На Кагарличчині готують продуктовий резерв

Однією із нагальних потреб в період воєнного часу є формування продуктового резерву Кагарлицької громади на випадок непередбачуваних ситуацій. Серед запасів, які нині закладаються до резерву – продукти місцевого виробництва. Це, зокрема борошно, різні види круп, виготовлення яких налагоджено на Кагарличчині із зерна, яке надали місцеві сільгоспвиробники, а також виробництво тушонки.

Ідея виготовлення м’ясних консервів із тривалим терміном зберігання, виникла, коли Обухівська районна військова адміністрація виділила 8 т м’яса птиці зі своїх резервів для потреб Кагарлицької МТГ.

Тож значна частина його і пішла на спеціальну кулінарну переробку. Для цього вирішили використати потужності харчоблоків закладів освіти. А в основу рецепту лягли кулінарні секрети місцевих господинь.

В одному з таких закладів Кагарличчини нещодавно побували представники місцевих ЗМІ. В харчоблоці працювало четверо жінок. Вони й розповіли, що лише за тиждень тут виготовили близько 600 банок тушонки. Щодня з конвеєра сходить 143-146 банок. Готову продукцію на зберігання відносять у погріб. Сюди ж доставляють і тушонку, виготовлену на харчоблоці однієї з міських шкіл.

Загалом, як повідомила нам начальник відділу освіти Кагарлицької міської ради, вже на тушонку перетворено близько 5 тонн курятини. До справи залучилися працівники освіти не лише в місті, а й у селах громади. Не стоять осторонь і жителі Кагарличчини: вони, на заклик старост та самих освітян, надають для виготовлення резервного продукту півлітрові банки.

Тож якщо ви маєте в господі півлітрові банки, якими можете поділитися для закладання тушонки, освітяни радо приймуть їх від вас.