Урожай не підвів

Директор кадомського СТОВ «Переможець» Петро Папіженко очолює сільгосппідприємство з дня його заснування - з 1989 року. За цей час, стверджує керівник, у господарстві сформувався колектив, який, незважаючи на різні випробування, успішно працює, досягаючи поставлених завдань. Жнива ранніх зернових, які в Кадомці вже добігають кінця, ще одне цьому підтвердження. Середня врожайність, за словами Петра Папіженка, має бути в межах 50 ц/га.

- Під час посівів, - зазначає директор СТОВ «Переможець», - використовуємо сорти різної селекції - як південні, так і місцеві, зокрема, власний посівний матеріал. З року в рік комбінуємо, аналізуємо врожай, знаходячи оптимальні варіанти.

Упродовж останніх 13 років СТОВ «Переможець» входить до агрокорпорації «Успіх». І, за словами Петра Папіженка, господарство від цього лише виграло.

- Потреба в об’єднанні на той час вже давно визріла, - розповідає він. - Якщо в кращі часи за тонну пшениці ми отримували три тонни солярки, то 13 років тому про це й годі було говорити. Затрат було значно більше, ніж отриманих коштів від реалізації зернових. Час був складний, з’являлися заборгованості, в тому числі по зарплаті. Після нашого входження до складу агрокорпорації «Успіх», ситуація почала поступово стабілізуватися. З кожним роком господарство укріплювалося. І нині маємо можливість досягати високих показників. Дотримуємося технологій вирощування зернових, сівозміни, вносимо необхідну кількість добрив. Плани виконуються. Головне нині, щоб скінчилася війна, і вже після перемоги зможемо говорити про нові перспективи, нові плани, в тому числі ті, які пов’язані зі збутом продукції.

Завдяки тому, що в «Переможця» є більші можливості, ніж в інших сільгосппідприємств, що теж входять до «Успіху», токове господарство у Кадомці стало одним з базових, де зберігається зерно.

Відповідно ж, до збору врожаю залучається техніка не лише власна, а й інших сільгосппідприємств «Успіху» - роботи проводяться планово, з урахуванням погоди та стану зрілості зернових.

Такий комплексний підхід в роботі, за словами Петра Папіженка, повністю себе виправдовує. Відповідно, з року в рік, зростають й врожаї. Та й на умови роботи працівники не нарікають.

- Для мене всі працівники господарства – добросовісні люди, причому, взаємозамінні, - наголошує керівник. - Більшість з них - з перших днів заснування господарства. Я вдячний їм за роботу, за вірність сільгосппідприємству.

Водночас, в «Переможці» не лише дбають про прибутки, тут не забувають і про надання допомоги закладам соцсфери.

- Саме зараз, - продовжує розповідь Петро Папіженко, - ми зосереджені на допомозі облаштування бомбосховища для наймолодших кадомчан. Для цього виділяємо всі необхідні будівельні матеріали. Робота вже розпочата і буде завершена вчасно. Хоча, правильніше було б сказати, що це – не допомога від нас, це – наш обов’язок перед дітьми, перед усіма жителями села. Ми завжди були і будемо одним цілим з селом, з людьми, які тут живуть, адже по-іншому й не може бути.

І ніби в підтвердження цих слів в кабінеті директора пролунав телефонний дзвінок. А вже за мить після телефонної розмови Петро Папіженко зустрівся зі старостою села Олександром Мозговим, узгодили віч-на-віч деталі ще однієї соціальної ініціативи.