Третій храм від Анатолія Ворони

У минулу суботу, третього лютого, у селі Зелений Яр відбулось урочисте відкриття та освячення новозбудованого храму. Святиня названа на честь апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Зведено храм неподалік місця, де стояв його попередник, зруйнований у 1936 році войовничими атеїстами. Нині на тому місці росте дуб, біля якого на великі церковні свята і проводилися богослужіння.

У жовтні 2015 року в основу нового храму урочисто було закладено освячений камінь з іменами ктиторів храму. І от, трохи більше ніж через два роки, відбулося освячення вже зведеної святині. Фінансування її будівництва повністю взяв на себе директор підприємства-орендаря земельних паїв зеленоярців ПОСП «Дніпро» Анатолій Ворона. І не лише будівництво храму, а й огорожі навколо нього.

DSC 9086Це вже третій храм, зведений його коштом. Перші два підняли у вись свої куполи в 2014 році в Стрітівці та у 2015 - у Расавці Слобідській. Об’єднує новобудови не лише ім’я ктитора, а й стиль побудови: вони зведені із дерева.

Тож того дня на урочисту подію освячення зібралась громада села та гості. Сюди завітали в.о. голови райдержадміністрації Роман Коваленко, заступник голови РДА Світлана Синюк, Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, директор ПОСП «Дніпро» Анатолій Ворона, Зеленоярський сільський голова Ольга Бевза. Роман Коваленко передав для храму його настоятелю Василю Каліці цінний подарунок від району. Вручив подарунок для храму і Олександр Панюта.

Митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина вітали віршами дітлахи Зеленого Яру.

Владика Августин здійснив освячення храму у співслужінні благочинного протоієрея Василя Синюка та священиків Кагарлицького благочиння. Також митрополит провів першу Божественну літургію.

DSC 9188По цьому архієрей вручив церковні нагороди усім причетним до будівництва церкви. Орденом УПЦ святого великомученика Георгія Побідоносця нагороджено Анатолія Ворону, директора ПОСП «Дніпро», орденом Святителя Петра Могили відзначено Миколу Ломаку, грамотою Блаженнішого митрополита Онуфрія відзначено голову села Зелений Яр Ольгу Бевзу, грамотами митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина відзначено Олександра Косяка та інших учасників спорудження храму.