Наш земляк Євгеній Заїка - лауреат премії Верховної Ради України

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відзначив нагородами Верховної Ради України найталановитіших молодих учених в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. У числі лауреатів цієї державної нагороди і наш земляк - Євгеній Заїка.

Молодий учений має чотири свідоцтва про авторство рослин, зокрема, пшениці озимої: Миролюбна, Романівна, Співанка Поліська, Водограй; кандидат сільськогосподарських наук, в.о. старшого наукового співробітника Національного наукового центру “Інституту землеробства Національної академії аграрних наук України”.

Наш земляк ще зі шкільної лави захоплювався біологією. У книзі Олексія Шульги “Люди нашого міста”, що побачила світ у 2007 році, тоді ще студент-другокурсник Євгеній Заїка зізнався авторові: “...Мрію подати ефективну допомогу працівникам сільського господарства нашої країни. Всі сили віддам для цієї мети. Напрямок моїх наукових інтересів сьогодні - вивчення впливу інгібіаторів на ріст пшениці...”

Як бачимо, за останні десять років Євгеній має неабиякі досягнення. Вітаємо нашого земляка з державною нагородою та бажаємо йому нових успіхів у науковій і освітній діяльності та подальшого визнання його здобутків серед науковців України та світу.