Перерахунок голосів виявляє фальсифікації

25 жовтня на Кагарличчині виборчі дільниці відкрилися вчасно. Процес голосування проходив спокійно та без ексцесів. Але вже наступними днями події в ТВК показали, що не все так “гладко”.

“Ніч перед виборами на виборчих дільницях в зоні обслуговування пройшла спокійно, без жодних надзвичайних ситуацій. Дільниці на Кагарличчині та у Ржищівській ОТГ відкрилися вчасно”, - розповів нам Вадим Бандура, начальник відділення поліції №1 (з обслуговування міста Ржищів та Кагарлицького району).
У Кагарлицькій ОТГ зареєстровано 22102 виборців, працювало 30 виборчих дільниць.
Люди дотримуються карантинних вимог: дистанції в 1,5 метра, на вході до дільниць проводиться температурний скринінг, члени комісій працюють в масках, подекуди - за захисними екранами чи в захисних щитках.
У місті та частині сіл на вулиці біля дільниць проводять опитування від президента.
За попередніми даними явка виборців у Кагарлицькій ОТГ склала 33,35%.

26 жовтня Кагарлицька територіальна виборча комісія приймала протоколи від ДВК. Однак близько 19.00 виявилося, що відсутній кворум. Тож прийом протоколів та рішень довелося припинити.

27 жовтня станом на 11.00 Кагарлицька територіальна виборча комісія продовжувала приймати протоколи від дільничних виборчих комісій. У роботі комісії беруть участь 12 її членів. Отже, кворум є (потрібно щонайменше присутність 9 членів комісії).
Власне, йде прийом уточнених протоколів, які вже поверталися на виправлення через неточності та порушення правил оформлення.
У залі, де працює комісія, присутні кандидати та спостерігачі від партій.
«Обстановка у нас робоча. Люди сходили додому, трохи відпочили, поїли. Зараз знову зібралися. Кворум у нас є, - розповідає голова Кагарлицької ТВК Марія Ковалець. - Засідання комісії ми не закривали, якщо відходили люди, то обов’язково сиділи чергові. Тож продовжимо працювати. Ніяких скарг, ніяких зауважень поки що до комісії не було. Ті бюлетені, які ми прийняли, у нас знаходяться опечатані та під охороною. Нам залишилося тільки прийняти уточнені протоколи. Це ті протоколи, де зробили технічні помилки. А у протоколах вони не допускаються. Тому ми їх відправляли на уточнення».
Марія Ковалець також зазначила, що вчорашня відсутність кворуму викликала зенепокоєння у представників окремих політичних сил. Однак деякі члени комісії захворіли. Комісія безперервно працює вже третю добу, а це нелегко, люди дуже стомилися.
«Потрібно зважати на людський фактор, - зазначає Марія Ковалець. - В когось нерви витримують, в когось не витримують. Деякі спостерігачі просили у нас звіритися із протоколами, які надходять із дільниць. По протоколах у нас все сходиться. Але усі хочуть швидкого результату. Такого не буде. Бо дуже складні формули підрахунку», - констатувала голова Кагарлицької ТВК.
По обіді біля приміщення, де розташована ТВК, з’явилися невідомі молодики кремезної статури.
Це викликало занепокоєння як у членів  комісії, так і у представників партій. Втім в приміщенні та біля нього постійно чергували поліцейські. Тож жодного конфлікту не виникло.

Увечері 27 жовтня ТВК провела перерахунок бюлетенів із дільниці, що знаходиться у селі Горохове. Причиною такого рішення стало те, що мішок, в якому було доставлено пакунки із бюлетенями, не був запакований. Тож члени ТВК проголосували за перерахунок, як це і передбачено законодавством.
У результаті перерахунку було виявлено вагомі порушення щодо визначення волевиявлення громадян, які голосували на цій дільниці.
Тож ТВК прийняла рішення провести перерахунок результатів голосування ще на 5 дільницях. І уже за результатами цих перерахунків буде прийнято подальше рішення у встановленні результатів по округу в цілому.

28 жовтня Кагарлицька ТВК перерахувала бюлетені ще з однієї дільниці - з села Мирівка. Цьому передували взаємозвинувачення різних політсил щодо затримки процесу перерахунку: одні кивали на нібито саботаж роботи комісії деяких її членів, а інші - голови ТВК. Та все ж згодом перерахунок відбувся. І знову порушення - виявлено фальсифікації. Зараховано недійсні та пусті бюлетені, зафіксовано «дописування» голосів та вкладання до пачок одних політсил та кандидатів бюлетенів інших. Тож складено відповідний протокол. А працівники поліції відкрили з цього приводу кримінальне провадження.
На момент, коли газета версталася, інших новин з цього приводу не надходило.