Радилися фермери та приватні землевласники

24 червня в Кагарлику у великому залі засідань адмінбудинку відбулась зустріч голів районних асоціацій фермерів Київщини та представників Асоціації фермерів та приватних землевласників України.
Зокрема, на зустріч зібралися представники фермерства Кагарлицького, Яготинського, Обухівського, Васильківського, Білоцерківського, Сквирського, Переяслав-Хмельницького, Згурівського, Баришівського та Бориспільського районів, президент АФЗУ Микола Стрижак, голова ГО «Асоціація фермерів Кагарлицького району» Олександр Широкоступ.
У заході взяли участь голова Кагарлицької районної державної адміністрації Ігор Будюк, голова Кагарлицької районної ради Іван Семцов.
Учасників заходу привітали з Днем фермера, який цього року вперше відзначали в Україні.
Виступаючі зазначали важливу роль фермерів та одно-
осібників у продовольчій безпеці держави, створенні робочих місць, інвестуванні у вітчизняне виробництво.
Так, Олександр Широкоступ поінформував загал про діяльність фермерів у районі, їх внесок у розбудову Кагарличчини, підтримку соціальної сфери району тощо.
Іван Семцов зазначив, що зараз із 34 депутатів районної ради 17 - фермери та одноосібники. Також він акцентував увагу на внеску сільгоспвиробників району в боротьбу із коронавірусом. Адже їх внесок склав понад 600 тисяч гивень. Зокрема, голова районної асоціації фермерів Олександр Широкоступ надав медзакладам підтримку на суму понад 100 тисяч гривень.
А також під час зустрічі фермери обговорили питання, які хвилюють дрібних та середніх сільськогосподарських товаровиробників нині.
Так, було звернуто увагу на посилення законодавчого захисту фермерських господарств. Турбує фермерів і належна підтримка невеликих сільгоспвиробників через державні програми, питання оподаткування, зокрема з огляду на нові законодавчі ініціативи щодо змін у сфері оподаткування земель сільгосппризначення.
Піднімалися питання протидії рейдерству, юридичної підтримки фермерів, взаємодопомоги у критичних питаннях та моментах.
Обговорено питання консолідації зусиль та взаємодії членів АФЗУ на всіх рівнях.