Європейській Україні - європейські стандарти життя!

На заклик ФПУ 9 жовтня в регіонах України пройшов 1-й етап Всеукраїнської акції протесту профспілок. Учасники акції вийшли за соціальну справедливість, права працівників, достойну зарплату, безпеку на робочих місцях, вимагаючи зупинити підвищення цін і тарифів. 17 жовтня відбувся другий етап Всеукраїнської акції протесту в м.Києві.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ВІД ІМЕНІ 5 МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, УРЯДУ І РОБОТОДАВЦІВ:

  1. Забезпечити пріоритетний розвиток вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні. 2. Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних зобов’язань держави: розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 5167 грн.; мінімальний рівень оплати праці – не нижче 7700 грн.; мінімальний розмір пенсії - 2840 грн. 3. Не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житло-комунальні послуги, транспортні послуги, коли люди не мають змоги заплатити. Забезпечити захист населення через механізм субсидій. 4. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік видатки на освіту 7% ВВП, охорону здоров’я-5%, соціальний захист, стипендіальне забезпечення молоді, розвиток галузей економіки як визначено законами. 5. Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 100 тис. працівникам. 6. Припинити державне рейдерство профспілкового майна та наступу на права профспілок.

Вимоги Всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань доповнюють основні вимоги ФПУ і будуть передані до Уряду і Верховної Ради України. Українські працівники, як сотні мільйонів трудящих в інших країнах, виступають проти політики “дешевої” робочої сили; проти соціальної нерівності в доходах між багатими і бідними, коли в руках лише 1% людей зосереджено 80% всіх національних світових багатств, у той час як доходи бідної частини населення світу не зростають.

ЄВРОПЕЙСЬКІЙ УКРАЇНІ - ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ЖИТТЯ!