Депутати вимагають оперативного розслідування резонансного злочину

29 травня відбулося засідання 54-ї сесії Кагарлицької районної ради, до порядку денного якого було внесено 7 питань.
Одне з них стосувалося діяльності Кагарлицької місцевої прокуратури щодо додержання законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність за останні (3-4) роки у Кагарлицькому районі. Втім, як з’ясувалося, представники прокуратури на сесію не прийшли.
Голова районної ради Іван Семцов поінформував депутатів, що на його ім’я надійшов лист, в якому очільник місцевої прокуратури відмовляється прибути на сесію, оскільки, як сказано в листі, розгляд цього питання виходить за межі повноважень депутатів районної ради.
По цьому слово взяв депутат Микола Набок, який зауважив, що, можливо, згідно букви закону, прокурор і мав підстави так відповісти, втім, зважаючи на резонансність нещодавнього злочину, що стався у стінах райвідділу поліції, це - неприпустимо.
- Було б логічним, - зазначив Микола Набок, - аби за таких обставин прокурор сам виявив бажання прийти на сесію, навіть, не чекаючи запрошення від депутатів, та повідомити всім нам, які заходи вживаються прокуратурою з огляду на такий кричущий випадок.
Депутат райради Григорій Кулініченко додав, що оскільки в районі стався резонансний злочин, все, що стосується його розкриття, має бути обговорене, в т. ч. і на сесії райради.
- Це потрібно для того, - наголосив він, - аби напрацювати спільну думку, щоб ця справа жодним чином з часом не була замовчена та покладена “під сукно”. І депутати, які представляють інтереси своїх виборців, мають бути вчасно поінформованими, в тому числі, і працівниками прокуратури.
За результатами розгляду цього питання, депутати районної ради ухвалили відповідне звернення до місцевої та Генеральної прокуратур з вимогою, аби скоєний злочин був об’єктивно розслідуваний і депутатів райради вчасно інформували про хід справи.
На сесії було внесено зміни у рішення сесії районної ради
№ 416-50(І)-VІІ від  19.12.2019 року “Про районний бюджет Кагарлицького району на 2020 рік” та відповідних додатків, а також у рішення сесії районної ради №426-50(I)-VIІ від 19.12.2019 “Про Кагарлицьку районну Програму безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення Кагарлицького району за певними категоріями захворювань на 2020 рік“;
ухвалено рішення про управління об’єктами майна спільної власності територіальних громад Кагарлицького району; погоджено отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення та видобування корисних копалин місцевого значення ТОВ “Рівне-будматеріали”.
Також депутати розглянули Програму профілактики правопорушень, боротьби зі злочинністю і корупцією, забезпечення громадської безпеки на території Кагарлицького району на 2020–2021 роки.
У своїй доповіді з цього питання т.в.о. начальника відділу поліції Дмитро Литвин звернувся до депутатів з проханням затвердити Програму, адже стан матеріально-технічного забезпечення районного відділу нині далекий від ідеального.
Депутати одноголосно ухвалили відповідне рішення, після чого слово взяв голова райради Іван Семцов.
Він нагадав колегам, що нині проходить переатестація особового складу Кагарлицького відділення поліції. У зв’язку з цим голова райради запропонував депутатам підтримати прохання Дмитра Литвина та долучитися до обговорення професійних якостей поліцейських, а також запропонувати нові кандидатури на вступ до Національної поліції України.
- Таким чином, - висловив сподівання голова районної ради, - ми спільно зможемо підібрати такий колектив відділу поліції, який гідно захищатиме нашу громаду.
Окрім цього, на сесії також були розглянуті депутатські звернення Ігоря Будюка, Івана Лисого та Олександра Широкоступа.
Зокрема, голова Кагарлицької районної держадміністрації та депутат райради Ігор Будюк розкритикував перспективний план формування територій громад Київської області. Адже, згідно з цим планом, чотири сільські ради Кагарлицького району (Стайки, Стрітівка, Великі Пріцьки та Кузьминці) повинні відійти до Ржищівської ОТГ. І це незважаючи на те, що головним гаслом реформи є добровільне об’єднання.
- Свого часу, - пояснив суть звернення Ігор Будюк, - на сесіях сільських рад цих населених пунктів були ухвалені рішення про бажання увійти до складу територіальної об’єднаної громади з центром у Кагарлику. Тож, оскільки жителі цих сіл бачать своє майбутнє з нами, ми, в свою чергу, повинні відреагувати належним чином, звернувшись до Кабінету міністрів України, аби голос людей був почутим і остаточне рішення було ухвалене на користь людей, як цього й вимагає Конституція України.
Після того, як депутати підтримали звернення Ігоря Будюка, голова райради Іван Семцов поінформував усіх, що нині готуються відповідні подання до судових інстанцій від сільських рад, які хочуть примусово приєднати до Ржищівської ОТГ.
Також на сесії були підтримані й інші депутатські звернення, зокрема, Івана Лисого - до місцевої прокуратури щодо повернення до державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення в с. Мирівка та Олександра Широкоступа - до керівництва Київської облдержадміністрації та Міністерства охорони здоров’я щодо якнайшвидшого відновлення повноцінної роботи Кагарлицької ЦРЛ.
- Нині в нашій районній лікарні, - аргументував свою позицію Олександр Широкоступ, - є такі відділення, які тимчасово закриті, оскільки там лікують хворих на коронавірус, причому, з різних куточків Київщини. А відповідно, жителі Кагарличчини, щоб отримати медичну допомогу, змушені їхати в сусідні райони. Так не повинно бути, особливо нині, коли по всій країні послаблюється карантин.
- Ми - депутати, не можемо залишати своїх людей напризволяще. Жителі нашого району повинні мати можливість отримувати повноцінне лікування в Кагарлику, - підсумував Олександр Широкоступ.