Майстерність рук, майстерність серця

Цього року традиційний районний огляд-конкурс «Калиновий віночок» серед вихованців гуртків загальноосвітніх навчальних закладів району змінив назву на арт-фест «Майстерність рук, майстерність серця» та розширив кількість творчих номінацій.

Свято відбулося 30 березня у Кагарлицькому будинку культури. Більше півтисячі дітей взяли участь у найбільшому культурно-мистецькому заході для школярів.

У холі шанувальники декоративно-прикладного мистецтва мали змогу оглянути розмаїту яскраву виставку виробів. Цього року роботи обдарованих дітей були представлені і в нових номінаціях: «Вітражі», «Витинанки», «Квілінг», «Сувеніри», «Флористика», «Іграшка» та «Кераміка».

Традиційно складно для журі було визначити переможців – багато виробів заслуговували на увагу, захоплення та високу оцінку. Тож, користуючись нагодою, дякуємо усім учасникам за наполегливість, творчі ідеї та високу майстерність. До складу журі увійшли начальник відділу освіти Надія Омельченко, методисти районного методичного кабінету та керівники гуртків центру дитячої та юнацької творчості.

Нові номінації були представлені й у естрадно-хореографічному відділенні. Другий рік поспіль діти беруть участь у номінації «Театр мод», що свідчить про зацікавленість маленьких модниць та модників цією темою. Цього року учні Буртівської школи здобули звання лауреатів арт-фесту.

Приємно, що багато учнів впевнено презентують свої авторські вірші та пісні у нещодавно введеній номінації «Власні твори», а також вдало опановують музичні інструменти (гітару, сопілку) у номінації «Інструментальна музика».

Серед виконавців власних віршів перше місце вже третій рік виборює Анастасія Трофимчук, учениця 9 класу Кагарлицької ЗОШ №2. Її вірші «Доля рідного народу» прозвучали проникливо і зворушливо, показали небайдужість молодого покоління до перетворень, які відбуваються в нашій країні. Також перше місце зайняла учениця 6 класу Буртівської школи Дарина Кириченко, зачарувавши присутніх дитячою щирістю і безпосередністю.

У традиційних номінаціях «Естрадна пісня. Ансамблі», як повелося, перше місце зайняли дівчата з «Вишиванки» Кагарлицького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей» під керівництвом Лесі Чоповської з оптимістичним ствердженням – «А в небі сонце світить – які щасливі діти!»

Співпраця творчих людей завжди виливається у цікаві творчі ідеї, знахідки, композиції. Перше місце у номінації «Вокально-хореографічна композиція» розділили учні Кагарлицького НВК: ансамбль «Водограй» (Леся Чоповська) й хореографічна студія «Краяни» (Вікторія Німенко) та учні Кагарлицької школи №2 ім. В.П.Дашенка Артем Дячук і танцювальний колектив (керівники - Борис Родина та Юлія Коваленко).

У цьому році вперше масово, впевнено та енергійно виступив хор Ставівської школи, якому відразу ж присудили перше місце.

Перше місце серед дуетів розділили дует Сущанської школи у складі Аміни Коваленко та Ольги Трохименко, які дуже емоційно й виразно виконали пісню англійською мовою «Диво» (керівник – Наталія Семененко) та дует «Калинонька» Буртівської школи з піснею «А що таке щастя» (керівник – Людмила Нестерук).

Серед хореографічних колективів перше місце впевнено вибороли: хореографічна студія «Краяни» Кагарлицького НВК (керівник – Вікторія Німенко) з «Німецьким танком» та танцювальний колектив «Віночок» Стайківської школи з танцем «Моя душа – немов лелека» (керівник – Наталія Ромашова).

Гучні оплески зібрав інструментальний дует Кагарлицької школи №2 у складі учнів 9 класу Ігоря Ковровського (гітара) та Олександри Козачук (рояль). Вони зайняли перше місце з композицією «Тримай».

