Спочивайте з миром, невиннії душі...

У 2007 році, в 75-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, в пам’ять за його жертвами в Мирівці при вході на нове кладовище, якраз навпроти того місця, де на старому хоронили загиблих від голоду, було встановлено козацький хрест. І от 19 жовтня, вже на 85-й рік з тих старшних часів, у Мирівці з’явився новий пам’ятний знак землякам і всім українцям, що полягли в ті часи страшною мученицькою смертю. Тепер чорний гранітний хрест зіпнувся в небо на околиці села обабіч старого цвинтаря. Тут теж хоронили невинно убієнних.

Масове захоронення жертв Голодомору було досліджене КП ЛОР «Доля» на замовлення Українського інституту національної пам’яті ще у листопаді 2016 року. У 2017 році Інститутом було ініційовано зведення пам’ятного знаку.

Депутатом Кагарлицької районної ради  Іваном Лисим, мирівськими активістами, благодійниками цю ідею було підтримано. І хто своєю працею, а хто коштами, матеріальними ресурсами допомогли звести символ нашої пам’яті та жалоби за земляками.

У відкритті знаку взяли участь голова Кагарлицької районної державної адміністрації Роман Коваленко, перший заступник Кагарлицького міського голови Олег Пурій, представники Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса» Богдан Моркляник (перший заступник голови) та Юрій Баланюк (заступник голови), генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк, депутати Київської обласної ради Сергій Будюк та Ігор Сабій, заслужений артист України, бандурист, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко, депутати Кагарлицької районної ради, керівник ПСП «Мирівське» Віктор Верголяс, голова громадської ради одного з районів Києва Дмитро Оніщенко, громадськість та школярі з Мирівки і Ставів.

Вела захід вчитель-пенсіонер Віра Лимар. Від молоді до присутніх звернулася учениця Ставівської ЗОШ Влада Косяченко. Із скорботними промовами виступили гості заходу.

Роман Коваленко за благодійництво вручив спільну Подяку райдержадміністрації та районної ради Віктору Верголясу, котрий зробив найбільший внесок в зведення монумента.

Дмитро Оніщенко передав до місцевого храму старовинну ікону. А Тарас Компаніченко виконав ряд пісень.

Учасники заходу на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів українців та своїх земляків, жертв голодоморів й політичних репресій поклали квіти та колоски до пам’ятного знаку, запалили поминальні лампадки, вшанували їх хвилиною мовчання.

Панахиду за померлими від голоду та освячення пам’ятного знаку жертвам Голодомору провели священнослужителі на чолі з благочинним Кагарлицького району УПЦ КП Юрієм Королем.