На ентузіазмі небайдужих

Вода - основа життя, безцінний дар природи. Але природні ресурси - не безмежні, в тому числі й вода. Тому її збереження, економія витрачання, турбота про чистоту водойм завжди залишаються пріоритетними завданнями держави і її народу. Ще в далекому уже 1997-му році згідно з дорученням Президента України в країні було ініційовано загальнодержавну акцію «До чистих джерел», яка щорічно підтримується і в нашому районі.

Цього року захід, який традиційно організовують і проводять фахівці Обухівського міжрайонного управління водного господарства, пройшов на території Буртівської та Кадомської сільських рад. У ньому взяли участь заступник начальника управління Катерина Циганок, головний гідротехнік Ярославна Панченко, інженер-гідротехнік управління в нашому районі Людмила Миколенко, а також голова районної державної адміністрації Роман Коваленко.

На території Буртівської сільської ради учасники акції відвідали село Очеретяне з його неповторними і мальовничими краєвидами. Тут є і частинка лісу, і яри з балками, і прекрасний став.

Як розповів буртівський голова і житель Очеретяного Олександр Драган, свого часу працівниками Обухівського управління водного господарства на водоймі проведено розширення і поглиблення плеса, вирубку чагарників, окультурення прибережної території. Нині ставком опікується сільське громадське товариство рибалок. За пайові внески водойму зариблено. Члени товариства встановили чергування на ставку, він постійно обкошується, дотримується графік риболовлі. Сільський став є улюбленим місцем відпочинку селян і виходців Очеретяного.

Завдяки сільським патріотам є в цьому населеному пункті і природнє джерело. Колись їх було аж п’ять, але з часом всі вони замулилися, заросли очеретом. І добре, що знайшлися ті, хто не забув про смачну джерельну воду на батьківщині.

- Є в нас дві сім’ї, які проживають нині відповідно в Українці і Києві, - розповів Олександр Драган. - Але постійно навідуються в рідне село. Глави родин і згадали про джерела. Відшукали одне з них, викопали криничку, постійно беруть там додому воду. А ми вже разом з громадськістю окультурили місцевість. Висіяли квіти, встановили тин та інші національні атрибути.

Для бажаючих вгамувати спрагу, або ж провести дегустацію води, біля криниці зберігається відповідний посуд.

По дорозі із Очеретяного на Бурти праворуч розташована Кадомка, яка й стала наступною зупинкою для учасників акції.

Об’єктом огляду гостей став знову ж таки сільський став, на якому на них вже чекали голова села Наталія Савченко та керівник місцевого сільгосппідприємства СТОВ «Переможець» Петро Папіженко.

Петро Кіндратович - один із найдосвідченіших керівниківаграріїв в районі, якому довелося попрацювати і за радянських часів, і в незалежній державі.

- Колись, зустрічаючись на дозвіллі біля ставка, ніхто не брав із собою воду, - розповів він. - Готували юшку на ставковій воді, пили також із водойми, настільки чистою була екологія. На жаль, сьогодні у багатьох водоймах вода непридатна не тільки для пиття, а й для того, щоб покупатися. І головна причина цьому - споживацьке, варварське ставлення до природи з боку тих же сільгоспвиробників, населення. Наші діди і батьки були значно мудрішими в цьому плані.

Про сільський став, його утримання розповіла голова Кадомки Наталія Савченко.

Свого часу водойма була споруджена на річці Сухий кагарлик. Від річки вже давно залишилася лише назва, а ось ставок, на щастя, залишається окрасою села.

Як і в Очеретяному, його господарем є громадська організація рибалок. Вони контролюють не тільки рибні запаси, а й чистоту плеса, порядок і чистоту берегів. Підсумовуючи побачене і почуте, Катерина Циганок зазначила, що на Обухівське міжрайонне управління водного господарства, як на уповноважений державою орган, покладено обов’язки по інформуванню та роз’ясненню населенню щодо бережливого ставлення до водних об’єктів і організації робіт по відродженню джерел у 4 районах Київщини. І найбільше небайдужих людей, які долучаються до щорічних акцій «До чистих джерел», спостерігається саме на Кагарличчині. Завдяки роботі з населенням місцевої районної державної адміністрації, голів сіл практично у кожному населеному пункті є водні об’єкти, які викликають щире захоплення.

Тому вона висловила щиру вдячність керівництву району і сіл, всім небайдужим захисникам природи за зусилля по збереженню довкілля.