Запрацював оновлений лікувальний корпус

Першого червня у Кагарлицькій багатопрофільній лікарні урочисто відкрили відремонтоване ліве крило лікувального корпусу. У події взяли участь Кагарлицький міський голова Олександр Панюта, його заступники, секретар та депутати Кагарлицької міської ради, керівництво і медперсонал лікарні.

«Ремонт у лівому крилі лікувального корпусу планувався ще 5 років тому, - розповідає Кагарлик.City головний лікар Кагарлицької БПЛ Віктор Кулініченко. - І ці всі п’ять років ми намагалися вклинитися в обласну програму реконструкції лікувальних закладів. Ми працювали і з районними депутатами, і з міськими, і з обласними - і спільними зусиллями нарешті домоглися, що торік ці роботи розпочалися.
Роботи тривали майже рік. Підрядна будівельна організація виконала те, що могла виконати. Все інше ми доробляли власними силами і коштами», - зазначає керівник кагарлицького медзакладу.
З обласного бюджету на ремонт витрачено майже 4,5 мільйона гривень. Із бюджету колишнього району, бюджету громади, власних коштів медзакладу вже витрачено майже 200 тисяч гривень на облаштування, придбання меблів, завершення деяких будівельних робіт, заміну деяких каналізаційних відводів.
“На сьогодні усі роботи практично завершено. Ми плануємо відкривати тут на першому поверсі повноцінне терапевтичне відділення, - продовжує розповідь Віктор Кулініченко. - І “чисту” хірургію на другому поверсі в також відремонтованому приміщенні”.
Старе терапевтичне відділення залишається як резервне, для хворих на COVID. А нове буде для звичайних пацієнтів. А хірургічне відділення буде розділено на “чисту” (ліворуч) і “гнійну” (праворуч) хірургії. Тут вже облаштовано перев’язочну, маніпуляційну, палати із функціональними ліжками тощо. Враховано усі нюанси та специфіку.
Також Віктор Кулініченко розповів, що у кожну палату заведено по дві точки «кисню». І до кожної із точок можна, при потребі, під’єднати 4 хворих - тобто всіх у палаті.
“Кисень” заведено по всьому лікувальному корпусу. Якщо вдасться придбати кисневий генератор, що дозволить відмовитися від балонів, то лікувальний корпус стане повністю автономним з подачі кисню.
Гості привітали медиків із відкриттям відремонтованих відділень. Олександр Панюта зазначив, що до ремонту та підведення кисню були залучені кошти обласного, місцевого та районного бюджетів. Доклали своїх сил до ремонту і медпрацівники. Тому й маємо такий позитивний результат.
Він також вручив сертифікат на 10 тисяч гривень для хірургічного відділення. В терапевтичне відділення депутати міської ради від “Нашого краю” Олександр Широкоступ та Василь Мамій подарували плазмовий телевізор. Вони запевнили медиків у своїй підтримці. Олександр Широкоступ також закликав усі політичні сили підтримати медпрацівників, адже їм нині важко працювати, як нікому.
Про свою підтримку медицини запевнив і депутат від партії “За майбутнє” Сергій Будюк та привітав із подією не лише медперсонал, а й усю громаду Кагарличчини.
Віктор Кулініченко подякував усім, хто доклав зусиль та коштів до проведення ремонту та облаштування відділень. Він зазначив, що є надія, що на цьому вони не зупиняться і буде відремонтовано й праве крило лікувального корпусу.
По цьому усі бажаючі оглянули відділення, побували у палатах, санвузлі, їдальні тощо.