Нинішні реформи влади нагадують американські гірки. Щодня – анонсовані злети, неочікувані повороти і стрімкі падіння до популізму та демагогії. На чому маніпулюють чиновники, і де шукати розв’язання основних проблем – про це говоримо з головою Аграрної партії України Віталієм Скоциком.

 - Пане Віталію, менше ніж за три тижні – 29-го квітня – відбудуться перші вибори у 40-ка об’єднаних територіальних громадах у 17-ти регіонах. Аграрна партія планує брати в них участь?

- Не тільки брати участь, але й перемагати! Ми впевнені у своїх силах і відчуваємо підтримку народу. За результатами останніх чотирьох хвиль виборів до ОТГ Аграрна партія стабільно входить до трійки лідерів, випереджаючи більшість парламентських політсил. На останніх виборах 24-го грудня ми отримали близько 14% депутатських мандатів. Ба більше, стрімко зростає рівень нашої підтримки й у містах.

І це чітке підтвердження того, що люди втомилися від популізму і брехні та хочуть бачити при владі справжніх лідерів, які відстоюють їхні інтереси, а не працюють задля власного збагачення.

- Ви багато подорожуєте Україною з робочими візитами, спілкуєтеся віч-на-віч із громадянами в різних куточках держави. Про що говорять українці? Що сьогодні болить людям найбільше?

- Людям найбільше болять байдужість, непрофесійність і відверте свавілля чиновників. Однозначно, зараз громадяни схвильовані підвищенням рівня корупції, зневірені через безробіття і низький рівень зарплат та пенсій, обурені зростанням інфляції, збільшенням тарифів на комунальні послуги. На часі також питання розпаювання земель державних та комунальних сільгосппідприємств, передання ділянок фермерам, примусове об’єднання територіальних громад і медична реформа.

 - Не секрет, що питання відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення стало предметом політичних торгів та гострих суспільних дискусій. І все-таки, яка нині ситуація з розпаюванням земель державних та комунальних сільгосппідприємств?

- Зараз тисячі українців позбавлені можливості отримати свої паї. Працівники багатьох державних та комунальних господарств досі не можуть добитися виділення їм ділянок, хоча це і передбачено законом.

Таких прикладів насправді чимало. Скажімо, жителі сіл Лепетиха, Червоний Яр та Веселе Березнегуватського району, що на Миколаївщині, вже півтора десятиліття намагаються відстояти своє право на земельні частки (паї), гарантоване Конституцією України, яке було зароблене ними та їхніми батьками за роки сумлінної праці у радгоспі «Реконструкція». Ще в січні 1995 року його реорганізували у державне підприємство «Дослідне господарство «Реконструкція» НААНУ, «на користь» якого відійшли 10367,7 га сільськогосподарських земель радгоспу, а люди залишилися ні з чим.

Нерозв’язаною досі залишається ситуація із землями колишнього колгоспу «Родіна», розміщеного на території сіл Лукашівка, Копанка, Токарівка Володимирівської сільської ради Красноградського району, що на Харківщині. Його землі площею 3544,4 га у 1992 році було передано державному підприємству «Укрбургаз», через що селяни втратили право на земельні частки (паї), яке дотепер намагаються повернути через суд.

Аграрна партія послідовно вимагає на законодавчому рівні комплексно розв’язати питання розпаювання земель державних та комунальних сільгосппідприємств, а також визначити єдині підходи до отримання ділянок громадянами – працівниками сільськогосподарських підприємств і закладів освіти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території відповідної ради, а також їхніми пенсіонерами.

- Віталію Євстафійовичу, прокоментуйте, будь ласка, нову урядову ініціативу щодо передання землі фермерам? Це черговий популізм чи старт виборчої кампанії, як вважаєте?

- Кабінет Міністрів України погодив і передав на розгляд Верховної Ради проект закону про передання 500 тисяч га сільськогосподарських угідь у власність 23 тисячам українських фермерів, які працюють на цій землі, обробляють її, але досі не мали права нею володіти. Однак, на жаль, тут виникає чимало запитань. Приміром, чому земель саме 500 тисяч, а фермерів саме 23 тисячі? Адже і фермерів у нас більше, і угідь, якими вони володіють, – теж. Цікаво, кого Кабмін порахував, а кого ні? Чи є в урядовому списку ті, хто не зміг успадкувати землі від померлих батьків, і що робити тим фермерам, які вже багато років «свої» ділянки орендують? Намагань відновити справедливість уже було чимало, однак головне, аби вони були реалізовані, а не просто залишалися заявами. У Верховній Раді вже припадає пилом декілька законопроектів щодо фермерських земель. Одні передбачають можливість користування ділянками на правах довгострокової оренди, інші – їх успадкування. І це, власне, те, чого завжди вимагала та вимагає Аграрна партія.

Фермери повинні мати змогу успадковувати свої землі. Механізм, як це робити прозоро, Аграрна партія презентувала ще в червні 2017 року разом із дорожньою картою земельної реформи. Під час запуску процесу головне, аби фермери дійсно отримали власні ділянки, і щоб це не стало для чиновників черговим способом незаконної наживи.

