Наймасштабніше і видовищне святкування Дня Хрещення Русі традиційно проходить під Києвом - в Древньому Києві в «Парку Київська Русь». І цей рік – не виняток, адже організатори підготували особливу програму з кінно-трюковими виступами, театралізацією історичних подій, древніми ремеслами та ярмарком майстрів і справжніми, непостановочними лицарськими боями. А проходити святкування буде в останні вихідні липня – 28 і 29 числа.

Саме тут, Древньому Києві Х століття, що відтворюється в натуральних розмірах, в оточенні величної архітектури Київської Русі, можна зануритися в атмосферу великої епохи наших предків. Можна буде побачити монументальний дерев’яний оборонний комплекс, шедевр середньовічної архітектури – Михайлівські ворота (висотою 21 метр), перший храм, побудований Володимиром Великим після хрещення Русі – дерев’яну Василівську церкву Х століття, а також відтворені за археологічними розкопками садиби киян, князівські трибуни та середньовічну стайню , Терем Ярослава Мудрого і Ярославові ворота. Також для гостей працюватимуть експозиції та музеї.

Гостей Древнього Києва чекає не тільки шикарна територія середньовічного міста, але й безліч розваг і насичена шоу-програма. З 14:00 на урочистому відкритті програми гості побачать костюмований парад історичних постатей, які зіграли ключову роль в історії Київської Русі. Відвідувачі побачать апостола Андрія, візантійського імператора, Кия, Щека, Хорива та їх сестру Либідь, княгиню Ольгу, просвітителів Кирила і Мефодія та багатьох інших. А на завершення параду урочисто виїде на бойовому коні сам «винуватець торжества» - князь Володимир Великий. Гості зможуть не тільки насолодитися відкриттям програми, але і зробити яскраві фотографії з персонажами для соц. мереж.

У Князівстві також можна буде приєднатися до хресної ходи до Василівської церкви, де пройде молебень за Україну. А далі на ристалищі в театралізованих постановках будуть відтворені події, пов’язані з прийняттям християнства Київською Руссю. Перед глядачами оживуть історичні сцени: подорож княгині Ольги в Константинополь, вибір князем Володимиром віри, його одруження на сестрі візантійського імператора Анні, повалення язичницьких ідолів. Гості Древнього Києва перенесуться через час і відстань - з Київської Русі до Візантії, з XXI століття в Х століття. На відвідувачів чекає легенда про Віщого Олега, билина про апостола Андрія Первозванного, билина про те, як князь Володимир дружину збирав.

Тільки в Древньому Києві можна буде побачити унікальне масове театралізоване дійство - реконструкцію штурму міста і взяття Херсонеса. Дійство буде супроводжуватися стріляниною з требушету, смолоскиповими елементами, залученням гостей, стрільбою з лука вогняними стрілами та кінними виступами.

Крім цього на відвідувачів чекають виступи кінно-трюкового театру, турнір кінних лучників, а також середньовічні бої «1 на 1» і «5 на 5» в рамках Міжрегіонального турніру «Витязь Київського Дитинця» від Всеукраїнської федерації середньовічного бою.

Ввечері гостей Князівства очікує програма на Лісовому озері з реконструкцією хрещення киян у Почайні, а також «екшн» на канатному спуску з піротехнічними та вогняними елементами.

У Князівстві «Київська Русь» відвідувачі можуть не тільки спостерігати за дійством, а й долучитися до святкування, взявши участь у веселих конкурсах, танцювальних флеш-мобах, хороводах і майстер-класах. Можна буде приміряти костюми часів Київської Русі і влаштувати яскраву фотосесію, постріляти з лука в середньовічному тирі, викарбувати монету «на щастя», битися в безпечних м’яких обладунках, відвідати музей середньовічної музики, експозиції облогової техніки, кораблебудування, середньовічну катівню, відпочити на пляжі біля мальовничого Лісового озера. Любителів активного відпочинку чекає захоплюючий канатний спуск «Політайло».

Поласувати стравами та напоями, що приготовані як за сучасними, так і за середньовічними рецептами, можна буде в Княжій корчмі, питній «25 рун» і в альтанках проста неба. Для тих, хто побажає продовжити свій відпочинок ще на день, є можливість залишитися з ночівлею в будинку готельного типу «4 кімнати» або в хостелі, попередньо забронювавши місця.

Древній Київ відкривається о 10:00, програма з 14:00 до 1:00 в суботу і до 21:00 в неділю.

Древній Київ розташований недалеко від Києва сучасного - в 45 хвилинах їзди - в селі Копачів Обухівського району Київської області. Маршрутки курсують від станції метро «Видубичі», див. розклад на сайті.

