“Будемо разом, будемо сильнішими”

У минулу п’ятницю на відкритій зустрічі територіальною громадою с. Горохове, яка пройшла у сільському Будинку культури, звітував про свою роботу за минулий рік сільський голова Володимир Демиденко. У заході взяли участь голова районної ради Іван Семцов, депутат районної ради, директор СК “Агробізнес” Григорій Кулініченко, начальник управління Пенсійного фонду Світлана Трохименко, начальник філії “Київобленерго” Андрій Свирбиус, начальник управління соціального захисту населення РДА Оксана Дячок, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Кагарлицького району Олена Зайцева.

У своєму виступі керівник громади зробив аналіз демографічної ситуації й працевлаштування в населених пунктах сільської ради та інформував про виконання сільського бюджету.

Бюджет виконано на 117 відсотків, зазначив він. Це дозволило разом із спонсорськими коштами реалізувати цілий ряд заходів по соціально-економічному розвитку села. Зокрема, проведено ремонт дороги по вул. Новобудови, Центральна, Загоруйка на суму 131 тис. грн. Придбано сценічні костюми для двох художніх колективів та музичні інструменти в Будинок культури (понад 30 тис. грн). Проведено нормативно-грошову оцінку земель сіл Горохівське та Горохове на суму 50971 грн. По населених пунктах встановлено камери відеоспостереження (50400 грн). Виготовлено проектну документацію із землеустрою земельної ділянки під будівництво ФАПу на суму 8 тис. грн. Завершено ремонт вуличного освітлення (5600 грн). Проведено благоустрій та перенесення сміттєзвалища вартістю 96 тис. грн.

Назвав голова села і основні напрямки роботи на нинішній рік. Це - ремонт дороги по вул. Пасічній і миру (с. Горохівське) та впорядкування документів по паях та присадибних земельних ділянках.

Про соціально-економічний розвиток району інформував учасників зустрічі голова районної ради Іван Семцов. Виготовлено проект на будівництво в місті басейну, де змогли б займатися і сільські школярі, зазначив він. Для цього планувалося додатково закупити ще два шкільні автобуси. У проектах районної ради - створення комунального підприємства, яке б займалося взимку розчищенням доріг, а влітку - вивезенням сміття із міста і сіл району. Нині у райцентрі буде будуватися нове сміттєзвалище, куди зможуть вивозити відходи і сільські громади.

Разом з тим, відмітив Іван Семцов, у обласній раді ніяк не знайдеться політичної волі провести сесію та розподілити кошти на реалізацію цих проектів.

Голова райради також інформував громаду про державну програму “Доступні ліки”, на яку в район виділено понад 700 тис. грн. А також повідомив про відновлення на території району рейдерських захватів землі, в т. ч. і в Гороховому.

- Подібні дії - це звичайне шахрайство, - зазначив Іван Семцов. - А за нього передбачено кримінальну відповідальність. Тому не ведіться на легкі гроші. У вас - прекрасний інвестор, працюйте з ним і вирішуйте всі питання.

На запитання селян дали детальні відповіді Світлана Трохименко та Оксана Дячок, а також керівник районної філії “Київобленерго” Андрій Свирбиус. Він, зокрема, відмітив, що з нинішнього року у державі запроваджується вільний ринок електроенергії. Але у побутовому секторі змін не передбачається, працюватимемо по-старому.

Що стосується продовження роботи по винесенню лічильників з приміщень громадян, то, на думку Андрія Свирбиуса, вона буде відновлена. Адже в цьому зацікавлені насамперед постачальники енергії. Це буде зроблено за рахунок відповідної інвестпрограми, або за кошти “Обленерго”. Поки що таких грошей немає.

Пообіцяв керівник філії вирішити питання щодо заміни електроопор по вул. Дачній.

- Хай голова села зробить відповідне звернення і ми протягом літа проведемо заміну, - заявив він.

Найбільше запитань учасників зустрічі стосувалися медичної реформи. Тому давати відповіді на них Олені Зайцевій допомагав і голова районної ради Іван Семцов та керівник СК “Агробізнес” Григорій Кулініченко. Останній зазначив, що він готовий виділяти додатково транспорт для підвезення пайовиків і членів їх сімей у районні заклади освіти, якщо місцеві жителі підпишуть угоди на співпрацю із лікарями цих закладів.

Що стосується звіту перед громадою керівника сільгоспформування, то головною його тезою стали слова, винесені у заголовок даного матеріалу.

- Прийде осінь, будемо рахувати, як закінчили рік, - зазначив Григорій Кулініченко. - Мені було б легше всього розділити частину прибутку між кожним з вас. Але не треба забувати і про колективні, загальносільські проблеми. Про ті ж дороги, які треба ремонтувати, про будівництво ФАПу, про майбутнє водозабезпечення села, проблема з яким уже вимальовується на горизонті. Одному цих питань аж ніяк не вирішити. А будемо разом - будемо сильнішими саме в цьому аспекті.