Закон тяжіння рідної землі

У останню суботу липня, у День хрещення Русі, відсвяткували День села жителі Черняхова. треба віддати належне організаторам заходу: вони відійшли від традиційного сценарію свята, внесли в нього відчутні зміни, зробили дійство компактнішим, але від цього колоритнішим і захоплюючим.

Традиційно із Днем села громаду привітали настоятель Свято-Димитріївської церкви отець Михаїл, голова села Володимир Безвербний, заступник голови райдержадміністрації Світлана Синюк, депутат районної ради Володимир Онука, депутат райради, керівник ПрАТ «Агрофорт» Людмила Онука, представники сусіднього села Леонівки. Майже всі вони прибули з подарунками, які й передали керівникам дитсадка і школи, а також голові села.

Замість вітань окремих жителів села (найстаріших, наймолодших, ювілярів і т. ін.), які займали найбільше часу, на цей раз Володимир Безвербний грамотами і скромними подарунками відзначив колективи, які обслуговують культурно-соціальну сферу населеного пункту - зв’язківців, медиків, працівників дитсадка, школи, соціального працівника.

Не обійшлося без традиційних виконання Гімну України перед початком заходу, покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам та меморіальної дошки воїну АТО Валерію Чухраю, пригощання учасників свята запашним короваєм.

А весь інший час було віддано сільським талантам - учасникам художньої самодіяльності.

Настя Маруня, Сніжана Ксенжук, Таня і Каріна Рудь, Марина Богіна, Оля Хлистун, Слава Пасічна, Вікторія Миколенко, Діана Драпей, Інна Дудченко, Людмила Рудь, квартет «Червона калина» - пісні у їх виконанні не залишали байдужими жодного з присутніх у залі сільського Будинку культури. Хоча найбільше оплесків за щирість і безпосередність, гарний гумор дісталося вихованцям дитячого садка «Вербиченька» та виконавцям фрагмента вистави «Сватання на Гончарівці».

Не можна не відмітити репертуар концертної програми. «Пахне рідне село», «У моєму краї», «Ой у вишневому саду», «Зелен клен», «Ти до мене не ходи», «В чистім полі», «Устану ранесенько», «На городі чорна редька», «Квіточки», «А в саду калина розцвітає» - ці та інші пісні звучали зі сцени як прояв щирої любові юних виконавців до України і рідного села. Це відмітила, зокрема, і директор ПрАТ «Агрофорт», головного інвестора села, Людмила Онука. - Те, що ми почули зі сцени, і є справжнім патріотизмом, - відзначила вона.

День села - це і його історія. І приємно, що в невимушеній формі, по розділах-епохах, не займаючи багато часу, її ще раз нагадала жителям і гостям Черняхова ведуча заходу.

Заслуговують на відзнаку зусилля голови Володимира Безвербного та активу села по організації свята. Красиво оформлена сцена БК, демонстрація відеоматеріалів з життя села протягом всього дійства, дискотека, традиційна рибна юшка, куліш, торговельні кіоски, аукціони для дітвори - всі ці нюанси створювали неповторну святкову загальну атмосферу.

Зазвичай фінансову допомогу у цьому зробили і спонсори дійства - Людмила Онука, Микола Лящук, Віталій Зелений, Ігор Дергачов, Микола Гриценко, Андрій Чухрай, Марина Зайченко, Наталія Сидоренко, за що одержали щиру вдячність від громади.