Ціна вхідних квитків: повний квиток для дорослого - 200 грн., для пенсіонерів і студентів - 100 грн., для дітей шкільного віку - 50 грн., дошкільнятам - безкоштовно.

Детальна інформація на сайті parkkyivrus.com

Консультує міністр юстиції

Павле Дмитровичу, хочу одружитися зі своєю дівчиною за скороченою процедурою. Скажіть, що нам для цього потрібно і де це можна зробити?
Іван Нестеренко

Хто має право вступати в шлюб?

Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою може створити сім’ю.

А у окремих випадках, якщо є відповідне рішення суду про надання права на шлюб, створити сім’ю можуть навіть шістнадцятирічні.

Хто проводить цю процедуру?

Одруження або, як правильніше казати з правової точки зору, державна реєстрація шлюбу здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Яка процедура подачі документів?

Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу потрібно звернутись будь-якого органу ДРАЦС.

При цьому, не має жодного значення, де зареєстровані закохані. Адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в будь-якому населеному пункті.

Які документи потрібні?

Заява за встановленою формою.

Якщо ви раніше не були одружені, то достатньо мати з собою лише паспорти. У разі коли один або обидва закоханих є громадянами іншої країни, то окрім рідного паспорта необхідно подати його переклад українською, засвідчений належним чином, та документи, які підтверджують легальність перебування в Україні.

Якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб тощо.

Іноземці так само мають надати документи, які підтверджують припинення шлюбу в країні проживання або громадянства. Відповідно до діючих міжнародних норм ці документи мають бути належним чином засвідчені. Це може бути консульська легалізація або апостиль. Жодного посвідчення не вимагають документи країн, з якими Україна має міжнародну двосторонню угоду.

Які ще формальності мають бути дотриманими?

За загальним правилом й нині діє застаріла радянська норма, за якою після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.

Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя. Через це можуть виникати факти корупції, коли майбутнє подружжя змушене купувати відповідні довідки в медичних закладах.

Ми вирішили спростити життя українців та запустили пілотний проект «Шлюб за добу». Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм. Тож нині за ініціативи Міністерства юстиції усі бажаючі можуть одружитися навіть у той самий день, коли були подані документи.

З моменту запуску в рамках пілотного проекту станом на 26 листопада 2017 року було проведено 21 858 реєстрацій шлюбів. Проект реалізується у 58 населених пунктах у тому числі 2 виконавчих комітетів сільських рад.

Як скористатися цією послугою?

Щоб зареєструвати шлюб за прощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу!» необхідно звернутися до одного з акредитованих центрів у вашому місті.

Після цього закоханим залишиться зробити лише кілька простих кроків. Перший – обрати організатора. Другий – обрати бажану дату та час. Третій – пред’явити паспорти та за необхідності інші документи. Четвертий – підписати відповідний договір. І п’ятий крок – з’явитися у обраний час та місце і одружитись.

Де можна скористатися послугою «Шлюб за добу»?

Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України - minjust.gov.ua

Кохайтеся, а про папери подбає Мін’юст!

Футбольні скандали і туристи, які застрягли в аеропортах – із початку липня більшість новин крутяться навколо тем відпочинку. У період відпусток градус політичної напруги в суспільстві традиційно знижується, однак це гарний час дати проміжну оцінку вже зробленій роботі. Про те, наскільки вдалий 2018 рік у реалізації реформ та суспільно-економічних трансформацій, говоримо з лідером Аграрної партії Віталієм Скоциком.

Пане Віталію ми вже сягнули річного екватора, можемо підбивати певні підсумки. Які позитивні зрушення можете відзначити цьогоріч, а що не вдалося?

Цей рік передвиборчий, і об’єктивно говорити про економічні досягнення чи зрушення в реформах уже не доводиться. Це все відійшло на задній план. Фактичний старт виборчих перегонів украй негативно впливає на соціально-економічні та політичні процеси в країні. Політики і переважна більшість державних управлінців уже давно не думають про необхідність розв’язання нагальних питань життєдіяльності країни. Президентські та парламентські вибори – ось предмет їхніх переживань. Як наслідок, влада фактично гальмує надважливі реформи у сфері охорони здоров’я, освіти, державного управління, боротьби з корупцією, дерегуляції тощо.

Для опозиції це козир?

