Коровай до ювілею

За оперативною інформацією управління агропромислового розвитку РДА, хлібороби району, незважаючи на дощову погоду, успішно завершили збирання ранніх зернових культур. На круг одержано по 52 цнт/га збіжжя. Традиційно ще кращого результату досягнуто у фермерському господарстві «Широкоступ» - понад 55 центнерів.

- Майже 98% озимої пшениці ми обмолотили ще до дощів, - розповів керівник ФГ Олександр Широкоступ. - А все тому, що при вирощуванні зернових культур застосовуємо підбір сортів різної стиглості. Сіяли, зокрема, ранньо-, середньо- та пізньостиглі сорти пшениці. Завдяки цьому раніше приступили до обмолоту. Така стратегія й допомогла у протистоянні з негодою.

Ну, а все інше, як говорять у таких випадках, було справою техніки.

У ФГ «Широкоступ» нині в арсеналі шість зернозбиральних комбайнів. Три «Дон-1500Б», «Лан» і два зарубіжного виробництва. Високопродуктивні «Джон Дір S 6690» потужністю 550 кінських сил та «Клаас Лексіон 570». Для таких машин робота на 370 га пшениці і 270 - ячменю була справою кількох днів.

Вчасне проведення жнив забезпечило високу врожайність хлібів (урожайність озимої пшениці склала 60 цнт/га, ярого ячменю - 48,6). І таку ж якість зерна.