Доступні послуги для кожного

Центр надання адміністративних послуг на Кагарличчині працює вже не один рік, втім, з нинішнього він підпорядковується не райдержадміністрації, як раніше, а виконавчому комітету Кагарлицької міської ради. Весь цей час йшла поступова робота з покращення рівня якості обслуговування відвідувачів, удосконалення матеріально-технічної бази, підвищення кваліфікації адміністраторів ЦНАП.
Наш співрозмовник – керівник ЦНАПу Ольга Лукашенко.

– На початку цього року Центр надання адміністративних послуг, так би мовити, змінив місце прописки – переїхав у нове приміщення, де раніше була міська рада. Як працюється колективу у сучасних умовах?

– Можна впевнено сказати – добре, бо завдяки турботі з боку міської влади нинішній 2021 рік став роком удосконалення, свого роду переформатування роботи нашої установи. До того ж ми плануємо найближчим часом провести ремонт (перепланування) приміщення - все для зручності наших відвідувачів і відповідно до найсучасніших вимог.

- Ольго Володимирівно, які види послуг нині надає ЦНАП жителям нашої громади?

- Можна виділити такі головні напрями нашої роботи: державна реєстрації фізичної особи-підприємця, державна реєстрація юридичних осіб та громадських формувань, державна реєстрація нерухомого майна, земельні питання, реєстрація місця проживання та зняття, соціальні послуги, дозвільні документи та інші. Всього - 177 послуг.

- Усі вони надаються виключно жителям Кагарлицької громади?

- Скажу так: жителям Кагарличчини ми надаємо усі адмінпослуги без винятку. Окрім того, мешканці з інших населених пунктів області можуть звернутися до нас теж, приміром, за реєстрацією фізичної особи-підприємця, юридичних осіб. А таку послугу, як витяг з державного земельного кадастру, ми надаємо всім жителям України без винятку, як, до речі, і послугу з держреєстрації фізичної особи-підприємця.

- Які з ваших послуг мають найбільший попит?

- Передусім, соціального характеру, зокрема, субсидії. Також багато звернень за матеріальною допомогою при народженні дитини, при держреєстрації ФОПів, за витягами з державного земельного кадастру.

- У вашому ЦНАПі відтепер будь-хто з наших земляків може скористатися послугою по реєстрації місця проживання чи зняття з реєстрації?

- Так, але з одним уточненням. Ми надаємо цю послугу лише жителям міста. А мешканцям сіл слід звертатися до старост. Віднедавна це входить до їх компетенції.

- Ольго Володимирівно, довгий час для того, щоб оформити субсидію, люди зверталися до управління соцзахисту населення. Після утворення громадижителям Кагарличчини звертатися в управління вже непотрібно - лише до вас?

- Саме так. Відтепер низку соціальних послуг, у т.ч. й оформлення субсидій, надає виключно ЦНАП. Тож жителям громади необхідно лише звернутися до нас, тут з ними поспілкуються наші адміністратори, вони проконсультують громадян, допоможуть заповнити заяви, декларації, оформити інші документи. У нас, до речі, є можливість безпосередньо на місці отримати довідку про склад сім’ї або про зареєстрованих осіб. По цьому ми опрацьовуємо всі документи, вводимо їх у програму “Соціальна громада” і самостійно передаємо до управління соціального захисту. Людям звертатися нікуди більш не потрібно - лише чекати нарахувань.

- Напевно, серед ваших послуг є не лише безкоштовні, а й платні?

- Так. Наші відвідувачі можуть ознайомитися з їх переліком безпосередньо в ЦНАПі. Якщо послуга платна, то її оплатити можна безпосередньо у приміщенні ЦНАПу як готівкою, так і платіжною карткою. Для цього тут встановлено термінал. Причому комісія терміналу значно менша, ніж аналогічна банківська.

- Чи передбачено надання пільг?

- Так. Зокрема, на послугу з реєстрації майна діє пільга для учасників АТО, “чорнобильців” І та ІІ категорій, а також для осіб з інвалідністю І і ІІ груп.

- Згодом, мабуть, плануєте і розширення переліку послуг?

- На сьогодні ми надаємо 177 послуг. Втім, і цей перелік може бути збільшений, але для цього слід мати узгоджене рішення по декларації готовності в експлуатацію майна, яке, я вважаю, ми отримаємо вже найближчим часом. Маємо узгоджене рішення з головним управлінням юстиції по комплексній послузі ЄМалятко, тож вже невдовзі і цю послугу надаватимемо. До її складу входить реєстрація народження дітини, отримання індентифікаційного коду, реєстрація місця проживання та подання документів на отримання допомоги при народженні дитини.

- Ольго Володимирівно, а як багато послуг ви надаєте у електронному вигляді?

- Для зручності громадян через портал ДІЯ можна замовити, не виходячи з дому, зокрема, державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, витяг з державного земельного кадастру, нормативно-грошову оцінку, внесення змін до державного земельного кадастру, реєстрацію земельної ділянки, послугу ЄМалятко, надання субсидії та допомогу при народженні дитини. Для цього необхідно лише мати електронний цифровий підпис та інтернет.

- За яким графіком працюють ваші адміністратори?

- Щодня, окрім суботи та неділі, ми працюємо з 8 до 17 години, прийом громадян - з 8-30. Але для зручності наших відвідувачів ми виокремили один день - четвер, коли адміністратори надають послуги до восьмої години вечора.

– Ольго Володимирівно, що б Ви хотіли сказати наостанок жителям громади.

– Хочу запросити всіх, хто потребує якісних адмінпослуг, стати клієнтом Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Кагарлицької міської ради. Звертайтесь. Ми вам завжди будемо раді.