А так звана парламентська опозиція нічим особливо не краща. Вона також несе відповідальність за «застійні» процеси в країні. Представники опозиції часто голосують в унісон із провладними фракціями в обмін на вирішення їхніх приватних інтересів. Багато «опозиціонерів» є членами різних робочих груп, які опікуються реформами, наприклад, у сфері державного управління. «Опозиціонери» чудово знаходять спільну мову із владою із ключових для них питань. Проблема лише в тому, що ці питання вузькокорпоративні, приватні, суто егоїстичні, а не ті, що хвилюють людей. Глобально парламентська опозиція взагалі не здатна генерувати альтернативні ефективні сценарії розвитку країни або розв’язання суспільно важливих проблем, тобто вона не виконує своєї головної функції. Значно простіше вдатися до відвертого популізму, що ріднить владу та парламентську опозицію.

Однак частково прогресивні рішення, на яких, до речі, наполягала міжнародна спільнота, таки ухвалено?

Ви сказали ключову річ – на яких наполягала міжнародна спільнота. Навіть таке важливе для країни рішення, як створення Антикорупційного суду, було прийняте з-під палиці, фактично під страхом персональних санкцій. Яку емоцію, окрім розчарування, може викликати парламент, що спроможний працювати лише під зовнішнім тиском? Дві третини законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді цього року, вкрай неякісні, що неодноразово відзначали експерти. Інакше й не могло бути, адже суміш популістів і лобістів кланово-олігархічних груп просто нездатна генерувати ефективні законодавчі ініціативи. Для них важливі лише лобістські законопроекти, спрямовані на задоволення комерційних інтересів окремих осіб, що фінансують певні політичні сили.

Подивіться хоча б на останні робочі дні депутатів. Замість того, аби ухвалювати важливі закони, депутати торгуються за кожного члена ЦВК. А щоб підвищити ефективність роботи парламенту, народні обранці вирішили обмежити доступ журналістів до кулуарів. Звісно, знаючи традиції та специфіку наших парламентарів, дивуватися не варто – в кулуарах ведеться багато «ділових розмов», а «гроші люблять тишу». Тож надокучливі журналісти, які постійно вимагають відповідей на незручні питання, просто заважають депутатами розв’язувати свої проблеми. Наслідок роботи нинішнього парламенту – суспільна зневіра та розчарування населення.

Чи може за такої роботи ефективно працювати Уряд?

Для ефективності потрібна злагоджена робота законодавчої й виконавчої гілок влади. А у нас і та, і та займаються лише популізмом. Уряд теж живе в очікуванні виборів. У результаті дуже багато рішень у державі ухвалюють без жодного обґрунтування та елементарної логіки. Точніше, логіка там присутня, але це логіка звичайного піару. Наприклад, Кабінет Міністрів витрачає шалені кошти на відверту рекламу Премєр-міністра, звітує про його здобутки в царині децентралізації, ремонту доріг тощо, але при цьому навіть не може завершити процес створення госпітальних округів у країні. В Кабміні низка ключових міністерств навіть міністрів не мають, про яку ефективність ми говоримо? Не дивно, що нинішній уряд, як і попередній, свідомо і цілеспрямовано уникає звітування перед Верховною Радою. І таким чином блокує можливості отримати негативну політичну оцінку своєї діяльності та ризик піти у відставку. Нагадаю, що, згідно з чинним законодавством, Кабінет Міністрів зобов’язаний щорічно звітувати перед парламентом. Проте, судячи з усього, глава Уряду вже давно ставить себе вище закону.

Чи здатні майбутні вибори змінити ситуацію так, щоб наступний парламент і Уряд працювали ефективно?

Змінити ситуацію можливо, але для цього необхідно зробити кілька простих кроків. По-перше, всі політичні сили, які дійсно зацікавлені в розбудові успішної та самодостатньої держави, повинні припинити різноманітні піар-шоу. Потрібно перейти до змагання не політтехнологів, а  професійних команд, та розпочати конструктивний діалог. Підкреслюю, мова йде про справжні політичні партії, які сповідують певну ідеологію, відстоюють національні інтереси України, працюють із людьми та для людей. Різноманітні олігархічні проекти не можуть брати в цьому участь, оскільки вони не здатні запропонувати адекватної стратегії розвитку країни, бо лобіюють виключно приватні, а не суспільні інтереси. По-друге, політичні партії повинні згадати про Людину, її інтереси й потреби. Для Аграрної партії важливо змінити країну, створити в державі умови для повноцінного життя, розвитку і самореалізації Людини.

Аграрна партія позиціонує себе як ідеологічна, а хто ваша команда?

Наша команда – це професіонали з різних галузей. Ми не просто пафосно кажемо, що приведемо до влади фахівців, ми їх уже підбираємо і саме вони розробляють пропозиції кожен у своєму напрямі. Ми сформували 27 внутрішніх рад – своєрідних прототипів парламентських комітетів, кожна з яких відповідає за певну галузь, починаючи від медицини, освіти, промисловості, енергетики і закінчуючи культурою та спортом.

