Про сани турбуватися влітку

У минулу п’ятницю у малому залі райдержадміністрації відбулася зустріч «за круглим столом» по підсумках минулорічного опалювального сезону та підготовці до наступного 2018-2019 року. У зібранні, яке проводив голова РДА Роман Коваленко, взяли участь власники газопроводів, представники газопостачальних та обслуговуючих підприємств району та м. Ржищів.

З відповідною інформацією перед присутніми виступив керівник Кагарлицької філії «Київоблгазу» Сергій Сьомка.

Серед першочергових завдань на наступний опалювальний сезон він назвав вчасне проведення тендерних процедур по закупівлі газу. Це потрібно для того, щоб без зволікань отримати відповідні номінації (квоти) на паливо і сам газ.

На часі – повірка газового обладнання. Щоб не затягувати з цією роботою, необхідно укласти угоди із спеціалізованими метрологічними службами. А в них діють два тарифи на обслуговування – звичайний і екстрений, для тих, хто затягує перевірку обладнання до останніх днів перед початком опалювального сезону.

Про проплату газопостачання. Сьогодні вона розділилася на три складові, відмітив доповідач. Це – оплата самого газу, розподіл і його транспортування та технічне обслуговування газових систем. За підсумками минулого року по газопостачанню борг по його оплаті складає 643 тис. грн.. Із них 415 тис. – по бюджетних організаціях. Половину цієї суми припадає на бюджетні заклади м. Ржищів.

По транспортуванню недоїмка становить 11 тис. грн. і стосується вона в основному сільських рад.

У позитивному плані відмічено промислові підприємства району, які не тільки вчасно оплачують газопостачання, а й роблять це відповідно до кодексу наперед.

По технічному обслуговуванню заборгованості немає. У весняно-літній період проплата за нього невелика, тому дуже важливо не затягувати з її проведенням, щоб не накопичувати великі суми, а. отже, і заборгованість. Адже дані кошти – це заробітна плата працівників газового господарства району.

Що стосується підготовки топкових і котелень до опалювального сезону, то тут мають місце ще торішні недопрацювання. Це – реконструкція котелень у школах сіл Бурти і Демівщина, Будинку культури – в Мирівці.

Серед нововведень наступного опалювального сезону – впровадження по всіх котельнях і топкових оплати-контролю за використанням газу. Для цього потрібно придбати і встановити відповідні модеми.

Значну увагу учасників засідання Сергій Сьомка приділив техніці безпеки по газокористуванню. Це – перевірка димових і каналізаційних каналів, яку торік по приватному сектору пройшли тільки 54 відсотки домогосподарств пол. Району і біля нуля – у Ржищеві. Особливо небезпечна ситуація по багатоповерхових будинках, відсоток перевірки яких складає 19 відсотків. У жодному з них не перевірялися інженерні вводи.

Ряд запитань до доповідача та пропозицію щодо врегулювання дій відповідних служб після запровадження в дію Закону «Про житлово-комунальне господарство» з 01. 07. 2018 р. на зібранні зробив голова міста Олександр Панюта. Він же інформував присутніх, що якщо раніше тарифи на тепло затверджувала міська рада, то тепер – обласна. Він же запропонував заслухати звіт з обговорюваного питання керівника КП КОР «Кагарлицька тепломережа», яке знаходиться в комунальній власності Київської облради В. П. Гонтаровський відмітив, що в ході минулого опалювального сезону в роботі підприємства були допущені серйозні порушення у забезпеченні теплом як житлового сектора, так і бюджетних організацій. Зокрема, через пориви газопроводу зупинялася робота котелень по вул.. Стадіонній та 97-ї Стрілецької Дивізії. Це пов’язене з тим, що 90% тут газопроводу зношені і підлягають заміні. Тому і на наступний опалювальний сезон поривів не уникнути. Їх може бути ще більше.

Підприємство – збиткове. І функціонує тільки завдяки тому, що «Укрнафтогаз» надає газ в кредит. До наступного опалювального сезону готуються обидві котельні – газова і на дровах.

Голова РДА Роман Коваленко проінформував присутніх, що у свій час і район, і місто пропонували зробити КП «Кагарлицька тепломережа» своєю комунальною власністю. І навести там порядок, але одержали відмову від Київоблради. Чому саме? – це запитання залишилося відкритим і на засіданні «круглого столу».

Підбиваючи підсумки зібрання, Роман Коваленко закликав його учасників не затягувати з проведенням робіт по підготовці до наступного опалювального сезону. Треба визначитися з обсягами ремонтів, затратами на обслуговування і доукомплектацією всіх котелень. «На липень-серпень очікується надходження у районний бюджет і ми будемо допомагати у цій справі», - зазначив він.