Навіщо нам чужі борги?

Кагарлицький міський голова Олександр Панюта 3 вересня провів позачергове засідання сесії міської ради. Викликане воно було проблемою з підготовкою до опалювального сезону дев’ятиповерхівки по вул. Парковій, 18, яку обслуговує котельня по вул. Стадіонній, що нині перебуває на балансі КП КОР «Кагарликтепломережа».
Ще в 1993 році на виконання постанови КМУ №311 «Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю» було організовано підприємство «Кагарлицький район теплових мереж» із безпосередньою підпорядкованістю Обласному виробничому об’єднанню теплових мереж «Київтеплокомуненерго» та прийняті на баланс об’єднання без боргів приміщення котелень, теплові мережі, основні і оборотні фонди по м. Кагарлик та смт. Ржищів. Нині ж підприємство, підпорядковане облраді, накопичило багатомільйонні борги і його планують обласні посадовці з цими боргами повернути Кагарлику назад.
На виконання протоколу наради з розгляду питання передачі в комунальну власність Кагарлицької міської територіальної громади котельні з обладнанням по вул. Стадіонна,1 у м. Кагарлик Київської області, що перебуває на балансі Комунального підприємства Київської обласної ради «Кагарликтепломережа», враховуючи, що Комунальне підприємство Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» має значну кредиторську заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природній газ – 4,3 млн грн, за розподіл природного газу перед АТ «Київоблгаз» - 0,3 млн грн, заборгованість із заробітної плати в сумі понад 500 тис. грн, відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 р. №1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань соціально-економічного розвитку, комунальної власності, житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва торгівлі та побуту, керуючись статтею 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія міської ради вирішила надати згоду на прийняття із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у комунальну власність Кагарлицької міської територіальної громади комунального майна, яке перебуває на балансі Комунального підприємства Київської обласної ради «Кагарликтепломережа» в м. Кагарлик Обухівського району Київської області: об’єкти нерухомого майна, зокрема котельню по вул. Стадіонній, 1, яка опалює висотний будинок по вул. Парковій, 18, а також котельню по вул. 97 Стрілецької дивізії, 6-а; адміністративне приміщення та приміщення котельні по вул. Миру, 16; гаражі по вул. Стадіонній. У разі прийняття Київською обласною радою рішення про передачу вищезазначеного зазначеного майна доручено Кагарлицькому міському голові розпорядженням створити комісію з його приймання-передачі. Якщо ж обласна рада такого рішення не ухвалить, депутати міської ради порушили клопотання про передачу приміщення котельні по вул. Стадіонній, 1 в оренду для забезпечення проведення опалювального сезону 2021-2022 рр.
Варто зазначити, що на сесії був мінімальний кворум, був відсутній і керівник КП КОР «Кагарликтепломережа», який є депутатом міської ради (він у цей час брав участь у засіданні профільної комісії Київської обласної ради, на якому поміж інших розглядалися питання готовності підприємства до опалювального сезону), і коли не вистачило одного голосу для ухвалення рішення (див. розділ «Результати поіменного голосування» на сайті міської ради), довелося чекати, доки збереться необхідний кворум, щоб таке рішення ухвалити.
На 9 вересня було заплановано сесію облради: чи почують Кагарлик у столиці?