Кагарлицький парк: втілюється ще один проєкт

Багато зроблено для відродження краси і слави перлини міста – Кагарлицького парку, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. За останні роки капітально відремонтовано покриття головних алей, виконано реконструкцію головного входу з фонтанним комплексом, упорядковано Братські могили, установлено дитячий ігровий майданчик, збудовано дві нові ротонди, започатковано відновлення традиції прикрашання парку скульптурами, здійснюється догляд за насадженнями тощо. У травні завершено втілення проєкту капітального ремонту східців оглядового майданчика у парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва «Кагарлицький».

Крім того, завершено підготовчі роботи до пуску фонтана вхідної площі: налагоджено світлодіодну підсвітку, пофарбовано чашу фонтана, яку заповнено водою. Поки що на реставрації перебувають форсунки, які регулюють тиск води, але сам фонтан після скасування обмежувальних заходів щодо відвідування лісопаркових зон уже запрацював, як і в минулі сезони, щоб радувати відвідувачів парку іскристими струменями води з різнокольоровою підсвіткою ввечері.

В обласну програму з відповідним фінансуванням (загальна кошторисна вартість становить близько 800 000 грн) потрапив проєкт капітального ремонту покриття доріжок та благоустрою території парку-пам’ятки. Нині цей проєкт під егідою Департаменту екології та природних ресурсів Київської ОДА перебуває на стадії реалізації. Представники підрядника розгорнули фронт робіт, зокрема в районі чарівного куточка нашого парку – озера Саджалки, де запланована основна частина заходів благоустрою, у тому числі й реконструкція витоку з Саджалки в річку Росаву. Розпочато роботи й на ділянці біля Меморіалу Слави: там буде облаштовано доріжку з капітальним покриттям, яка веде до бічного входу на стадіон.