Подорож Карпатським краєм

Осінь - прекрасна пора для подорожей! То ж і ми, як справжні туристи, не змогли всидіти на місці і вирушили в дорогу. Цього разу ми, учні та вчителі Переселенської ЗОШ, обрали казковий і мальовничий куточок нашої Батьківщини – Карпати. Потягом прибули до Івано-Франківська, а вже звідти автобусом до Яремчі. Чудові краєвиди відривались перед нами: бурхливі річки, залиті сонячним світлом лісисті пагорби, а вдалині виднілися Карпатські вершини, найвищі з яких вже були вдягнені у снігові шапки.

Спочатку ми побували на гірськолижному курорті - Буковелі. Витягом піднялися вгору, і там, на висоті 920 метрів над рівнем моря, з оглядового майданчика відкрилася панорама на найвищу вершину українських Карпат – Говерлу. Не передати словами всю велич і красу цього дивовижного краю!

Після обіду на нас чекав наступний підйом: нетривалий маршрут лісистими гірськими схилами – «Стежка Довбуша». Величезні буки, стародавні смереки і ялини ростуть тут вже більше сотні років серед гігантських каменів. Ми вкотре переконалися, що природа – найкращий скульптор. Тільки вона могла створити такі могутні форми, як скелі Довбуша!

Цього ж дня ми побачили ще одне диво природи – повноводний каскадний водоспад Пробій, який знаходиться у місті Яремча. Висота його становить 8 метрів. Кажуть, раніше висота падіння води тут сягала 25 метрів, проте для сплаву лісу по річці Прут водоспад підірвали, значно зменшивши його висоту. Водоспад можна роздивитися з усіх можливих ракурсів, навіть згори: над самим Пробієм височіє пішохідний міст.

Наступного дня ми здійснили оглядову пішохідну екскурсію Івано-Франківськом. Це комфортне, затишне місто-прогулянка із великою кількістю алей та парків. Ми відвідали фортечну галерею «Бастіон», картинну галерею, піднялися на ратушу і оглянули місто з висоти пташиного польоту. Також відвідали першу сімейну ресторацію Мулярових - справжній музей галицького побуту і кулінарії ХХ століття.

Сповнені вражень, ми повернулися додому. Надовго у нашій пам’яті залишаться спогади про Карпатський край з його казковою природою та доброзичливими людьми.