 - Можливо, децентралізація пришвидшить розв’язання подібних проблем?

- Так влада ж свідомо гальмує процеси децентралізації. І це вже стає помітним навіть для неозброєного ока. Водночас натяки Президента та деяких урядовців на необхідність примусового об'єднання громад – не більше ніж гра на публіку. Застосування будь-яких адміністративно-примусових методів «згори» у сучасних умовах просто не є можливим. Бо такі дії – нелегальні, оскільки прямо суперечать духові та букві Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

  • Пане Віталію, Ви зазначили, що одна з найбільш обговорюваних тем у суспільстві – реформування медицини. У своїх блогах та інтерв’ю Ви неодноразово наголошували, що медична реформа у тому вигляді, який вона має зараз, – це знущання над громадянами та знищення всієї української медичної системи. Прокоментуйте, будь ласка.

- Про що взагалі може йти мова, якщо в країні другий рік поспіль не можуть призначити профільного міністра. Хто нестиме відповідальність за наслідки цієї реформи?! Може, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман?  Аграрна партія постійно говорить про те, що не можна проводити однієї з головних реформ, від якої залежать якість і тривалість життя наших громадян, без законного керівника відомства.

Лише вдумайтеся! Реформа починається тоді, коли у 7-ми областях держави ще навіть не створено жодного госпітального округу! Замість того, щоб виконувати статтю 49 Конституції України, що гарантує безкоштовну медицину для кожного, тепер із бюджету оплачують тільки ті послуги, які внесено до «програми медичних гарантій». Натомість створено ще одну надбудову з надмірними повноваженнями для розподілу грошей – Національну службу здоров’я України. Тут все «в одній особі» – і замовник, і розподілювач коштів, і перевіряльник. Можливості для корупційних дій – величезні.

Ситуація з медициною в селах узагалі катастрофічна. Замість того, щоб створювати систему підтримки лікарів та будувати нові чи модернізувати старі амбулаторії, чиновники роблять ставку на телемедицину в селах, і це у той час, коли швидкісного інтернету необхідно чекати ще кілька років.

Тому поки уряд впроваджує ці «космічні реформи» з інтернетом, якого ще не існує, наші партійці самотужки підтримують сільські лікарні та організовують медичні огляди у селах і невеликих містечках, щоб хоч так допомогти людям. Усе це дуже добре демонструє «якість» нинішньої влади та «успіх» реформ.


Фото

  • 0-02-0a-77c5575470cc21a251858fa4098952e1f549ad1ffcbbaadb444457e9ad5cdf78_d1218247.jpg
  • 0-02-0a-426f19284af7506072965896292d6843112cc2a81a7783322ead73b8068abcb8_8f153e55.jpg
  • DSCF1872.jpg
  • DSCF1920.jpg
  • DSC_2189.jpg
  • DSC_6734.jpg
  • HDVySKfUFVYssCWNPeqp.jpg
  • IMG-46012291f4e36938112d3d50e7f8f96a-V.jpg
  • Ray-ony-Kyi-vskoi-oblasti.png

Район

Більше статей

5 липня о 12.30 на пункт зв’язку 19-ДПРЧ м. Кагарлик надійшло повідомлення про загорання сміття на відкритій місцевості на автошляху Ржищів–Українка поблизу с. Стайки.На гасіння...

Село… село на нашій Україні. Неначе писанка село, – писав Тарас Шевченко.Писанка воно тоді, коли люди дбають про нього. Хочу розказати про маленький куточок – казку,...

1 липня об 11 год 46 хв на пункт зв’язку 19-ДПРЧ м. Кагарлик надійшло повідомлення про пожежу в с. Юшки. На гасіння виїхав черговий караул 20-ДПРЧ...

Кагарлик

Більше статей

«Фізкультурно-оздоровчий комплекс Кагарличчини» отримав від генерального директора Всеукраїнського охоронного холдингу Олександра Онищенка садовий...

«Карантин-карантином, а до книжки тягне». Не раз протягом цих трьох місяців доводилося нам, працівникам міської бібліотеки для дорослих, чути у...

У сучасному світі важко відмовити собі в таких уже звичних благах цивілізації, як можливість спілкуватися онлайн у соцмережах, ділитися з друзями...

Проблема утилізації відходів сьогодні актуальна не тільки в Київській області, а й у всьому світі. Очищення територій населених пунктів – один з...

Спорт

Більше статей

У другому турі Першості Київщини з футболу команда «Дружба» з села Мирівка розгромила бориспільських футболістів «Центр спорту – Фаворит» з рахунком 7:0.Матч...

23 лютого у ФОК Кагарличчини відбувся турнір із футзалу пам’яті Леоніда Нагорного серед ветеранів. У турнірі взяли участь команди Кагарлика, Мирівки (Кагарлицький...

Відео

Більше відео
Watch the video