“Обніміться ж, брати мої…”

22 січня у великому залі адмінбудинку районної ради відбувся урочистий захід з нагоди Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут.

З вікопомною подією в історії нашої країни - 100-річчям проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки жителів Кагарличчини привітав голова районної ради Іван Семцов.

- Акт злуки зіграв велику роль у формуванні національної політичної думки, а також у формуванні державного мислення українського народу, - зазначив очільник району. - Разом з цим, Українська держава отримала в спадок демократичні традиції і символіку Української Народної Республіки. Соборність держави означає цілісність нашої землі та єдність наших прагнень на шляху до розбудови квітучої і заможної України, взаємну готовність працювати над тим, щоб у нашому спільному домі панували мир, закон і благополуччя, невіддільні від почуття національної свободи та гідності. Адже саме в єдності – наша сила!

Також Іван Семцов наголосив на тому, що у січні ми вшановуємо й героїв трагічної сторінки становлення нашої державності - бою під Крутами.

- Українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків, - зазначив голова районної ради. - Тоді 4-тисячній червоній армії протистояли 500 студентів і юнаків. Сьогодні складається враження, що історія повторюється. Принаймні, так вважає більшість українців. Однак факт залишається фактом, цей бій залишив неабиякий слід в нашій національній пам’яті. Тож нехай відчуття єдності, як громадян однієї країни, допомагає нам, надаючи сил, будувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар.

Під час заходу відбулося покладання квітів до пам’ятників Т.Г.Шевченку та Героям Небесної Сотні.

Ведуча Анастасія Мацібура нагадала присутнім про історичні події сторічної давнини, після чого на великому екрані було продемонстровано короткий відеофільм щодо проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

На урочистостях прозвучали тематичні пісні у виконанні учнів школи мистецтв та учасників художньої самодіяльності району.

Участь у заході взяли заступник голови райдержадміністрації Світлани Синюк, Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, сільські голови, представники організацій району.