Попереду канікулів пора

Промайнув ще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція. По-сімейному тепло і урочисто пройшло свято у Кагарлицькому НВК “ЗОШ-І-ІІ ст.-ліцей”. Право відкрити урочистий захід було надано директору навчального закладу Василю Мамію.

- Час дитинства для наших найстарших учнів закінчився, настав час дорослого вибору, - наголосив він. - Вірю, що наші випускники і надалі будуть старанними. Бажаю їм упевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх мрій. Підкорюйте нові вершини у житті, але не забувайте рідної школи і здобутих знань…

Із щирими словами побажань звернулися до учнів та вчителів голова Кагарлицької районної держадміністрації Роман Коваленко та міський голова Олександр Панюта.

- Дорогі випускники. Сьогодні ви вирушаєте в нове доросле життя, де на вас чекають нові досягнення та успіхи, але не забувайте своїх учителів, рідну школу та друзів, вірю, що ви в подальшому примножите здобутки, - зазначив Роман Коваленко. - Я не сумніваюся і в тому, що ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами України! Мої вітання та подяка батькам і педагогам. Нехай сьогоднішній хвилюючий дзвоник пролунає у кожному серці радісним настроєм та вірою у світлий завтрашній день.

По цьому Роман Коваленко нагородив грамотами кращих педагогів та учнів закладу. Протягом навчального року, що минув, вихованці ліцею досягли значних успіхів у навчанні, в предметних олімпіадах, різноманітних творчих конкурсах та змаганнях, тож досить тривалою була церемонія нагородження. Кожне нове прізвище нагородженого учасники урочистої лінійки зустрічали емоційно, бурхливими оплесками.

Олександр Панюта теж відзначив грамотами та подарунками кращих школярів, а ще вручив Василю Мамію для потреб ліцею сертифікат на 30 тисяч гривень.

Святкові напутні слова звучали випускникам і від першачків. В свою чергу старшокласники дякували своїм педагогам за те, що вони навчили їх розуміти прекрасне, палко любити Батьківщину, рідну мову.

І ось хвилююча мить... У небо здійнялися повітряні кульки та білі голуби, а на подвір’ї ліцею пролунав останній дзвінок, який сповістив про початок чудової пори – літніх канікул.

Олексій АДАМЕНКО

***

Прекрасний сонячний день, розмаїття природи, море квітів і посмішок, чудовий настрій - у такій атмосфері пройшло Свято останнього дзвоника у Слобідській загальноосвітній школі. Її не затьмарив навіть той факт, що цьогоріч, напевне, був зафіксований антирекорд школи по кількості випускників. На лінійку їх вийшло лише троє - юнак і двоє дівчат. Але, натомість, зберігся кількісний склад навчального закладу, а ще чимало першокласників, що дає надію на світле майбутнє і школи, і села.

Традиційно на шкільному подвір’ї, крім учнів і вчителів, зібралися батьки і рідні дітей, окремі жителі села, поважні гості. Серед останніх - начальник Центру соціальних служб сім’ї і молоді райдержадміністрації Алла Невдобенко, настоятель сільського храму отець Федір, секретар сільської ради Світлана Бенчак.

Із вітальним словом до присутніх звернувся директор закладу Олександр Ільєнко. Він же вручив почесні грамоти ряду школярів за вагомі успіхи у навчанні, перемоги та активну участь у шкільних та районних заходах.

Від районної влади учасників зібрання вітала Алла Невдобенко. Вона також вручила грамоти РДА і райради одній із учениць школи.

Божого благословення випускникам, віри, надії і благодаті учителям і їх вихованцям побажав у своєму виступі отець Федір.

Як завжди, найбільше уваги загалу одержали випускники закладу. Горщик із побажаннями, у якому при наступній зустрічі можна буде зварити кашу однокласників, передали 11-класникам першачки. А ось п’ятикласники, навпаки, у віршованій формі одержали від старших товаришів мудрі поради на подальше шкільне життя.

Цілий ряд пісень, красиві букети і слова вдячності було адресовано вчителям школи.

А завершив дійство, як завжди, останній дзвоник у виконанні тандему із випускника та першокласниці.

Станіслав МИХАЙЛОВСЬКИЙ

***

Тепло й зворушливо пройшло свято Останнього дзвоника у міській школі № 2 імені Василя Дашенка.

Театралізовані виступи першокласників, пісні і танці школярів (фото 2) усієї школи, традиційні відзнаки і нагороди, вальс випускників і сльози їх батьків, випущені дітьми голуби у небо - так емоційно і багато тут святкували завершення навчального року.

Приємними хвилинами свята стали і виступи та нагородження головою Кагарлицької районної ради Іваном Семцовим та першим заступником міського голови Олегом Пурієм учнів та працівників закладу.

Гімн школи, який виконали усі присутні, взявшись за руки, став завершальним акордом заходу.

Свято у закладі було яскравим не тільки через насичену його програму, а й від різноманітних вишиванок, у яких були чи не всі того дня у школі.

Наталія КРАВЕЦЬ

***

П’ятеро випускників цьогоріч залишають стіни Переселенської школи. Двоє юнаків та троє дівчат підуть широким життєвим шляхом обирати собі професію, шукати долі. Та ніколи не забудуть вони рідної школи. Будуть знову й знову повертатися сюди за затишком класних кімнат, мудрою порадою вчителів. Про це говорили діти під час свята Останнього дзвоника в закладі.

Традиційно їх вітали колеги-першачки, вчителька початкових класів та нинішній класний керівник, мама одного із випускників. Класний керівник Світлана Калієвська пов’язала своїм підопічним блакитні стрічки із словами “випускник”. А дев’ятикласники почепили кожному на груди дзвіночок.

Директор школи Зінаїда Балацька разом із вітаннями вручила учням та вчителям грамоти за їхні досягнення. До вітань приєдналися секретар сільської ради Сніжана Шевченко та начальник відділу культури та туризму, національностей та релігій РДА Любов Карпів, яка теж вручила відзнаки дітям і викладачам.

У виконанні учнів школи пролунали чудові пісенні номери.

І ось над селом зазвучав срібний голос останнього дзвоника в цьому навчальному році. Когось він проводжав у доросле життя, а когось - на веселі безтурботні канікули. Батьки утворюють із вишитих рушників символічний коридор, через який із їхнім благословенням рушають діти...

Валентин ВЛАДІМІРОВ