Статус безробітного відтепер можна підтвердити дистанційно

Віднедавна усі, хто перебуває на обліку в центрах зайнятості, в тому числі жителі Кагарлицької та Ржищівської громад можуть підтверджувати статус безробітного на період карантину в дистанційному режимі. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України на минулому тижні.
Ми поспілкувалися з директором Кагарлицької районної філії Київського обласного центру зайнятості Світланою Нагірною та вияснив, коли і як безробітні Кагарличчини можуть скористатися нововведеннями.

- Постановою Кабміну від 10 березня 2021 за №191 клієнтам державної служби зайнятості дійсно розширили можливості щодо їх працевлаштування, - зазначила Світлана Нагірна. - Зокрема, починаючи з 13 березня цього року, для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, може подавати заяву про надання статусу безробітного до будь-якого центру зайнятості (у тому числі онлайн-портал державних послуг «Дія»).

Окрім цього, в період дії карантину, всі, хто перебуває у нас на обліку, можуть підтверджувати статус зареєстрованого безробітного будь-якими засобами комунікацій.

- На що слід звернути увагу жителям Кагарличчини в першу чергу, аби успішно подати відповідну заяву через портал «Дія»?

- Для отримання послуги необхідно зробити лише 3 кроки:

авторизуватись у кабінеті користувача на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID;
заповнити лише одну онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів (паспорт, документ про освіту, трудова книжка тощо);
отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги по безробіттю або сповіщення про необхідність доопрацювання. Можлива, також, аргументована відмова.
Під час карантину допомога безробітним призначається відразу

Звертаю увагу, що заява про надання (поновлення) статусу безробітного та заява про призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю вважається отриманою та реєструється фахівцем Кагарлицької районної філії Київського обласного центру зайнятості у день її надходження, а у разі подання у неробочий час робочого дня, неробочий день, святковий або вихідний день – у перший робочий день, наступним за днем її подання.

На період карантину статус та призначення допомоги по безробіттю призначається першого дня після подання заяви.

- Світлано Миколаївно, скільки нині безробітних зареєстровано у вашому центрі?

- На даний час на обліку в Кагарлицькій районній філії Київського обласного центру зайнятості перебуває 302 особи, які мають статус безробітного, з них 275 отримують виплату допомоги по безробіттю.

У нашій базі нині є актуальними 38 вакансій. Втім, звертаю увагу жителів Кагарличчини на те, що вони також можуть скористатися вакансіями і з інших населених пунктів Київщини. Так, у Обухівській міськрайонній філії КОЦЗ нині 204 вакансії, у Миронівській районній філії– 61 вакансія. Актуальними на даний час є також 25 вакансій Головного управління Державної податкової служби у Київській області.