Зменшити навантаження на бюджет

У середу, 21 серпня, відбулася сорок п’ята сесія районної ради VІІ скликання, на яку були запрошені в. о. голови РДА світлана Синюк, голови міської та сільських рад, керівники підрозділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.
Зібрання розпочалося із запитів депутатів районної ради.
Світлана Муковоз звернулася до сесії у сприянні встановлення обмежувача швидкості транспорту на майданчику біля Мирівської ЗОШ, де зупиняються шкільні автобуси. Адже на цьому місці майже щомісяця відбуваються ДТП, в тому числі були й зі смертельними наслідками. Керівництво ЗОШ зверталося з проханням вирішити проблему до різних інстанцій, але без належного реагування.
Депутати одностайно підтримали пропозицію голови райради Івана Семцова підготувати звернення до відповідного департаменту ОДА та поліції щодо термінового вирішення даного питання.
Іван Лисий вніс пропозицію звернутися до нового керівництва області щодо прискорення вирішення питання про утворення Кагарлицької територіальної громади.
Голова райради Іван Семцов проінформував зібрання, що під час візиту в район голови Київської облдержадміністрації Михайла Бно-Айріяна, йому задавалося подібне запитання. Одержано відповідь, що будуть внесені зміни в перспективний план створення територіальних громад в бік їх укрупнення. А отже, треба трохи зачекати. Але за наполягання Івана Лисого, депутати підтримали його пропозицію.
Далі сесія перейшла до розгляду порядку денного.
Про внесення змін у рішення 39-ї сесії районної ради від 21. 12. 2018 р. № 347-39(ІІ) - VІІ «Про районний бюджет Кагарлицького району на 2019 рік» та додатків до нього доповідала заступник начальника управління фінансів РДА Людмила Сушко.
Рішенням сесії затверджено запропоновані зміни в бюджет.
Про затвердження плати за навчання та встановлення пільг у КЗ КРР «Кагарлицька дитяча школа мистецтв» зібрання інформував директор цього закладу Микола Громико.
Підвищення плати в Школі мистецтв пов’язано з тим, що вона фінансується з районного бюджету, а це складає 3,7 млн грн у рік. А по-друге, останнє підвищення плати за навчання тут проводилося ще у 2016 році. Крім цього, зазначив директор, на рівні області підвищення оплати буде незначним, а серед учнів школи - значна частина пільговиків.
Рішенням сесії затверджено розмір нової щомісячної плати за навчання та перелік пільгових категорій учнів у КЗ КРР «Кагарлицька дитяча школа мистецтв», які повністю або частково звільняються від сплати за навчання.
Директор комунального некомерційного підприємства Кагарлицької районної ради «Кагарлицька центральна районна лікарня» Віктор Кулініченко доповідав по питанню «Про затвердження планової вартості медичної послуги для мешканців Ржищівської міської об’єднаної територіальної громади».
Він повідомив, що протягом минулого і з початку нинішнього року Кагарлицькою районною лікарнею було надано медичні послуги відповідно 229 та 207 жителям міста Ржищів, ними використано 1154 ліжкодні. Враховуючи, що вартість одного ліжкодня по ЦРЛ складає 491,15 гривні, тільки за минулий рік Ржищівська громада заборгувала ЦРЛ близько 700 тисяч гривень. Тому за погодженням з обласною держадміністрацією, на нинішній рік ЦРЛ підготовлено угоду з Ржищівською МОТГ на надання медичних послуг жителям Ржищівської громади на суму близько 1,3 млн грн. Мова, підкреслив доповідач, ведеться тільки про стаціонарне лікування, вартість ліжкодня якого обходиться у 491,15 гривні.
Після обговорення сесія затвердила планову вартість одного ліжкодня стаціонарного лікування в КНП КРР «Кагарлицька центральна районна лікарня» для мешканців Ржищівської міської об’єднаної територіальної громади в розмірі 491,15 грн.
Голова районної ради Іван Семцов інформував сесію про внесення змін у рішення сесії районної ради від 07. 07. 2015 р. № 639-49-VІ «Про погодження отримання спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення та видобування корисних копалин місцевого значення ТОВ «Дніпровські піски». Він відзначив, що дане підприємство з 2015 року оформило документи на здійснення діяльності і за цей час виникли зміни. Зокрема, у зменшенні акваторії видобутку. Але ще до початку своєї роботи, ТОВ надавало матеріальну спонсорську допомогу і району, і селу Стайки, де воно зареєстроване. Вчасно і в повному обсязі платить податки.
На запитання депутатів Миколи Набока та Івана Лисого дав відповідь директор підприємства.
Тому сесія прийняла позитивне рішення з обговорюваного питання.
Про управління об’єктами майна спільної власності територіальних громад Кагарлицького району також доповідав голова райради Іван Семцов.
Ще в 2015 році, зазначив він, було виготовлено проект на капітальний ремонт частини лівого крила лікувального корпусу ЦРЛ вартістю 42 577,5 грн. Але він не був реалізований до цього часу. У зв’язку з невідповідністю цін на матеріально-технічні ресурси ринковим показникам та неможливістю подальшого використання його потрібно списати з балансу ЦРЛ.
Натомість виготовляється новий проект на ремонт та переобладнання терапевтичного, гінекологічного та хірургічного відділень з метою забезпечення житлом медичних працівників закладів.
Депутати проголосували за надання дозволу директору КНП КРР «Кагарлицька центральна районна лікарня» на списання з балансу зазначеної проектної документації.