...Селянського щастя не втратити суть

Сущани, з погляду історії, - село зовсім молоде. За даними латинської сповіді, засноване поміщиком Сущанським на початку 17 століття, воно належало до Київського повіту Германівської волості. Жителів в селі нараховувалося 687 осіб, дворів - 263, землі - 1532 десятини.

Потім Сущани належали відставному колежському секретарю Октавію Баневському. І в цей період в ньому вже проживало 1408 осіб. Пізніше власником села став Іван Севрук.

На перше січня 1900 року у населеному пункті були православна церква, церковно-приходська школа, 7 вітряних млинів, кузня, пожежна частина і хлібний магазин.

На сьогодні село має 302 двори та 509 мешканців.

Дані факти і цифри прозвучали із вуст ведучих на іменинах Сущан, які відзначалися громадою 14 жовтня. Конферансьє ж відзначили, що Сущани не вирізняються своєю надзвичайною оригінальністю. Історія села дуже схожа на історію дуже багатьох інших сіл нашої держави.

За традиційним сценарієм пройшло і відзначення Дня села. Учасників заходу привітали голова громади Василь Трохименко, заступник голови районної ради Олег Волошин, перший заступник голови міста Кагарлик Олег Пурій, представник ПрАТ «Агрофорт» Микола Тарасевич, депутат районної ради Володимир Мартиненко, настоятель православного храму Олександра Невського отець Павло, юні таланти та дорослі учасники художньої самодіяльності села, а також гості - ансамбль української пісні «Берегиня» із села Стави та фольклорний ансамбль «Барвінок» Германівського будинку культури, що на Обухівщині.

Пісенні вітання були адресовані і окремим категоріям селян. Зокрема, найстаршим людям села - Марії Миронівні Онищенко (95 років) та Марії Омелянівні Семененко (93), цьогорічним ювілярам Панасу Левковичу Мудрому (90), Валентині Петрівні Циганцовій (80) та Надії Олексіївні Панасенко і Ользі Петрівні Пономаренко (70).

Гордістю Сущан по праву вважаються жінки, які носять високе звання «Мати-героїня України». Тож пісня «Соколята» у виконанні Миколи Матвієнка прозвучала для Варвари Мишак, Ганни Мудрої, Ганни Олійник, Людмили Мишак, Ганни Герлянд, Тетяни Глушко, Наталії Трохименко та Ірини Малодід.

Гарні пісні були адресовані також наймолодшій жительці Сущан Саші Семененко та 4 красуням села - Мар’яні і Альоні Трохименкам, Інні Коваленко, Ользі Глушко, які цього року стали на весільний рушник.

Шани від громади були удостоєні подружжя, які прожили у парі до глибокої старості. Це - Мудрі - Панас Левкович і Ганна Корніївна, Молодіди - Анатолій Трохимович і Ганна Антонівна, Кравці - Петро Самсонович і Ольга Іванівна, Терещенки - Степан Давидович та Галина Марківна.

З нагоди Дня захисника України цінними подарунками були відзначені воїни АТО та солдат строкової служби села, а також вшановано пам’ять загиблих у роки Другої світової війни. Теплі і щирі вітання під час свята були адресовані також трудівникам полів і ферм, працівникам соціальної сфери, художньому колективу сільського Будинку культури «Червона калина», прихожанам православної церкви та християнської церкви «Відродження», народним умільцям, рукодільницям та майстриням кухонної справи.

Смачними стравами від останніх мали змогу пригоститися всі бажаючі по завершенні урочистої частини. За все це сущанці мають завдячувати спонсорам свята - колективам ПрАТ «Агрофорт», ПСП «Герлянд» та всім небайдужим людям, які готували захід.