Найболючіші питання – дороги

У Стрітівці відбулася відкрита зустріч голови села із жителями громади, куди було запрошено представників районної влади та керівників служб району.

Розпочалася зустріч із представлення стрітівчанам їх дільничного інспектора поліції Ігоря Бабата. До слова, він є дільничним у 17 селах району. Кадрове питання у Кагарлицькій поліції болюче. До прикладу, з дев’яти дільничних у райвідділі є п’ять.

Традиційно присутні прослухали звіт голови села Олега Колосовського за 2017 рік про виконану роботу, після чого задавали запитання представникам районних служб та організацій стосовно впровадження медичної реформи, про зміни в нарахуванні субсидій у 2018 році тощо.

- У 2017 році бюджет сільської ради виконано на 114,4%, - зазначив голова села Олег Колосовський. – Кошти витрачалися на фінансування дитсадка та сільради. А це – заробітна плата працівникам, нарахування на оплату праці, послуги зв’язку, газ, електроенергію, нічного освітлення вулиць села, придбання господарчих та канцелярських товарів, продуктів харчування у дитячий садок.

На обслуговуванні соціального працівника перебуває 10 одиноких престарілих громадян, які потребують особливої уваги та турботи. Такі жителі забезпечуються продуктами, іншими товарами необхідності, їм надається допомога у прибиранні та косметичному ремонті осель, обробітку присадибних ділянок.

Сільською радою та соціальним працівником надавалась допомога жителям пільгових категорій в оформленні житлових субсидій, пільг на користування природним газом та електроенергією.

У цьому році пільговим категоріям ПОСП «Дніпро» виділялася неодноразово грошова допомога: до Дня людей похилого віку надавалась грошова допомога одиноким та престарілим пенсіонерам, до Міжнародного жіночого дня і до Дня Перемоги учасникам бойових дій було вручено набір продуктів та грошова допомога; на День села вручались подарунки молодим сім’ям, сім’ям, у яких народились у тому році діти, найстарішим жителям села, учасникам АТО, майстрам вишивки.

У селі працюють три навчальні заклади: ДНЗ «Сонечко» (13 дітей), загальноосвітня школа І-ІІ ступенів (38 дітей) і Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва. Учні школи постійно беруть участь у конкурсах, олімпіадах, змаганнях, демонструючи високі результати. У Стрітівському педагогічному коледжі навчаються студенти з усіх куточків України, вони беруть участь у різноманітних державних та мистецьких заходах, а ще сільських заходах – це стосується і святкування, і прибирання.

Систематично в Стрітівці проводяться заходи з благоустрою сільської території: впорядкування прилеглої території до центральної дороги, ліквідація стихійних сміттєзвалищ. У належному санітарному стані утримуються діючі установи, Братська могила, зупинки громадського транспорту, кладовища.

За минулий рік за підтримки директора ПОСП «Дніпро» Анатолія Ворони були замінені двері в сільраді, збудовані сходи в приміщенні сільської ради, встановлена автобусна зупинка, проведено вуличне освітлення по вулицях Богдана Хмельницького, Колгоспній, Кошового, Гагаріна. За допомогою «Дан-Фарм Україна» встановлено дитячий майданчик.

Зима, що минула, видалася сніжною. Але у Стрітівці дороги постійно чистилися, дякуючи господарству ПОСП «Дніпро».

Багато роботи треба зробити, багато заплановано і на цей рік. Найболючіше питання – дороги. А коштів у сільській раді на дороги немає, - пояснив Олег Колосовський.

Особливого обговорення викликала тема медичної реформи. Тож, на запитання селян відповідала Надія Мартиненко, яка пояснювала їх суть та нюанси.

Про зміни в нарахуванні субсидій у 2018 році проінформувала людей заступник начальника УСЗН Світлана Драпіковська.

У роботі зустрічі взяли участь голова Кагарлицької РДА Роман Коваленко, голова районної ради Іван Семцов, керівник-господарник ПОСП «Дніпро» Анатолій Ворона, представник відділу поліції Вадим Бандура, які відповідали на запитання присутніх та доповнювали виступаючих.