В Аграрній партії, наскільки мені відомо, є навіть Рада ветеранів, а над чим вона працює?

Так. Нещодавно відбулося чергове засідання Ради ветеранів. Прикро визнавати, але у вкрай важливому питанні надання пільг і державних гарантій ветеранам повний хаос, який прикривають голосними обіцянками, хоча питання напрацювання ветеранської політики в державі не просто назріло, а перезріло. У нас уже майже 1,6 млн ветеранів АТО, неоголошених війн та військових конфліктів, при цьому їх кількість постійно зростає. Їхніми проблемами опікуються 22 державні органи виконавчої влади, функції яких переплетені й продубльовані. Як наслідок – створення Міністерства ветеранів затягують через небажання інших відомств передавати свої повноваження та майно і відсутність політичної волі. На засіданні ради ми розглядали структуру майбутнього Міністерства ветеранів, напрями ветеранської політики й обговорювали, які програми підтримки ветеранів можемо впроваджувати власними зусиллями на рівні місцевого самоврядування до приходу в парламент.

Так, у кожної нашої ради є тактичні завдання (що ми можемо зробити зараз своїми силами) і стратегічні. Ради розробляють стратегію на 7 наступних скликань Верховної Ради і на 35 років уперед. Цей досвід може стати якісною основою для подальшого конструктивного суспільного діалогу. Нам украй важливо продемонструвати чітке бачення майбутнього розвитку країни, з конкретними показниками соціального та економічного розвитку, щоб громадяни могли побачити своє місце в державі, а не шукати щастя за кордоном. Україна здатна посісти гідне місце у світі, однак реалізувати свій потенціал вона зможе лише тоді, коли державою керуватимуть професіонали та патріоти. Поступальний розвиток почнеться, коли до влади прийдуть конструктивні люди, які хочуть жити і працювати тут, а не накрасти та втекти.

Консультація Міністра юстиції

Пане міністре, на жаль, чоловік підіймає на мене руку. По допомогу не маю до кого звернутись. Боюсь, що може побити й дитину. Що робити? До кого звертатися?  
Ірина Бусол

Яким може бути насильство в сім’ї?

Фізичне насильство - форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Сексуальне насильство - будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

Психологічне насильство - словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.

Економічне насильство - умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

Куди звертатись, якщо зазнали насильства?

Облік і розгляд заяв та повідомлень про застосування домашнього насильства проводиться суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

- районними, районними у містах Києві і Севастополі державними адміністраціями та виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;

- службами у справах дітей;

- загальними та спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб (центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; притулки для дітей; центри соціально-психологічної реабілітації дітей; соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка); центри соціально-психологічної допомоги; територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг); інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги);

- уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України;

- судом (у випадку заяви про видачу обмежувального припису стосовно кривдника);

- цілодобовим кол-центром з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Які необхідно подати документи?

Допомога постраждалим особам надається за місцем звернення.

Працівником суб'єкта, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі вносяться відомості зокрема про:

особу, яка повідомила про вчинення насильства (прізвище, ім'я, по батькові; число, місяць, рік народження; місце проживання; номер контактного телефону), - за згодою;

постраждалу особу (прізвище, ім'я, по батькові; число, місяць, рік народження; стать; громадянство; місце проживання; місце навчання та/або місце роботи; номер контактного телефону) - за згодою;

кривдника (прізвище, ім'я, по батькові; число, місяць, рік народження; стать; громадянство; місце проживання; місце навчання та/або місце роботи; номер контактного телефону) та про характер відносин між кривдником і постраждалою особою;

випадок домашнього насильства, насильства за ознакою статі (дата вчинення; місце вчинення; форма домашнього насильства; вид шкоди чи страждань, завданих внаслідок насильства за ознакою статі; короткий опис);

потреби постраждалої особи.

У заяві до суду про видачу обмежувального припису повинно бути зазначено:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) заявника та заінтересованої особи, їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти, у разі якщо заява подається особою, яка може бути заявником, у розумінні статті 350 -2 Цивільного процесуального кодексу України, - процесуальне становище особи, яка подає заяву, із зазначенням її імені (прізвища, імені та по батькові), місця проживання чи перебування, поштового індексу, відомих номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти, а також ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) дитини або недієздатної особи, в інтересах якої подається заява, місце її проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти, якщо такі відомі;

3) обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності).

