Кагарличчина: на одну вакансію - 7 безробітних

У Кагарлицькому районі за час карантину кількість офіційно зареєстрованих безробітних збільшилася. Одночасно з цим суттєво зменшилася кількість вакантних місць. Як працює районний центр зайнятості в нових умовах - розповідає його директор Світлана Нагірна.

- Звісно, в період карантину навантаження на працівників центру суттєво зросла. І це не лише пов’язано зі збільшенням кількості безробітних. У період карантину змінився сам підхід до обслуговування відвідувачів. Якщо людині потрібно було зареєструватися у центрі зайнятості, вона могла звернутися до нас або ж онлайн, або ж прийти до нас, залишивши пакет документів, необхідних для реєстрації, в спеціально облаштованій біля входу в офіс скриньці.
Двічі-тричі на день фахівці Центру зайнятості забирали звідти документи. Роздруковували заяви, які надійшли через електронний зв’язок і вносили їх в систему. На основі цього з першого дня, якщо всі документи подані і оформлені правильно, людині присвоюється статус безробітного, і з першого ж дня вона отримує виплати. Людина не втрачає ні в часі, ні матеріально.

- Чи відбулися зміни у вашій роботі останнім часом, після послаблення карантинних умов?

- Так, якщо в період з квітня по серпень ми працювали в режимі обмеженого доступу, тобто робота була побудована таким чином, що фізичного прямого контакту з клієнтами не було, то, починаючи з 1 серпня, ми відновили прийом громадян безпосередньо в робочих кабінетах, але з дотриманням низки протиепідемічних вимог. Тобто, на підлозі проведено відповідну розмітку, аби відвідувачі дотримувалися безпечної дистанції, всі - обов’язково у захисних масках, на робочих столах встановлені захисні екрани тощо.

- Які сталися зміни у виплатах по безробіттю на період карантину?

- Одна з найсуттєвіших змін стосується призначення допомоги тим, хто звільнився за власним бажанням. До карантину такі люди отримували виплати не раніше 90 дня після реєстрації в центрі зайнятості, нині ж - з першого дня.
Також зросла мінімальна допомога по безробіттю. Із 12 березня мінімальна виплата для незастрахованих складає 1000 гривень щомісяця. Виплата ж іншим особам, які в статусі безробітного, залежить від страхового стажу, заробітної плати, статті звільнення. Максимальний розмір допомоги – 8788 гривень.
Ще хочу звернути вашу увагу на те, що під час карантину ми надавали послугу з підтримки малого бізнесу - тим ФОП, які не мають найманих працівників. 83 підприємці району, які займалися переважно реалізацією промислових товарів і в перші два місяці карантину змушені були тимчасово призупинити свою діяльність, отримали таку допомогу. Її розмір коливався від 4 до 6 тисяч гривень за два місяці.

- Під час карантину, напевно, стало більше і людей, які отримали статус безробітного?

- Так, і суттєво. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їх кількість зросла на 199 осіб - до 632-х. Для Кагарлицького району це багато. Причому 34% - це молодь у віці до 35 років, а 8%- особи передпенсійного віку. Понад 50% наших безробітних мають вищу освіту і лише 28% професійно-технічну. Я пов’язую це з тим, що в базі даних нашої служби найбільше вакансій для осіб робітничих професій.

P1240444

- А яка загалом ситуація з вакансіями?

- Їх стало значно менше. З початку року у нашому банку даних налічувалося 405 вакансій, що на 40% менше, ніж за аналогічний минулорічний період. У результаті зростання кількості безробітних та зменшення вакантних місць на підприємствах району суттєво змінився ще однин показник: станом на 1 липня на 1 вакансію претендувало 7 осіб, тоді як у минулому році - 3. Приблизно такі ж цифри збереглися і станом на 1 вересня. На цю дату ми маємо 48 вакансій та 345 зареєстрованих безробітних.

- Яка нині ситуація з виплатами по безробіттю? Чи вчасно люди отримують гроші? Чи немає зволікань?

- Фінансові зобов’язання служба зайнятості перед безробітними виконує в повному обсязі. Жодна виплата, передбачена безробітному службою зайнятості, на період карантину не скасовується. Всі кошти виплачуються, як і раніше, регулярно, вчасно та в повному розмірі.

- Упродовж останніх років у багатьох державних службах та установах відбувся процес укрупнення, оптимізації. Чи плануються якісь зміни у Центрі зайнятості найближчим часом?

- Нині у нашому центрі працює 9 людей, трудимося задля забезпечення потреб ринку праці Кагарлика та району, задля добору кваліфікованих кадрів роботодавцям і хорошої роботи – для шукачів.
Після місцевих виборів можливі й зміни в структурі Центру зайнятості в межах вже нового Обухівського району, до якого увійде і нинішній Кагарлицький. Але остаточно про це говорити ще зарано.
Нині ж ми всі чекаємо того часу, коли кожен із нас повернеться до звичного, повноцінного, некарантинного життя. Сьогодні карантин послаблено. І я переконана, якщо ми будемо діяти свідомо й консолідовано, дбатимемо про безпеку свою та тих, хто нас оточує, цей час обов’язково наблизиться. Тож бажаю усім жителям району, перш за все, здоров’я, відповідальності та терпіння, аби дочекатися цього якнайшвидше!