Проти форсування ринку землі

12 вересня відбулася сорок шоста сесія Кагарлицької районної ради VІІ скликання, у роботі якої взяли участь в. о. голови РДА Світлана Синюк, голова міста Олександр Панюта, окремі голови сіл, ряд депутатів міської ради, представники ЗМІ району.
Перед початком її роботи голова районної ради Іван Семцов зачитав відповідь від департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації на звернення депутата райради Світлани Муковоз про обмеження руху транспорту в
с. Мирівка перед місцевою школою. На жаль, вона не задовольнила сесію і не дала відповідь на підняту депутатом проблему. Тому голова райради Іван Семцов запропонував дочекатися відповіді від ще однієї інстанції, куди адресувалося звернення, - підрозділу Національної поліції України, яка, за інформацією департаменту регіонального розвитку, може реально вирішити дане питання.
Традиційно перед початком сесії було озвучено нові запити депутатів райради.
Так, Олег Вітенко вніс пропозицію підготувати та надіслати до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, офісу президента України звернення районної ради проти форсування запровадження ринку землі у тому вигляді, який нині пропонується законодавцями.
Його підтримали голова райради Іван Семцов та директор ПОСП «Дніпро» Анатолій Ворона. Тому сесія одностайно підтримала пропозицію Олега Вітенка.
Депутат Петро Бурий зазначив, що район тривалий час перебуває без голови районної держадміністрації. Нині проводяться конкурсні відбори на цю посаду. Тому важливо, щоб при виборі кандидата на посаду керівника району їх кандидатури заздалегідь були представлені громаді, її виборчому органу. Іван Семцов, у свою чергу, проінформував загал, що на посади 25 голів РДА претендують 830 осіб в області. Тому дійсно важливим є необхідність враховувати позицію жителів району при призначенні керівника РДА.
Сесія проголосувала за пропозицію депутата Петра Бурого.
Після цього депутати приступили до обговорення порядку денного сесії.
Про внесення змін у рішення 39-ї сесії районної ради від 21. 12. 2018 № 347-39 (ІІ)-VІІ «Про районний бюджет Кагарлицького району на 2019 рік» та додатків до нього доповідала заступник начальника управління фінансів РДА Людмила Сушко.
Депутати прийняли рішення про затвердження змін у бюджет.
Людмила Сушко доповідала і по питанню «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І півріччя 2019 року», який також було затверджено сесією.
У обговоренні даних питань взяв участь голова міста Олександр Панюта. Він, зокрема, зазначив, що виділені з Держ-
бюджету близько 11 млн грн у міський бюджет ще не надходили. А в разі їх одержання, використання даних коштів вже розплановано з урахуванням інтересів у районі об’єднаної громади, створення якої планується із нового року.
Депутат Олександр Широкоступ висловив зауваження щодо роботи апарату районної ради з приводу відвідування сесій депутатами. Адже і нинішня розпочалася із запізненням через відсутність кворуму в залі.
Його підтримав депутат Олег Вітенко. «Неявка на сесії для окремих обранців стала нормою роботи, - зауважив він. - А декого ми взагалі бачимо тільки на першій сесії нового складу». За поданням депутата, було вирішено постійно інформувати виборців про участь депутатів райради у сесіях через районну газету «Вісник Кагарличчини».