Вимушений крок

Чергове засідання виконавчого комітету провів 12 січня Кагарлицький міський голова Олександр Панюта. На порядку денному питань було небагато, але всі потребували невідкладного вирішення.
Так, відповідно до заяв мешканців громади впорядковано кілька поштових адрес; ухвалено рішення про видалення аварійно небезпечних зелених насаджень у деяких населених пунктах Кагарлицької МТГ; затверджено склад адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кагарлицької міської ради на чолі з заступником міського голови Іваном Семцовим.
Після тривалого обговорення було ухвалено рішення про призупинення освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах, розташованих у сільських населених пунктах, до 12 лютого. Крок вимушений: саме до цієї дати має завершитись бюрократична тендерна процедура закупівель енергоносіїв, необхідних для підтримання належного температурного режиму в приміщеннях закладів, а також тендерних закупівель продуктів для забезпечення харчування дітей. На жаль, законодавці не передбачили на перехідний період становлення нових громад спрощених процедур торгів, які б мали вирішити питання із забезпеченням повноцінного функціонування закладів. Тих лімітів, які поки що є завдяки одноразовим договорам із постачальниками, на час проходження тендерних процедур вистачить хіба що на ощадливе підтримання температури в системах опалення, аби уникнути розмерзання в умовах очікуваного різкого похолодання. У селах Кагарлицької міської територіальної громади до 12 лютого доведеться продовжити і дистанційне навчання в школах, де опалення газове чи електричне. При цьому міські дитсадки, котельні яких працюють на дровах, будуть продовжувати роботу, і за потреби можна буде організувати підвезення дітей із сіл у садочки в Кагарлик.