“Велике будівництво” тепер і в Кагарлику

У межах Кагарлицької громади роботи із капітального ремонту ділянки автошляху Н-01 розпочалися ще раніше. І ось бригади фірм-підрядників, які їх виконують, розпочали працювати вже в місті.
Спочатку приступили до роботи на ділянці траси від центру міста в бік столиці працівники ПП «Автомагістраль»: знято старі бордюри, фрезерують старе асфальтне покриття. З’явилися техніка і люди й іншого підрядника - ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ», яке реконструювало трасу через Обухів, на ділянці від центру міста до виїзду на Миронівку.

На ділянці автомобільної дороги державного значення Н-01 Київ – Знам’янка км 79+950 – км 89+600 (від центральної клумби біля супермаркету АТБ – до села Липовець) передбачено комплекс робіт із капітального ремонту дорожнього і тротуарного – в межах міста – покриття.

Тут переоблаштують існуючі розв’язки в одному рівні: кільцеву в центрі міста і півкільцеву в районі існуючої розвилки доріг на Ржищів-Бурти-Миронівку. Також в межах міста розмістять шість автобусних зупинок. На автобусних зупинках та підходах до них, а також у місті облаштують тротуари з асфальтобетонним покриттям та пониженим бортовим каменем для маломобільних груп населення.

У місцях примикання пішохідних шляхів до проїзної частини облаштують пішохідні переходи.

У місцях улаштування зупинок громадського транспорту в проєкті передбачені зупинкові та посадкові майданчики. Їх поверхня по всій довжині запроєктована з ухилом у бік, протилежний від зупинкового майданчика, для запобігання випадковому скочуванню інвалідів та людей похилого віку на кріслах-колясках або дитячих колясок на проїзну частину.

Для безпечного та комфортного пересування маломобільних груп населення на посадкових майданчиках автобусних зупинок та на підходах до них влаштують тактильні смуги – попереджувальні, направляючі та інформаційні. На пішохідних переходах передбачено влаштування втопленого бортового каменю й тактильних смуг, попереджувальних та інформаційних.

Звичайно, капітальний ремонт спричинить незручності як для жителів Кагарлика, так і для водіїв транзитного транспорту, якого багато прямує через місто. Але компенсацією стане оновлене та зручне і для пішоходів, і для водіїв дорожне та тротуарне покриття й інфраструктура.