Депутати міськради - за зниження тарифів

На чергову (четверту) сесію Кагарлицької міської ради, яка відбулася 4 лютого, виносилося 165 питань. Переважна більшість з них були пов’язані з земельними відносинами.

ПЕРШОМУ НОВОНАРОДЖЕНОМУ - СЕРТИФІКАТ

Перед відкриттям сесії міський голова Олександр Панюта запросив до залу подружжя Мигитків з Липовця. Адже традиційно, з року в рік, першому новонародженому маляті з Кагарлика міський голова вручає подарунок. Цьогоріч, у зв’язку зі створенням Кагарлицької міської територіальної громади, було вирішено розширити коло претендентів на сертифікат, врахувавши і жителів сіл МТГ.
Першою ж у 2021-му, на Різдво, у пологовому будинку Кагарлицької ЦРЛ народилася дівчинка Мілана Мигитко, вагою 3500 г, з Липовця. Тож батьки Мілани - Лариса та Юрій – під оплески депутатів отримали від очільника громади сертифікат на 5 тисяч гривень.
Олександр Панюта побажав подружжю та їхній донечці нев’янучого здоров’я, миру й родинного щастя.

ЗРОСТАННЯ ТАРИФІВ – НЕПРИПУСТИМЕ

Перше питання, яке розглядалося на сесії, стосувалося зростання ціни на природний газ та електроенергію. Депутати Кагарлицької міськради висловили занепокоєння стрімким зростанням цін на енергоносії, яке відбулося з 1 січня цього року. Адже, зазначали вони, подорожчання газу та його транспортування, а також відміна пільгового тарифу на електроенергію призводить до зубожіння українців.
Очільник громади зачитав повний текст звернення, де, зокрема, наголошувалося на тому, що чергове підвищення тарифів на природний газ та електро-
енергію матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення країни, адже ще більш очевидною буде різниця між доходами та необхідними витратами громадян.
«В умовах істотного зменшення доходів населення через коронавірус та низку інших факторів зростання тарифів на тепло та електроенергію призведе до ще більшого зниження рівня життя людей та посилення соціальної напруги в країні, - зазначається в зверненні. - На тлі всього цього вважаємо, що подальше підвищення цін, які і так зависокі, неприпустиме… Зростання ціни може бути фатальним для суспільства, адже вартість комунальних послуг для більшої частини населення може стати недоступною…»
Щоб уникнути погіршення непростої ситуації в суспільстві щодо чергового підвищення цін на газ та електроенергію, міський голова та депутати Кагарлицької міської ради закликали Президента України, Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України та Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України:
- вжити невідкладних заходів щодо відновлення державного регулювання цін на газ, пільгових тарифів на електроенергію;
- скасувати постанову НКРЕКП щодо зростання ціни на природний газ та його доставку, а також ціни на електроенергію;
- скасувати рішення НКРЕКП від 24 грудня 2019 року №3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020–2024 роки» та зменшити ціни на природний газ для населення;
- скасувати рішення НКРЕКП від 06.01.21р. №15 щодо відміни нічного тарифу та інших пільг на електроенергію.

ДЕПУТАТІВ ЗАКРІПЛЕНО ЗА ОКРУГАМИ

Одне з питань порядку денного сесії стосувалося закріплення депутатів міськради за округами.
Відповідний проєкт рішення зачитав міський голова Олександр Панюта. Оскільки жоден з депутатів не висловив зауважень та доповнень, відразу відбулося результативне голосування з цього питання.
Так, за округом № 1 закріплені Олександр Широкоступ, Сергій Будюк, Ігор Будюк, Роман Коваленко, Віталій Таран, Олег Волошин.
Територія округу: села Стави, Бурти, Очеретяне, Кадомка, Зорівка, Калинівка, Зелений Яр, Липовець, Ліщинка, Расавка (Ліщинська), Тернівка, Шубівка, Землянка; місто Кагарлик: вулиці Богдана Хмельницького, Горького: 80-82, 84, 86-86А, 88, 90, 92-92 к.А, 94, 96-98, 100, 102, 104, 106, 108-179, Дашенка, Зої Космодем’янської, Кільцева, Ковпака, Комарова, Коцюбинського, Лесі Українки, Миронівська, Надзаводська, Олега Кошового, Островського, Павлова, Південна, Піонерська, Попова, Тичини, Толстого, Тургенєва, Чайковського, Чапаєва: 2-70, 72, Черкаська, Чехова, Шевченка: 42, 44-172, 8 Березня; провулки Надзаводський, Південний, Тургенєва, Шевченка.
Округ № 2: Юрій Береговенко, Геннадій Бема, Іван Лисий, Валерій Драпіковський, Олег Савченко, Світлана Синюк, Людмила Сушко.
Територія округу: села Шпендівка, Бендюгівка, Горохуватка, Іванівка, Тарасівка, Мирівка, Сущани; місто Кагарлик: вулиці Вишнева, Відродження, Володимира Великого, Гайова, Героїв Небесної Сотні, Горького: 1-79, 83, 85, 87, 89, 91, 93, 95, 99, 101-101 к.А, 103, 105, 107, Зоряна, Історична, Київська, Козацька, Кооперативна, Котляревського, Незалежності, Озерна, Паркова: 3-11, 16-18Б, Пушкіна, Росавська, Сагайдачного, Світанкова, Свято-Троїцька, Став’янка, Стадіонна, Трояндова, Чапаєва: 71, 73-114, Шевченка: 1-38/42, 43, Ярослава Мудрого; провулки Став’янський, Чапаєва.
Округ № 3: Олександр Васелюк, Віктор Верголяс, Максим Воловенко, Володимир Вітенко, Григорій Кулініченко, Михайло Коломійчук.
Територія округу: села Переселення, Горохове, Горохівське, Леонівка, Антонівка; місто Кагарлик: вулиці: Молодіжна, Народна, Паркова: 13-15, 19-56, Франка, Ватутіна, Європейська, Кутузова, Маяковського, Нахімова, Олеся Бердника, Полтавська, Поповича, Саксаганського, Ставкова, Суворова, Східна, Щорса, Аркадія Демиденка, Білоцерківська, Бригадна, Будівельників, Валентина Пікуля, Вознесенська, Гайдара, Героїв Крут, Гоголя, Грушевського, Дачна, Ентузіастів, Журавлина, Загородня, Каштанова, М. Гаркуші, Миру, Перспективна, Першого Травня, Польова, Сергієнка, Січових Стрільців, Степана Разіна, Степова, Челюскіна, 97-ї Стрілецької Дивізії. Провулки: Франка, Ватутіна, Маяковського, Полтавський, Архітекторів, Героїв Крут, Каштановий, Першого Травня, Сергієнка.
Округ № 4: Олена Воловенко, Любов Коваль, Микола Губань, Василь Мамій, Людмила Онука, Іван Палій.
Територія округу: села Слобода, Демівщина, Оріхове, Халча, Воронівка, Виселкове, Зікрачі, Расавка (Слобідська), Черняхів, Новосілки; місто Кагарлик: вулиці Архітекторів, Барвіновка, Бащенка, Берегова, Гагаріна, Городецька, Довженка, Довжик, Єдності, Залізничників, Зеленського, Лісова, Лугова, Медова, Мічуріна, нектарна, Одеська, Папаніна, Сестер Куян, Симиренка, Столична, Тітова, Трохименка Карпа, Тюленіна, Яблунева; провулки Гагаріна, Довженка, Лісовий, Медовий, Титова.

