День звернень і рішень

Кагарлицький міський голова Олександр Панюта 30 червня провів чергове 22 сесійне засідання.

Депутати прийняли звернення до Головного Управління Держпродспоживслужби про запобігання технічному впливу відходів свиноферми в с. Халча Кагарлицької МТГ. У зверненні, зокрема, зазначено, що останнім часом від мешканців села надходять скарги на різкий неприємний запах, який йде від земельних ділянок, що обробляє ТОВ «ДАН-ФАРМ Україна». До того ж на території свиноферми розташовані відкриті лагуни для зберігання гноївки, від яких також розповсюджується різкий неприємний запах на велику відстань. Земельні ділянки, на які вноситься гноївка, перебувають на відстані 250 м від житлової забудови, що є грубим порушенням встановленої 1500 м санітарно-захисної зони відповідно до додатку 15 «Мінімальні відстані від систем утилізації гною до житлової забудови» ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування і забудови населених пунктів». З метою усунення шкідливого впливу на здоров’я та якість життя мешканців депутати міської ради просять здійснити перевірку діяльності ТОВ «ДАН-ФАРМ Україна» щодо дотримання екологічних норм. Присутній на сесії представник товариства запевнив, що недоліки будуть усунуті.

Ще одне звернення до Кагарлицького відділу Головного Управління Держпродспоживслужби стосувалось усунення шкідливого впливу на здоров’я жителів та здійснення перевірки діяльності елеватора ТДВ «Узинський цукровий комбінат» щодо дотримання встановлених гранично допустимих викидів шкідливих речовин та екологічних норм.

Обранці Кагарлицької громади ухвалили також звернення до Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях про безоплатну передачу державного майна – приміщення колишньої санстанції – до комунальної власності Кагарлицької міської територіальної громади. Позитивна реакція на це звернення допоможе, зокрема, вирішити давню проблему розміщення Кагарлицького історико-краєзнавчого музею.

На засіданні внесено необхідні корективи до бюджету поточного року шляхом раціонального перерозподілу наявних коштів, які додатково спрямовуються на допомогу комунальним підприємствам, які утримують інфраструктуру, підтримку освіти, культури, медицини; зокрема, 200 000 грн виділено Центру первинної медико-санітарної допомоги на придбання портативного УЗД-апарату для виїзного обслуговування мешканців сіл громади.

За пропозиціями депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, комунальної власності, житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, торгівлі та побуту ухвалено рішення про надання дозволу на зменшення вартості платних медичних послуг для працівників освіти у 2022 році; про внесення змін до переліку платних послуг, які надаються Комунальним некомерційним підприємством Кагарлицької міської ради «Кагарлицька багатопрофільна лікарня»; про внесення змін до статуту Комунальної установи Кагарлицької міської ради «Кагарлицький інклюзивно-ресурсний центр»; про затвердження плати за навчання та встановлення пільг у Комунальному закладі Кагарлицької міської ради «Кагарлицька дитяча школа мистецтв» на 2022-2023 навчальний рік; про внесення змін до переліку об’єктів малої приватизації комунальної власності Кагарлицької міської територіальної громади, що підлягають приватизації шляхом продажу на аукціонах; про надання дозволу на приватизацію об’єкта комунальної власності Кагарлицької міської територіальної громади шляхом продажу на аукціоні; про управління об’єктами комунальної власності Кагарлицької міської територіальної громади; про звільнення від орендної плати орендарів комунального майна Кагарлицької міської територіальної громади; про заходи щодо заборони проведення видовищ, використання феєрверків, салютів, піротехнічних засобів (виробів), торгівлі ними, заборони використання звуковідтворювальної апаратури, гучномовних установок та обмеження в русі деяких транспортних засобів на території Кагарлицької міської територіальної громади; про надання дозволу Комунальному підприємству Кагарлицької міської ради «Міськрембудсервіс» на організацію та здійснення поховань; про надання дозволу на розміщення на земельній ділянці комунальної власності об’єкта торгівлі; про надання дозволу ТОВ «Баланс Агро Центр» на збір вихідних даних для виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Депутати підтримали пропозиції комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту, ліквідації Чорнобильської катастрофи та підтримки учасників їхніх сімей, що стосувалися редакційних змін до положення про Подяку Кагарлицької міської територіальної громади; затвердження плану оптимізації мережі закладів освіти Кагарлицької міської ради на 2022-2024роки; проведення громадських слухань щодо перепрофілювання закладів загальної середньої освіти Кагарлицької міської ради.

Ухвалено також виважені рішення із двох десятків земельних питань, які перед тим були детально опрацьовані на засіданні депутатської комісії з питань земельних відносин, екології та природокористування.