Де і чому в Кагарлику найчастіше трапляються ДТП?

Від початку року на території Кагарлицького району, як і Київської області загалом, спостерігається погіршення рівня безпеки дорожнього руху. Так, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зросла як кількість дорожньо-транспортних пригод, так і число травмованих в них людей.
Про причини такої ситуації, місця з найбільшою концентрацією ДТП в Кагарлику та шляхи зменшення кількості аварій наш кореспондент дізнавався у старшого лейтенанта поліції, начальника СРПП відділення поліції №1 (з обслуговування м. Ржищів та Кагарлицького р-н) Обухівського відділу поліції Віталія Тригуба.

- Cтаном на 5 листопада цього року на території обслуговування нашого відділення поліції загальна кількість дорожньо-транспортних пригод зросла до 156, порівняно з аналогічним періодом минулого року, - зазначив Віталій Тригуб. - Також збільшилася кількість автопригод з постраждалими - з 35 до 38. Кількість загиблих під час ДТП теж збільшилася - з 8 до 9, а кількість травмованих - з 39 до 48. Складено 120 адміністративних матеріалів про порушення водіями в стані алкогольного сп’яніння.

Місця ДТП у Кагарлику

За словами старшого лейтенанта поліції, наразі у місті найбільш небезпечною ділянкою, де найчастіше трапляються ДТП, є перехрестя біля магазину “Фора”, що неподалік міської ради.
Для запобігання аварій там встановлений і відповідний знак.
Тож правоохоронці звертаються до водіїв та пішоходів, які перетинають це перехрестя, бути особливо обачними.

Чому стаються аварії?

Загалом, серед причин, через які стаються ДТП, поліцейський називає відсутність дорожніх знаків, розмітки, недоречні місця для “зебри” (від чого людям доводиться перебігати дорогу), поганий догляд за дорогою і вулицею. У той же час, згідно зі статистикою аварій, у більшості випадків провина за ДТП лежить, перш за все, на водіях.
“Навіть якщо на місці аварії немає або не вистачає дорожнього знаку, все одно більшість ДТП стаються із провини водія. Десь перевищив швидкість, недодивився на повороті чи “пролетів” на червоне світло...”, - стверджує Віталій Тригуб.
До того ж знаки бувають застарілими, і водії не можуть адекватно зчитувати з них інформацію. Крім того, дороговкази неодноразово крадуть, гнуть чи ламають. Ще їх можуть ставити неправильно або кому як заманеться.
Також не секрет, що часто пішохідні переходи не завжди знаходяться там, де треба. Відповідно, люди переходять дорогу хаотично, де їм зручніше, перебігаючи перед носом у автівок поблизу ринків, магазинів чи зупинок громадського транспорту.
Нерідко аварії стаються і через ремонтні бригади, які не огороджують місця своєї роботи чи не ставлять відповідні знаки.

Як зробити дороги безпечнішими

Періодично список місць із найбільшою концентрацією ДТП переглядається. І ті місця, де вже стається менше аварій, прибирають із переліку “проблемних”.
Кількість “лежачих поліцейських” біля шкіл, дитячих садків та місць масового відпочинку правоохоронці радять збільшувати.
“З метою посилення контролю за безпекою у сфері дорожнього руху та зниження рівня аварійності, а відповідно, і її наслідків, ми регулярно проводимо профілактичні заходи, рейди та відпрацювання щодо виявлення грубих порушень ПДР, які безпосередньо впливають на рівень аварійності. Безумовно, причиною порушення ПДР є недостатня дисциплінованість учасників дорожнього руху і нехтування ними правилами безпеки на дорозі. Тому надзвичайно важливо формувати культуру безпечної поведінки, у тому числі й на автошляхах”, - підсумовує Віталій Тригуб.
Правоохоронець також звертається до водіїв бути особливо уважними до таких категорій учасників дорожнього руху, як діти, люди похилого віку та особи з явними ознаками інвалідності. І не забувати, здавалося б, банального, але від цього не менш важливого застереження, що “безпека дорожнього руху - це, передусім, людське життя!”