Куди подінем в липні молоко?

Під час прямого телефонного зв’язку із виконуючим обов’язки голови райдержадміністрації Романом Коваленком, що відбувся минулого вівторка, 30 січня, пролунало шість дзвінків. Проте питань було піднято значно більше.

Традиційно в жителів міста і району були питання до місцевого підрозділу Укртелекому. До «мовчання» радіо, про яке повідомили жителі Панікарчі і Зеленого Яру, додалися ще й «німі» телефони по вулиці Нахімова в Кагарлику.

Телефонувавшим було роз’яснено про ситуацію із Укртелекомом. Зокрема, те, що його нинішній власник не виділяє жодної копійки на підтримку радіоліній, заміну підсилюючих трансформаторів. (Саме вихід із ладу таких трансформаторів і стався в Панікарчі). Фактично ліквідовано й підрозділ, який обслуговував дротовий радіозв’язок. Тож вирішити це питання складно. Втім, відповідне звернення буде направлено до Укртелекому в районі.

Стосовно відсутності телефонного зв’язку, то тут ситуація трохи інша. Нечисті на руку співгромадяни покрали кабелі, які прокладено між комунікаційними колодязями. Тож допоки не відбудеться їх відновлення, зв’язку не буде. Втім, з абонентів, у яких телефон не працює не з їхньої вини, ніхто стягувати плату за час простою теж не буде.

Тривожний сигнал надійшов від жителя вулиці Ювілейна в Ставах. Чоловік повідомив, що куток їхній віддалений (назвав його “хутір Стави”), тож людям похилого віку добратися до траси пішки важко. А от один із водіїв маршрутного автобуса дозволяє собі ігнорувати пасажирів на зупинці. “Сьогодні одна бабуся хотіла доїхати до траси, то автобус (жовтого кольору) не зупинився. А вона навіть не вимагає пільгового проїзду, каже, що завжди платила і готова платить”, - зауважив додзвонювач, та попросив вплинути на недобросовісного водія. Й додав, що й раніше були випадки, коли «маршрутка» минала людей та їхала собі далі.

Роман Коваленко дав доручення зв’язатися із головою села, з’ясувати обставини, хто перевізник та виправити ситуацію.

А от жительку Панікарчі, крім збоїв в роботі радіоточки, турбували й питання виживання селян, які тримають дійних корів. “Що робити таким людям після першого липня (коли переробним підприємствам заборонять купувати молоко в фізичних осіб), як це вплине на роботу “Кагми?” - питала вона.

Роман Коваленко пояснив, що високопосадовці рекомендують селянам об’єднуватися в кооперативи, купляти за пільговим кредитуванням холодильники для молока. Але наскільки це реально в наших умовах, він відповісти вагається. Адже корів в селах тримають нині небагато. Часто один власник худоби живе на відстані кількох кілометрів від іншого. Як збирати тоді молоко, чи всі з його виробників будуть чесними стосовно своїх колег тощо? Ці питання нині висять в повітрі. Їх потрібно буде нагально вирішувати. Можливо, щось запропонують молокопереробні підприємства? Поки що однозначної відповіді немає. “Хоча питання й важке”, - зазначив очільник району.

Ця ж жіночка цікавилася й тим, чи повернуть в район ветеринарну лабораторію. Адже прочитала у «Віснику Кагарличчини» про її ліквідацію.

Роман Коваленко відповів, що районна влада докладає усіх зусиль, щоб виправити ситуацію.

Постійна “відвідувачка” прямих зв’язків Клавдія Фундамент з Кагарлика цього разу повідомила, що намалювала кілька малюнків для кабінету-музею Кагарлицької козачої січі на відповідну тематику та передасть їх туди для експонування.

Позитивну нотку в спілкуванні того дня додав житель Переселення Петро Сарапин. Він щиро дякував працівникам сільської медамбулаторії та Будинку культури в повному складі “і прибиральницям обов’язково теж» за їхню працю, належне ставлення до своїх обов’язків.