П’ять питань розглянуто під час засідання колегії Кагарлицької райдержадміністрації 25 січня, яку вів голова РДА Роман Коваленко.
Про роботу із зверненнями громадян в Кагарлицькій райдержадміністрації за 2018 рік доповіла завідувач сектором звернень громадян апарату РДА Ірина Василюк. З цього приводу у “Віснику Кагарличчини” буде окрема публікація. Нині ж лише наголосимо, що у минулому році до райдержадміністрації надійшло 430 звернень.
Зі свого боку голова РДА Роман Коваленко зазначив, що він відмітив би два “шквали” звернень: стосовно неналежної роботи проводового радіо та оформлення субсидій. Нині всі вони вирішені, а звернення з цього приводу припинилися.
Із організацією харчування в загальноосвітніх навчальних закладах району ознайомила загал начальник відділу освіти райдержадміністрації Надія Омельченко.
У 2018/2019 навчальному році організацією харчування учасників навчально-виховного процесу закладів освіти займається, власне, господарство Кагарлицького районного споживчого товариства. Перед початком нового навчального року спільно з фахівцями Головного управління Держсанепідслужби у Київській області здійснено об’їзди харчоблоків, результатами яких є акти готовності закладів освіти до нового навчального року та санітарні паспорти харчоблоків.
Безоплатне гаряче харчування надається 3 категоріям дітей, визначених законодавством, Окрім того, виконком Кагарлицької міської ради прийняв рішення про безоплатне харчування дітей учасників АТО.
Харчування учнів 1-4 класів непільгових категорій проводиться за принципом співфінансування на підставі заяви батьків.
Станом на 25 січня тривають тендерні процедури щодо організації гарячого харчування учнів закладів загальної середньої освіти. Сума тендерних процедур складає 1298972 грн. Сюди закладено кошти районного бюджету для організації гарячого харчування дітей пільгових категорій - 248900 грн.
У всіх харчоблоках проведено поточні ремонти. Окрім того, коштом районного та міського бюджетів, а також спонсорів, закуплено додатково обладнання для загальноосвітніх закладів міста, с. Черняхів та с. Стави.
Коментуючи доповідь, Роман Коваленко наголосив, що, за відгуками, харчують дітей у школах смачно. Він акцентував увагу на кадровій проблемі - важко знайти кухаря у сільській місцевості на невелику заробітну плату. Хоча це питання і в Слободі, і в Горохуватці вирішити вдалося.
Начальник управління фінансів РДА Наталія Перевера, заступник начальника Кагарлицького об’єднаного УПФУ Людмила Візьонок та начальник Кагарлицької податкової інспекції Людмила Циганок ознайомили членів колегії та запрошених із станом виплат заробітної плати на підприємствах, установах й організаціях району, виконанням районного бюджету, податкових надходжень, надходжень до Кагарлицького об’єднаного управління Пенсійного фонду та проведення заходів щодо легалізації заробітної плати за 2018 рік.
Так, Наталія Перевера зазначила, що до загального фонду зведеного бюджету Кагарлицького району у 2018 році надійшло власних та закріплених доходів на суму 150884,4 тис. грн при запланованих з урахуванням змін 148017 тис. грн. У порівнянні із 2017 роком приріст склав 20,5%.
Із 32 місцевих бюджетів виконані 18. На перших позиціях Леонівська (277,5%), Ліщинська (164,5%), Буртівська (138,1 %) та Шубівська (137,8 %) сільські ради.
Податку та збору на доходи фізичних осіб надійшло 81468,2 тис. грн (приріст - 30,4%). Найбільше його сплачено ПрАТ “Агрофорт” (6373,7 тис. грн), ТОВ “ДАН ФАРМ Україна” (3712 тис. грн), ТОВ “Віскар-Агро” (3682,5 тис. грн), ПрАТ «КФ “Лагода” (3661,7 тис. грн).
Плата за землю склала 19380,6 тис. грн, акцизний податок - 12166,4 тис. грн.
Єдиного податку з юридичних та фізичних осіб надійшло на суму 17190,1 тис. грн. Єдиного податку із сільгоспвиробників - 16742,8 тис. грн. Субвенції з державного бюджету склали 203648,5 тис. грн.
Людмила Візьонок доповіла, що до бюджету Пенсійного фонду надійшло власних коштів по ЗУ 1058 - 628,4 тис. грн, що становить 73,3% планового завдання на 2018 рік. Надходження за додатковими ставками становлять 962 тис. грн (148,6% до плану).
Виконання плану з надходження кошів від сплати єдиного соціального внеску становить 83,6%. Надійшло 296 млн 645,1 тис. грн. Причиною невиконання планових завдань є переведення найбільших платників на обслуговування в офіс великих платників (м.Київ) та переведення працівників підприємств до головних офісів.
Загальна заборгованість підприємств Кагарлицького району становить 330 тис. грн. Заборгованість із страхових внесків відсутня.
З початку року до адміністративного суду подано 35 позовів по пільгових пенсіях на суму 220,5 тис. грн. Вся сума заборгованості охоплена заходами стягнення.
З метою погашення боргів протягом 2018 року надавались матеріали по боржниках із дієвим статусом боргу на розгляд тимчасової комісії з питань погашення заборгованості, але боржники не з’являються на такі засідання. Також проведено 39 засідань робочої групи спільно з ДВС та фіскальною службою з метою підведення підсумків від проведених заходів та планування дій по виконанню відкритих виконавчих проваджень.
Людмила Циганок поінформувала, що ведеться робота у сфері детінізації зайнятості населення. Так, перевірками виявлено 44 підприємства району, де працює лише одна наймана особа, або взагалі відсутні наймані працівники. На ці підприємства направлено запити та отримано 23 відповіді. За результатами аналізу та у разі виявлення ризиків несплати податків будуть підготовлені висновки для проведення контрольно-перевірочних заходів.
Про стан кадрової роботи у Кагарлицькій райдержадміністрації за 2018 рік доповіла Оксана Лихошерст, начальник відділу управління персоналом та організаційної роботи апарату РДА.
Начальник Обухівського відділення управління виконавчої дирекціії Фонду соціального страхування України Олег Бевз розповів учасникам засідання про організацію контролю та обґрунтованості видачі листків непрацездатності застрахованим особам.
З усіх питань члени колегії ухвалили відповідні рішення.