Вони спинили атомну біду

26 квітня у Кагарлику відбулися заходи, приурочені до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи.
Розпочалися заходи біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС в Кагарлицькому парку. Ліквідатори аварії на ЧАЕС, Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, його заступники Іван семцов та Валентина Циганок, представники Кагарлицького РС ДСНС, Кагарлицького відділення поліції, жителі громади поклали квіти до пам’ятного знаку героям-чорнобильцям та низько схилили голови на знак пошани.
По цьому панахиду за загиблими та померлими ліквідаторами відслужив благочинний Кагарлицького благочиння, настоятель Святотроїцького храму митрофорний протоієрей Василь Синюк.
Продовжилися заходи мітингом-реквіємом у Кагарлицькому міському будинку культури.
До ліквідаторів зі словами подяки звернувся Кагарлицький міський голова Олександр Панюта. Він запевнив «чорнобильців» Кагарличчини у своїй підтримці.
Присутні вшанували жертв Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.
Олександр Панюта вручив ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС ряд відзнак та квіти.
Так, подяки Обухівської районної державної адміністрації та пам’ятні медалі було вручено Юрію Сідєльнікову, Івану Тузенку, Надії Тузенко, Григорію Шевченку.
Подяками Кагарлицької міської ради та пам’ятними медалями відзначено: Івана Швидкого, Федора Литвина, Петра Поночовного, Володимира Хохлова, Олексія Потеру, Олександра Віценка, Миколу Мазепу, Василя Бему, Петра Дідуха, Володимира Панченка, Віктора Заїку, Ігоря Деменка, Лідію Дзадзамідзе, Івана Тутика, Юрія Литвина, Сергія Кірілова, Анатолія Жураківського, Володимира Солодовникова, Володимира Глушу, Олександра Салія, Надію Наконечну, Ірину Глущенко, Анатолія Колошу, Володимира Рященка, Григорія Лісового, Ігоря Янкевича, Миколу Губенка, Миколу Павлика, Сергія Сачка, Івана Гулого, Петра Кулика, Миколу Лакея, Миколу Дригу, Івана Тарасюка, Олександра Прокопенка, Олексія Лисенка, Василя Роговця.
Подарункові сертифікати Олександр Панюта вручив вдовам ліквідаторів аварії на Чорнобильської АЕС Любові Когут, Ользі Вовк, Надії Витищенко та Валентині Шаповал.
Олександр Панюта зазначив, що він та його заступники особисто відвідають ліквідаторів, які проживають в селах Кагарлицької громади, та вручать їм відзнаки. Адже ситуація із карантином не дозволяє зібрати усіх у цей день в Кагарлику.
До присутніх на заході звернувся ліквідатор аварії на
ЧАЕС Віктор Заїка. Він поділився спогадами про ті часи та наголосив, що потрібно робити усе, щоб подібні катастрофи не повторилися.
Зі сцени прозвучали вірші у виконанні Олександра Вашеки та Лейли Джабієвої. Пісню виконав ансамбль «Зорецвіт» Кагарлицького міського будинку культури у складі Катерини Кучеренко, Тетяни Дмитренко і Лесі Чоповської.