Поліція потерпає від недоукомплектованості особового складу

27 липня голова Кагарлицької РДА Роман Коваленко провів засідання колегії райдержадміністрації.

Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району за І півріччя 2018 року звітував капітан поліції Михайло Барченко.

У своїй доповіді він наголосив на тому, що за звітний період до Кагарлицького відділення поліції Обухівського ВП надійшло 3158 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (у першому півріччі минулого року цей показник складав 2960). До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію по 280 кримінальних правопорушеннях, закрито 137 кримінальних проваджень, по 74-х кримінальних правопорушеннях особи встановлені. Розслідувано 66 кримінальних проваджень.

- По особливо тяжких злочинах усі 40 кримінальних правоворушень розкрито, - повідомив доповідач. - Із тяжких злочинів зареєстровано 62 кримінальні правопорушення, закрито – 4, по 38-ми особи встановлені, 20 тяжких злочинів не розкрито.

Михайло Барченко також наголосив, що за перше півріччя працівниками відділення поліції здійснено 2562 виїзди. За участю груп реагування патрульної поліції розкрито 50 кримінальних правопорушень.

- До важливих результатів роботи, - зазначив капітан поліції, - слід віднести показники адміністративно-правозастосовної діяльності відділення. За звітний період підрозділом складено 682 протоколи про адміністративне правопорушення. Основними ж проблемами профілактики та розкриття злочинів є, перш за все, наступні: недоукомплектованість особового складу; крадіжки в населених пунктах вчиняються в темну пору доби з будинків, які знаходяться на окраїнах вулиць, де практично відсутні жителі та можливі свідки злочинів; основний вал злочинів складають крадіжки із дачних домоволодінь, де власники з’являються періодично, в основному, у вихідні дні тижня і тому втрачається можливість отримати достатні докази для подальшого розкриття вказаних злочинів; розчарування громадян у роботі судової системи, оскільки основна маса осіб, які скоюють злочини, отримують покарання, не пов’язані з позбавленням волі (як результат, оцінка роботи та співпраця з поліцією з боку населення є низькою); відсутність ізолятора тимчасового утримування; наданий ліміт палива для роботи груп реагування патрульної поліції є низьким, що не дає змоги ефективно та своєчасно реагувати на виклики та здійснення патрулювання, що є основним завданням патрульної поліції.

Під час обговорення цього питання члени колегії зазначили, що вирішення проблеми недоукомплектованості особового складу повинно стати першочерговим в роботі керівництва райвідділення поліції, до того ж була висловлена думка, що надалі з аналогічними доповідями перед членами колегії повинен звітувати виключно начальник поліції, а не його підлеглі.

Про організацію санаторно-курортного оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції, а також про заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів доповіла начальник управління соціального захисту населення Оксана Дячок.

Вона наголосила на тому, що в Кагарлицькому районі у 2018 р. перебувають на обліку 354 пільговики ЧАЕС І категорії для отримання санаторно-курортного лікування. Коштів у цьому році виділено в сумі 1125630 грн з розрахунку на 165 осіб.

- Бажаючих оздоровитися багато, - зазначила доповідач, - втім, коштів лише - 48% від потреби. На оздоровлення у 2018 році учасників АТО виділено 130621 грн. Цих коштів вистачає, щоб придбати 15 путівок вартістю 8186 грн кожна. На обліку ж на санаторно-курортне лікування в управлінні перебуває 55 учасників АТО. Згідно з обраних учасниками АТО закладів оздоровлення, вартість перебування у яких - межа від граничної вартості, управлінням буде закуплено не 15 путівок, а 16.

На забезпечення санаторно-курортними путівками інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства кошторисом передбачено 20466 грн. Вартість однієї путівки – 6822 грн. Придбано 3 путівки. У той же час на обліку на оздоровлення в управлінні перебуває 82 інваліди з дитинства та загального захворювання.

Оксана Дячок також наголосила, що кошторисом на психологічну реабілітацію передбачено 16234 грн. За ці кошти можна оздоровити 2 особи, з них: одного учасника бойових дій АТО та одного інваліда-учасника АТО. На сьогоднішній день 2 учасники бойових дій обрали закладом проходження реабілітації санаторій «Верховина» (с.Сойми Закарпатської області). Для проходження професійної реабілітації до управління звернулося 9 учасників бойових дій. Нині 2 особи проходять проф­навчання. Кошторисом передбачено 42222 грн. Використано, згідно з договором, 11800 грн.

На колегії були розглянуті й інші питання, зокрема, про стан виконання районного бюджету, податкових надходжень, надходжень до управління Пенсійного фонду України в Кагарлицькому районі за І півріччя 2018 року; про роботу із зверненнями громадян в Кагарлицькій райдержадміністрації за І півріччя 2018 року; про стан виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, обласної, районної держадміністрацій за І півріччя 2018 року; про стан кадрової роботи в Кагарлицькій районній державній адміністрації за І півріччя 2018 року.

Участь у засіданні взяли голова районної ради Іван Семцов, заступник голови РДА Світлана Синюк, заступник голови райради Олег Волошин, керівник апарату РДА Людмила Демиденко, члени колегії, керівники структурних підрозділів та управлінь РДА, установ, підприємств та організацій району, сільські голови.