ТЮТЮНУ БІЛЯ ШКІЛ НЕ МІСЦЕ

Також на сесії було ухвалене рішення щодо впорядкування роздрібної торгівлі на Кагарличчині.
Начальник юридичного відділу міськради Світлана Лисова, доповідаючи з цього питання, наголосила на тому, що до ради звертаються жителі міста щодо неприпустимості розташування в безпосередній близькості до навчальних закладів об’єктів торгівлі, які реалізовують тютюнові вироби. Неодноразові скарги з цього приводу надходили, зокрема, і від директора Кагарлицького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей», депутата міськради Василя Мамія.
Депутати були солідарні в тому, що продаж сигарет поблизу школи - це агресивна форма впливу на дитину, що провокує її до свідомого чи несвідомого нанесення шкоди своєму здоров’ю, негативної поведінки, набуття шкідливих звичок і згубних залежностей.
Тож асортимент продукції в торговельних точках неподалік території закладів для дітей має відповідати потребам здорового розвитку дитини.
У зв’язку з цим, було ухвалене рішення рекомендувати не розміщувати тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності на відстані 50 метрів від встановлених меж земельних ділянок дошкільних та навчальних закладів та припинити реалізацію тютюнових виробів, стіків та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у об’єктах торгівлі, що розташовані на відстані менше 50 метрів від встановлених меж земельних ділянок дошкільних та навчальних закладів, крім діючих об’єктів, на які отримані відповідні ліцензії, до моменту закінчення строку дії отриманих ліцензій.

ПРИЗНАЧЕНО ЗАСТУПНИКА МІСЬКОГО ГОЛОВИ

На сесії було ухвалено низку інших рішень. Зокрема, заступником міського голови з питань економіки, інвестиційної політики, правоохоронної діяльності, містобудування, архітектури, комунальної власності, благоустрою та житлово-комунального господарства призначено депутата міськради Ігоря Будюка, внесено зміни до бюджету Кагарлицької МТГ на 2021 рік, а також до рішень сесії міськ-
ради від 24.12.2020 «Про організацію харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Кагарлицької міської територіальної громади» та «Про затвердження Програми культурно-мистецьких заходів з відзначення державних та професійних свят, ювілейних та святкових дат, відзначення осіб, які зробили вагомий внесок у розвиток Кагарлицької міської територіальної громади, на 2021 – 2023 роки».
Затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Кагарлицької міської територіальної громади на 2021 рік, а також Положення про порядок надання матеріальної допомоги жителям Кагарлицької МТГ, про порядок та умови використання коштів, що виділяються депутатам міськради на виконання депутатських повноважень, про Подяку Кагарлицької МТГ на 2021-2026 роки; про відділ (службу) у справах дітей та сім’ї, передавальні акти, низку земельних питань.
Ухвалено рішення про прийняття закладів освіти у комунальну власність міськради, про безоплатну передачу майна комунальної власності Кагарлицької міськради у комунальну власність Ржищівської міськради, про управління об’єктами комунальної власності Кагарлицької МТГ.
Створено Кагарлицьку міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Центр надання адміністративних послуг, опікунську раду при виконавчому комітеті міськради.
У той же час депутати не підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до персонального складу виконавчого комітету Кагарлицької міської ради, а також депутатський запит Івана Лисого.