Якісне харчування – здорова дитина

Кагарлицький міський голова Олександр Панюта і заступник міського голови Валентина Циганок узяли участь у партнерській зустрічі в рамках регіонального проєкту «Якісне харчування – здорова дитина» («Healthy Food: Healthy Child»), яка відбулася на базі комунального опорного закладу загальної середньої освіти «Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3». Учасниками зустрічі були також керівники місцевих органів управління освітою Обухівського району, директори закладів загальної середньої освіти, медичні сестри з дієтичного харчування, кухарі шкіл.
Директор Департаменту освіти і науки Київської ОДА Жанна Осипенко розповіла про здобутки, проблеми та перспективи реалізації проєкту «Якісне харчування – здорова дитина» в закладах загальної середньої освіти Київської області, відзначивши, що серед 75 закладів, у яких було оновлено харчоблоки, два – у Кагарлику: в НВК і ЗОШ №3. Вона подякувала міському голові Олександру Панюті за плідну співпрацю і неухильну увагу до освітянських питань. Олександр Олексійович також висловив вдячність за співробітництво у справі вирішення актуальних питань освітянської галузі, розповів гостям про те, як на місцевому рівні знаходяться можливості для додаткового фінансування освітянських закладів, підкресливши, що планово-бюджетну комісію в міській раді очолює депутат міської ради, директор Кагарлицького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей» Василь Мамій, який, до речі, також був присутнім на партнерській зустрічі.
Директорка ЗОШ №3 Наталія Коваленко представила гостям відеофільм про свій заклад. Наталія Бендерець, в.о. ректора КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», оприлюднила результати анкетування, проведеного серед учнів, педагогів та батьків щодо їхнього бачення харчування в школі. Інга Іванчук, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства КРУ ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, розповіла про вимоги санітарного регламенту та інших нормативно-правових актів щодо організації харчування в закладах освіти. Про організацію харчування в умовах фінансової автономії в Гостомельському ліцеї №1 розповів директор закладу Володимир Захлюпаний; досвідом упровадження мультипрофільного меню та меню Євгена Клопотенка поділилася директорка Академічного ліцею №3 м.Обухова Марина Мигаль, а досвідом упровадження системи НАССР – директорка Бориспільського академічного ліцею Оксана Пономарьова. Було ще багато цікавого, зокрема презентації інтегрованих програм курсів за вибором з питань здорового харчування, які представили фахівці КНЗ КОР «КОІПОПК» Андрій Довгань, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та технологій, та Ірина Мазуркевич, методист відділу дистанційної освіти; Олена Хитровська, технік-технолог з технології харчування комунального виробничого підприємства громадського харчування Ірпінської міської ради, розкрила технологію приготування дієтичних страв при безлактозній, безглютеновій та інших дієтах; сучасні підходи до організації здорового харчування та складання мультипрофільного меню, дабл-меню висвітлили викладачі Білоцерківського вищого професійного училища будівництва та сервісу Любов Грабовська й Анна Тимощук.
Цікавою була розповідь бренд-кухаря компанії «Маресто Україна» Сергія Пастуха про сучасні технології в шкільному харчуванні, а особливо лайфхаки у використанні сучасного обладнання для приготування здорової та смачної їжі безпосередньо в харчоблоці ЗОШ №3, після чого була дегустація приготованих страв.