Їм було тоді лише вісімнадцять...

DSC 013429 років тому, саме в ці дні, було закінчено неоголошену війну в Афганістані, яка тривала майже 10 років. Її тінь торкнулась чи не кожної української родини. Вона стала важким випробуванням і трагедією для тих, хто безпосередньо знаходився на афганській землі, і тих, хто чекав повернення своїх рідних, друзів.

П'ятнадцятого лютого у Кагарлицькому міському парку відбувся мітинг з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У ньому взяли участь воїни-інтернаціоналісти Кагарличчини, керівництво району та міста, громадськість, представники підприємств, установ та організацій, представники Кагарлицької районної організації партіїї «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Перед присутніми виступив голова Кагарлицької районної ради Іван Семцов. Він зазначив, що Кагарличчину представляли в контингенті радянських військ майже 200 воїнів. Наголосив, що сьогодні ми згадуємо поряд з воїнами-афганцями й тих, хто брав участь в бойових діях на території інших держав. У Кагарлицькому районі нині проживає 69 воїнів, які виконували свій військовий обов'язок в Афганістані, 24 - в Чехословаччині, 2 - в Югославії, по 2 - в Єгипті та Іраку, по одному - в Угорщині, на Кубі, в Сирії і Косово, в Ліберії, Сьєрра-Леоне. Ще 8 жителів нашого району брали участь в розмінуванні в різних «гарячих» точках світу.

Також очільник району зазначив, що нині кращі сини України боронять її на східних рубежах, відстоюючи від імперських амбіцій наступника Радянського Союзу - Російської Федерації.

DSC 0142До присутніх також звернулися перший заступник Кагарлицького міського голови Олег Пурій та заступник голови громадської організації "Спілка ветеранів Афганістану" Кагарлицького району Олександр Зінченко.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання «афганців», які не повернулися з війни, серед них і наші земляки Віктор Зеленський, Андрій Мулявко, Володимир Васильчук, Микола Юрченко, Тарас Шевченко.

Ряд воїнів-інтернаціоналістів було відзначено спільними подяками Кагарлицької райдержадміністрації та Кагарлицької районної ради, подяками Кагарлицького міського голови та подарунками.

Так, спільні подяки РДА та райради отримали Микола Ананьєв, Микола Витищенко, Сергій Заїка, Олена Кисленко, Анатолій Кузуб, Віктор Рибак та Ольга Устінова.

Подяки міського голови було вручено Віталію Комлику, Анатолію Германенку, Олександру Владиченку, Василю Заїці, Олексію Іванову, Володимиру Юднікову. Також міська рада надала допомогу в розмірі по 1000 грн сім'ям загиблих воїнів-афганців Віктора Зеленського і Тараса Шевченка.

Настоятель Кагарлицького Свято-Троїцького храму о. Василь Синюк відслужив заупокійну літію за загиблими воїнами-інтернаціоналістами.