Кагарлик сортує відходи

Проблема утилізації відходів сьогодні актуальна не тільки в Київській області, а й у всьому світі. Очищення територій населених пунктів – один з найважливіших заходів, спрямованих на забезпечення екологічного та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та охорону навколишнього середовища.
Нещодавно Кагарлик став одним із переможців новітнього екологічного проєкту впровадження роздільного збирання відходів. Про проєкт та про проблему роздільного збирання відходів ми попросили розповісти Вікторію Киреєву, директора департаменту екології та природних ресурсів КОДА, депутата Київської обласної ради.

- Роздільне збирання– це збирання побутових відходів за окремими компонентами з метою подальшої переробки та утилізації. Сортування сміття є першим етапом для боротьби з значною кількістю відходів.
З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Це передбачено у статті 32 Закону України «Про відходи».
У кожному людському помешканні накопичується величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів. Кожного дня людина змушена стикатися з відходами: вдома, на вулиці. Збільшення кількості відходів призводить до появи полігонів для їх утилізації та, на жаль, стихійних звалищ. Результатом є надзвичайне засмічення довкілля та забруднення навколишнього середовища.
В 2020 році Кагарлик став одним з переможців новітнього екологічного проєкту впровадження роздільного збирання відходів, який буде реалізовуватись в рамках «Програми поводження з твердими побутовими відходами у Київській області на 2017-2020 роки».
Завдяки цьому проєкту жителі громади дізнаються, що сміття не є однорідним, його можна розділити на різні види, що збільшить кількість ресурсоцінної сировини зі складу твердих побутових відходів та зменшить об’єм залишкового сміття, яке потрапляє на захоронення.
Для реалізації екологічного проєкту на території Кагарлика в найближчий час буде встановлено контейнери для роздільного збирання відходів. Схема місць розташування контейнерів, їх розміри та технологічна конструкція розробляється з врахуванням об’ємів утворення сміття населеного пункту.
Щоб ефективно та результативно впровадити сортування відходів на території Кагарлика, в рамках екологічного проєкту проводитиметься просвітницька робота, а саме: розробляється та публікується поліграфічна продукція, спрямована на формування екологічної свідомості мешканців населеного пункту для необхідності сортування відходів. Поділ сміття - віідповідальність кожного. Щоб система вибіркового збору сміття приносила очікувані результати, необхідна активна участь усіх нас.
Пам’ятаймо: сортування - це важливий крок у сфері екології.