у Кагарлицькій ЦРЛ капітальний ремонт лівого крила лікувального корпусу

У Кагарлицькій центральній районній лікарні розпочато капітальний ремонт лівого крила лікувального корпусу. Про те, які хворі лікуватимуться в оновленому корпусі, і чи збережуться відділення лікарні після завершення карантину - читайте в інтерв’ю з головним лікарем ЦРЛ Віктором Кулініченком.

- Вікторе Миколайовичу, за які кошти проводяться ремонтні роботи і коли слід очікувати їх завершення?

- Для нас це - довгоочікувана подія. Ремонтні роботи проводяться за кошти обласного та районного бюджетів за принципом співфінансування, в цей проєкт ми потрапили завдяки активної роботи Кагарлицької районної ради та підтримки депутата Київської облради Віталія Карлюка. Всі тендерні процедури вже позаду. Загалом на ремонт, технічний нагляд, проєкт тощо виділено 4 мільйони 440 тисяч 731 грн.
Вклад районного бюджету склав порядка 888 тисяч 146 гривень. На частину цих коштів виготовлено проєкт. Інша частина піде на ремонтні роботи.
Роботи планується завершити вже в грудні. Нині вони йдуть досить інтенсивно, вже залито підлогу, триває заміна вікон. Загалом має бути повністю проведений капітальний ремонт будівлі, замінені всі вікна, системи освітлення, опалення, підводки кисню тощо.
Згідно з планом, ремонт буде проведено не лише на першому поверсі, а й на другому (відрізок між реанімацією і холом хірургічного відділення).
Оскільки коронавірус вніс свої корективи, зараз ми не можемо проводити роботи на 2-му поверсі, тому що там перебувають пацієнти, а відповідно, ліжка ми не можемо вивільняти. Тож домовилися, що основний об’єм робіт проводитиметься в першу чергу на першому поверсі, а згодом приступимо до робіт і на другому.
По їх завершенні, плануємо перевести сюди терапевтичне відділення. Всі знають, в якому приміщенні воно знаходиться, будівля стара, утримувати її важко, комунальні послуги обходяться нам дуже дорого, адже в терапії високі стелі, відповідно й опалювати приміщення накладно.
Тож, відповідно, гінекологічні ліжка перемістяться на другий поверх. Операційна ж буде спільна і для хірургії, і для гінекології (ми лише розведемо їх по часу), а поряд - реанімація. Все стане більш функціональним.
А нинішній терапевтичний корпус буде вивільнено, і, по можливості, ми постараємося зняти його взагалі з утримання ЦРЛ.

- Чи збережеться загальна кількість ліжок загалом по стаціонару після цих змін?

- Безперечно. 150 ліжок стаціонару так і залишаться, єдине, що вони будуть переміщені в межах лікарні по відділеннях. Менше однозначно не буде. Адже Кагарлицька ЦРЛ визначена базою для COVID-хворих із супутньою патологією, і ця база розрахована саме на 150 ліжок. Ми не можемо їх зменшувати.

- Чи є обнадійливою перспектива, що лікарня знову працюватиме, як і раніше, і для жителів Кагарличчини збережуться всі медпослуги, і дитяче відділення, і хірургічне, гінекологічне, терапевтичне тощо в тому ж об’ємі, які були до коронавірусу?

- Звичайно. Адже життя буде продовжуватися й після коронавірусу. Ми, станом на сьогоднішній день, вже підписали більшість пакетів з Національною службою здоров’я на надання медичної допомоги, в тому числі в межах стаціонару. Ми функціонуємо як лікувальний заклад, який здатний надавати допомогу і відповідає всім вимогам Національної служби здоров’я України.
До того ж когорту лікарів вже поповнюють молоді фахівці. Одночасно ми сподіваємося і на допомогу місцевої влади у придбанні службового житла для лікарів. Особливо це актуально нині, коли до нас прибув працювати в пологовому будинку молодий лікар-неонатолог (а без такого фахівця пологовий будинок не зможе функціонувати належним чином).

- Вікторе Миколайовичу, спростуйте чи підтвердьте чутки про те, що в поліклініці закриватиметься стоматологічне відділення.

- Це неправда. Стоматологічне відділення в поліклініці поки що не закривається, воно буде функціонувати й надалі. У нас є два лікарі-стоматологи, які надаватимуть жителям Кагарличчини невідкладну допомогу (екстрену, гостру тощо). А от цілком можливим є те, що вже невдовзі буде закрите госпрозрахункове зубопротезне відділення. Так склалися життєві обставини, що лікар, який тут працював, планує розраховуватися через сімейні обставини. Такого фахівця негайно знайти не вдасться, тож, якщо так станеться, зубопротезне відділення ми законсервуємо, воно залишиться в такому ж стані, як є, з думкою, що, можливо, згодом, з’являться фахівці, які зможуть відновити його роботу.
Та й загальна кількість пацієнтів, які приходили на зубопротезування у це відділення, за останні роки значно зменшилася. Багато людей нині звертаються до приватних стоматологів, тож великої проблеми для жителів Кагарличчини, я сподіваюся, в зв’язку з цим не виникне. А невідкладну стоматологічну допомогу ми й надалі надаватимемо, як і раніше.