Хазяйновито оглянув територію біля храму. Трава скошена, цвітуть троянди, чистенькі доріжки - залишився задоволений.
У лютому 2018 року відкрили новозбудований за підтримки Анатолія Ворони храм Апостола Івана Богослова у селі Зелений Яр. Отоді-то і став храм частинкою життя Михайла Цапенка.
Народився Михайло Григорович 31 липня 1950 року в селі Жовтневе. Закінчив восьмирічну школу і пішов навчатись на механізатора. Після закінчення училища прийшов у рідне село, де кожна стежинка, кожне деревце знайоме. Де рідна мама завжди виглядає його з усіх доріг.
Пішов працювати механізатором на тракторну базу. Як він гордився, що йому доручили трактор і нарешті він справжній господар на своїй землі. І вдень, і вночі орав він землі колгоспу, не маючи втоми, молодий, гарячий. Брав зобов’язання перевищити план і дотримував слова. Про його працю писали в районній газеті «Будівник комунізму». Тоді його девіз був «Перемагати!»
Далі був комбайн. І він, як справжній господар, дбав про нього. Говорив: «Мій комбайн!»
У 1977 році він побив районний рекорд - за 22 години безперервної роботи намолотив 105 тонн пшениці. Йому було лише 27 років, а він уже знав, що йому потрібно від життя. Більше всього в людях цінує діловитість, не любить ледарів. Кожного дня доказує собі, що він може більше.
В 1986 році Михайло Григорович був нагороджений орденом «Трудової слави» третього степеня та Почесною грамотою Президії Верховної Ради.
У 1990 році закінчив Маслівський технікум по спеціальності агроном і був призначений головним агрономом колгоспу. Працював віддано, дбав про дорогі його серцю поля з великою любов’ю.
Колгоспи відійшли в історію. Тепер орендарі самі вирішують, що сіять, скільки добрив куди внести. А раніше це була його справа.
Непросто було сидіти без роботи перший час. Хоч і на пенсії, але сили ще є, є нерозтрачена любов до землі та до рідного села. І є золоті руки, які просять роботи.
Почали будувати дитячий майданчик, Григорович уже виготовляє гойдалку для діток, пісочницю. У сільському клубі немає стільчиків, уже виготовив і привіз своїм тракторцем лавочки - добротні, покриті лаком.
А церква тепер на його обслуговуванні. Всі господарські роботи взяв на себе. Виготовив прекрасні лавочки для прихожан, а дзвіничку яку прехорошу зробив! Бо що ж то за церква без дзвону! Ще багато чого робить він у церкві своїми руками. Зайшла в церкву, а там іде прибирання: миє вікна, витирає пилюку, готує церкву для прихожан на неділю.
Питаю: «Михайло Григорович, чого ж ви самі, чому немає помічників?»
Засміявся: «А хто ж буде? Прихожани - ті не подужають, ті захворіли. А комусь треба це зробить. Он і сходи треба переробить, і ділянку за церквою ще вирівнять. І ще багато чого... Жалко допомоги немає. А я роблю, бо це ж для людей, для свого села».
Завдяки таким людям село завжди буде жить. Бо ще не перевелися господарі своєї землі. Односельчани вдячні Михайлу Григоровичу за його турботу про рідне село.
Господар на своїй землі
