Перехід на зимовий час

У жовтні 2019 в Україні традиційно відбудеться перехід на зимовий час. Розповідаємо, коли та куди слід переводити годинник, звідки взялася така традиція та як пережити цей період без шкоди для здоров'я.

Ще у 1996 році в Україні почали переводити годинники. Це рішення затвердила постанова Кабінету Міністрів, тож перехід на зимовий чи літній час для українців триває 23 роки. Попри це, виникають дискусії щодо доцільності таких змін часу.

Стрілки годинників традиційно переводять в останню неділю жовтня.

У 2019 році цей перехід буде в ніч з суботи на неділю, 27 жовтня, о 4 годині ранку.

Щоб не плутати з переходом на літній час і правильно перевести стрілки годинника, запам'ятайте: 27 числа потрібно повернути стрілки на годину назад. Це перевага взимку, адже ви зможете довше спати зранку. Звісно, кількість годин у добі незмінна, однак прокидатися треба буде засвітла.

Переводять годинники не лише в Україні, у світі також є така практика, проте в більшості країн вже відмовилися від зміни часу. Зараз перехід на зимовий та літній час практикують у понад 100 державах. Але щороку з'являються пропозицію скасувати таке правило. Поки нічого не змінилося, готуйте свій організм до нового режиму!

161 країна, до прикладу, Китай, Росія, Афганістан, В'єтнам та інші, скасувала цей звичай.

Ще у 1908 році літній та зимовий час запровадили у Великобританії. Британці вирішили змінювати час осінню та весною, щоб економити енергоресурси. Через 10 років до цієї традиції долучилися США, а у країнах СРСР почали переводити годинники з 1981 року.

Медики та науковці довели, що переведення годинника погано впливає для здоров'я людини. Різка зміна режиму призводить до стресу, який викликає низку негативних симптомів: погане самопочуття, ослаблена імунна система, загострення хронічних захворювань. Якщо ви хочете мінімізувати наслідки для свого організму, то медики радять підготуватися заздалегідь. Для того, щоб адаптувати біоритми, вам потрібно в перші кілька діб після зміни часу: більше свіжого повітря, якісний сон, мінімальне навантаження, корисний раціон.

За тиждень до зміни часу зменште фізичне навантаження. Це потрібно, щоб уникнути перевтоми. Не затримуйтеся на роботі та не беріться за важку роботу.
Стежте за раціоном. Не вживайте жирну їжу та алкоголь. Пийте більше води та трав'яного чаю. За годину до сну вимикайте усі гаджети.
У ніч переходу на зимовий час лягайте спати о 22 годині, адже це ідеальний час для якісного сну.