюджету громади-2022, і управління об’єктами комунальної власності, і взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, і погодження місць розміщення тимчасових споруд, і надання відпустки міському голові, і цілої низки земельних питань.
Насамкінець депутати підтримали звернення, яке ініціював Іван Лисий, до Президента України та Кабінету міністрів «щодо заборони релігійних громад УПЦ московського патріархату на території України».