Уклін тобі, благословенна земле українська. Горохове, з народженням тебе!

Прохолодний квас, жива музика, гармоні й бубни, повітряні кульки й «солодка вата» для дітей - так зустріло Горохове своїх жителів і гостей села біля місцевого Будинку культури.
Гармоністи Василь Бублик, Володимир Лисенко і бубоніст Микола Смичок так «запалювали» на своїх інструментах, що потрапляєш, наче на весілля минулих років, коли ті святкували в так званих шалашах. Особливо того дня за душу брала «Ніч яка місячна...» й «Українська полька».
Бочка з квасом чекала своїх спраглих гостей. Кипіла чумацька каша особливого приготування, розкладалися на тарілочках пухкі вареники, перекручене сало мастилося на запашний хліб, а різносортний виноград зваблював усіх своїм апетитним виглядом.
Будинок культури - тріщить по швах, бо забитий людьми по саме нікуди. І старий, і малий на святі - почесний гість. Усі чекають вокальних виступів місцевих артистів-аматорів, а також виступів артистів-сусідів, нагороджень і подарунків, особливих емоцій. Ведучі Надія Реміханова і Любов Соломченко говорять щемливі слова про рідне село і оголошують концертні номери.
Безумовно, вразило, що усі номери концерту - патріотичні. Та й під час гімну люди, як і годиться, тримали руку на серці і співали слова Славеня - і старі, і наймолодші. Чому акцентую на цьому? Бо у не у всіх селах Кагарличчини бачиш таку картину.
Діти місцевих колективів «Водограй» та «Веселка» танцювали з жовто-блакитними прапорами, вишитими рушниками, співали пісень тощо. Два місцевих колективи «Лілея» та «Зорепад» дарували гостям свою енергетику і неабиякі вокальні уміння. Їх сценічні костюми, безумовно, заслуговують на окремі слова захоплення. На святі тепло вшанували учасників АТО, які боронили Україну, назвавши ім’я кожного.
З подарунками прибули на святкування і в. о. голови Кагарлицької РДА Світлана Синюк, і заступник міського голови Володимир Бойко, і добрий сусід - голова Леонівської сільради Іван Владимиров. Настоятель Свято-Троїцького храму, що в Кагарлику, прот. Василій також привітав усіх селян зі святом і зичив усіляких гараздів. Гарних трудівників свого господарства щиро вітав фермер, меценат, керівник «Агробізнесу» Григорій Кулініченко - Станіслава Реміханова й Ольгу Люльку. Від імені керівництва міської школи № 3, де вчаться діти з Горохового, виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Тамара Бондар.
Голова села Володимир Демиденко разом із керівником «Агробізнесу» Григорієм Кулініченком привітали та вручили подарунки народженим у нинішньому році діткам, першокласникам. Щирими українськими піснями вшанували найстаршу жительку громади Анастасію Хабренко, якій виповнилося 102 роки, 80-,
70-, 60-, 50-річних ювілярів та тих, хто прожив у парі 30 років подружнього життя.
По закінченні концерту свято продовжилося на вулиці, де на людей чекали виступи відомого «Чорнобривця», який запросив на День села його колишній учасник Олександр Білоноженко, смачні наїдки і дискотека до ранку.