У номінації «Естрадна пісня. Солісти» перше місце розділили учениця 6 класу Кагарлицького ліцею Олександра Осадча з піснею Джамали «1944» (Леся Чоповська) та учениця 10 класу ОЗНЗ Кагарлицька ЗОШ №3 Антоніна Ткачова – з піснею «Little Things» (керівник – Валентина Стешенко).

Серед гостей арт-фесту – учні Кагарлицької школи мистецтв. Однокласники та друзі тепло зустрічали піаністок Вікторію Матюшенкову, Дарину Тарасенко (Кагарлицький НВК) та Олександру Козачук (Кагарлицька школа №2).

Відзначимо, що дуже важливою для артистів на сцені була підтримка глядачів - учителів, учнів та батьків школи – адже так впевнено виступати, коли в залі – всі знайомі, рідні обличчя і теплі, дружні оплески. Саме такими була підтримка виступів Кагарлицького НВК та школи №2.

Тож на майбутнє запрошуємо всі школи більш масово організувати підтримку своїх виступів.

І, наостанок, побажання для глядачів у залі – навчитися поважати артистів, не ходити по залу без причини, не заважати виступати.

А переможцями в декоративно-прикладному відділенні члени журі визначили:

в номінації «Образотворче мистецтво»: Анастасію Нечитайло, ліцей, (вітражі) Вероніку Голубову, Кадомка, Катерину Плюту, ОЗНЗ Кагарлицька ЗОШ №3, (графіка) – Діану Давід, Стайки, Анастасію Гусар, Черняхів, (батік) - Катерину Басенко, Стайки, (вітражі) - Анну Голуб, Бурти;

в номінації «Лялька-мотанка»: Діану Ярошовець, ліцей, Катерину Барановську, ліцей;

в номінації «Робота з пластиліном»: Дарію Литвин, Гребенівський НВК, Яну Юшко, Черняхів;

в номінації «Текстильна лялька»: Анастасію Артеменко, ліцей;

в номінації «Робота з деревом»: Поліну Островську, Стрітівка, Олександру Андрущенко, міська школа №3, Никиту Токарева, Півці, Степана Пономаренка, Сущани;

в номінації «Технічна творчість»: Дениса Дячука, міська школа №3, Віталія Миколенка, міська школа №3;

в номінації «В’язання»: Анастасію Пустовіт, Ольгу Суп, ОЗНЗ Мирівська ЗОШ, Дарину Таміліну, ліцей, Інну Благу, Шубівка;

в номінації «Крій та шиття»: Каріну Петрик, Півці, Ірину Кобенко, ліцей, гурток «Іграшки», Переселення;

в номінації «Аплікація з тканини»: Устину Гольонко, Бурти;

в номінації «Декупаж»: Анастасія Гусар, Черняхів (2 місце);

в номінації «Бісероплетіння»: Анну Кириленко, ліцей;

в номінації «Вишивка»: Каріну Талах, Балико-Щучинка, (вишивка стрічками) - Богдану Сірик, Стрітівка;

Діану Маротчак, Стави, Анастасію Капішон, міська школа №2;

в номінації «Сувенір»: Владислава Сапака, міська школа №3;

в номінації «Робота з папером»: колективну роботу учнів Кузьминецької ЗОШ, Вероніку Лісову, ліцей, Анну Ільєнко, міська школа №1;

в номінації «Робота з природним матеріалом»: Софію Вакуліч, ліцей, Артема Самойлова, Шубівка, Владиславу Лівіцьку, міська школа №2;

в номінації «Робота з стрічками, «Канзаші»: Анастасію Артеменко, ліцей;

в номінації «Квілінг»: Ярославу Калініченко, ліцей;

в номінації «Флористика»: Дар’ю Кокоту, Марію Педченко, Стайківська ЗОШ;

в номінації «Витинанки»: Дмитра Шпіляра, Кадомка.

Щиро дякуємо усім організаторам, які підготували та провели свято дитячих талантів Кагарлицького району. Бажаємо нових творчих ідей та легких шляхів для їх реалізації.