Учительське щастя Тамари Черненко

Продзвенів дзвінок – урок закінчився. Але Тамара Борисівна не поспішає. Навколо неї юрмляться учні: Андрій уточнює домашнє завдання, Саша чекає поради, Інна з’ясовує правопис слова. Для кожного у неї знаходиться і порада, і тепле слово, і усмішка…
Звістка про те, що нашій улюбленій учительці в День учителя вручено нагрудний знак «Відмінник освіти», швидко облетіла наш ліцей. Ось і вирішили ми привітати її всім учнівським колективом.
У своєму інтерв’ю Тамара Борисівна привідкрила ще одну дуже цікаву, насичену, невідому нам сторінку свого життя. Скільки ж неповторних уроків було у двадцятичотирирічній її трудовій біографії! І коли озирається назад, то бачить там не лише уроки, а й сотні, а може й тисячі юних облич. Це – її учні. Кожному віддала частинку свого серця.
А ще ми дізналися, що Тамара Борисівна закінчила в 1991 році школу із золотою медаллю. А про професію вчителя мріяла змалку. Улюбленими предметами майбутнього педагога були українська і російська мови та українська література. Любов до слова, мови спонукала поглибити знання за фахом учителя-словесника. Тож закінчила у 1996 році Український державний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова з червоним дипломом.
Свій перший урок провела в Переселенській ЗОШ. Тремтів голос, але чим далі – твердішав, ставав упевненішим. Згодом її запросили працювати в Кагарлицькому ліцеї, де і працює нині. Тут розцвів її педагогічний талант, його визнали колеги і держава. Свідчення цього – звання «старший учитель» вищої категорії, відмінник освіти і чимало грамот та подяк Департаменту Київської ОДА та відділу освіти Кагарлицької РДА.
Впродовж багаторічної праці викарбувалося її кредо: «Навчити всіх, навчити гарно. Виховати справжню людину». І успіхи Тамари Борисівни звучать гучніше, ніж слова. Тільки за останніх три роки її учні посіли 6 призових місць в обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, в конкурсі захисту учнівських науково-дослідних робіт МАН. Призерами олімпіад та конкурсів стали: Яна Мазепа, Інна Свиридченко та Ірина Черемис, яка в Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Г. Шевченка була нагороджена ще й дипломом.
Та й сама Тамара Борисівна займається науково-методичною роботою. Вона - член творчої групи філологів Київщини. Її методичними розробками уроків з української мови та літератури користуються вчителі нашої області.
А ще нам вона зізналася, що щаслива від того, що любить свою справу, дітей, своє життя, вона - щаслива мати, виховує донечку. Її учительське щастя – в успіхах теперішніх, колишніх і майбутніх учнів.
Ми поважаємо і любимо Тамару Борисівну за її невтомну працю, за її любов до нас, учнів, яким вона завжди готова прийти на допомогу, віддати весь свій час, тепло свого серця. Вона не вміє себе економити, працюючи з дітьми. Софійка Вакуліч, учениця 7 класу, присвячує їй власні поетичні рядочки:
В ліцеї чудова учителька є,
Усім допоможе й поради дає,
Кожну дитину вміє зрозуміти,
До кожного легко підходи знайти...
Наші студійці зустрілися з її випускниками 2018 року. Марія Марчук згадує: «Не знаю такого жодного вчителя, що міг би так жити своїм предметом. На уроках літератури я могла радіти і сумувати, посміхатися і плакати від краси творів. Тільки талановитий, творчий педагог міг навчити нас розуміти справжню красу української мови і силу слова».
Тетяна Пархомчук пригадує: «Її мудре і тепле слово завжди давало силу і надію на краще. А її знання переходили до нас».
Тож недарма у Тамари Борисівни зростає юна зміна філологів: Любов Кривуца, Валерія Мацібура, Яна Мазепа, Марія Марчук, Інна Свиридченко.
З вітальними словами і подякою за відданість справі, за добросовісність, дисциплінованість і комунікабельність звернувся від свого імені та всього колективу педагогів директор Кагарлицького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей» Василь Мамій. Він сказав: «Тамара Борисівна працює на майбутнє. Вона шукає все нові і нові стежки до розуму й серця кожного учня. З допомогою слова формує прекрасні риси характеру молодої людини нашого суспільства. Вона - кваліфікований фахівець з даром від Бога. Діти – її життя. Тож недаремно тягнуться до неї і малі, і старшокласники. Вірить в дітей, впевнена, що немає безнадійних учнів. На таких педагогах тримається наша освіта. Вона була і залишається гордістю не одного покоління і гордістю нашого закладу.
Тож бажаємо здоров’я і довголіття, щастя і благополуччя. Нехай щедро колоситься Ваша життєва нива, нехай зігрівають серце здобутки років натхненної праці. Простого людського і учительського щастя Вам, шановна Тамаро Борисівно, на довгі роки. Хай не згасає світло в житті!»

Василь Мамій, директор Кагарлицького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей»; Ірина Черемис, Владислава Федорченко, Анастасія Артеменко, Каріна Ємець – члени літстудії «Гренада»; Ніна Баскевич – керівник літстудії «Гренада», учитель-методист