Як довго розглядаються заяви?

У разі виявлення фактів домашнього насильства стосовно дітей або отримання відповідних заяв чи повідомлень не пізніше однієї доби повідомляється служба у справах дітей, уповноважені підрозділи органів Національної поліції України.

У разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України кривднику виноситься терміновий заборонний припис.

Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису не пізніше 72 годин після надходження заяви про видачу обмежувального припису до суду.

Що робити у разі отримання тілесних ушкоджень?

Установи і заклади охорони здоров'я у разі виявлення тілесних ушкоджень забезпечують в установленому порядку проведення медичного обстеження постраждалих осіб, а у разі ушкоджень сексуального характеру направляють постраждалих осіб на тестування на ВІЛ-інфекцію.

Уповноважені підрозділи органів Національної поліції, зокрема, вживають заходи для припинення домашнього насильства та надання допомоги постраждалим особам, забезпечують інформування постраждалих осіб про їхні права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників, взяття на профілактичний облік кривдників та проведення з ними профілактичної роботи в порядку, визначеному законодавством, анулювання дозволів на право придбання, зберігання, носіння зброї та боєприпасів їх власникам у разі вчинення ними домашнього насильства, а також вилучення зброї та боєприпасів у порядку, визначеному законодавством.

Яка відповідальність за вчинення насильства?

За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування законодавством встановлено відповідальність у виді накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. А у разі вчинення тих самих дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі правопорушення передбачено відповідальність у виді штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Кримінальна відповідальність при проявах домашнього насильства настає за вчинення легких тілесних ушкоджень, умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень, побоїв і мордувань тощо відповідно до кримінального кодексу.

Разом з тим, Верховною Радою прийнято Закон України від 06 грудня 2017 року № 2227-VIII «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», який набирає чинності через рік з дня його опублікування, та передбачає зміни до Кримінального кодексу України, а саме доповнення новою статтею 1261, якою встановлюється кримінальна відповідальність за домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. За такі дії особа буде нести покарання у виді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування співробітників поліції на сторінках преси, по радіо, телебаченню, наші громадяни продовжують потрапляти на гачок аферистів, які обкрадають людей, обманом входячи у довіру та видурюючи останні копійки. З кожним днем махінатори видумують все нові й нові способи та методи шахрайств. Тому в черговий раз правоохоронці попереджають про небезпеку та наводять найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв.

Всі ми, ну або майже всі, хоч раз в житті купували щось через мережу Інтернет. Багато хто з нас покупки здійснює на дошках оголошень «з рук в руки», на спеціальних сервісах.

Не стоїть на місці і прогрес шахрайських схем. Відповідно кожен раз вигадуються нові й нові схеми обдурити довірливих користувачів. Тут лише деякі приклади схем, за якими діють шахраї.

Схема з двома довірливими продавцями

Схема злочину така: шахрай укладає угоду з одним з покупців, при цьому просить перевести гроші на банківську картку. При цьому він вказує номер картки іншої людини, у якої він щось купує. Таким чином, одна жертва переводить гроші на карту другої, а третя сторона – шахрай, отримує товар, за який заплатив сторонній чоловік.

Реалізація цього злочину може відрізнятися в залежності від ситуації, але, у підсумку, одна людина залишається без грошей, звинувачуючи другу в шахрайстві, тоді як справжній шахрай просто зникає.

Крадіжка сім-картки

Ще більш просунуті шахраї навіть навчилися красти SIM-картки, використовуючи послугу мобільних операторів по відновленню втраченої «сімки». Для цього вони дзвонять жертві з трьох різних номерів, а потім в офісі оператора називають ці три номери, отримуючи SIM-картку з номером жертви, а потім, знаючи телефонний номер і номер банківської картки, знімають гроші з банкоматів, користуючись послугою «Екстрені гроші».

Авто з-за кордону: популярні схеми обману

Враховуючи високі ціни на автомобілі в Україні, шахраї часто ловлять на гачок бажаючих придбати дешеву машину. Стандартна схема обману така – на дошці оголошень розміщують привабливу пропозицію з гарною машиною за низькою ціною. Потенційний покупець зв’язується з продавцем і виявляється, що той перебуває за кордоном. Далі починається процес входження в довіру і виманювання грошей.

Відбувається це приблизно так: щоб жертва не здогадалася про обман, шахрай придумує правдоподібну легенду, надає фотографії або скани документів і пропонує перевести гроші через посередницьку фірму (автосалон, компанія-перевізник, банк тощо).

Оскільки шахрайські схеми кожен день удосконалюються, то якогось певного сценарію не існує. Наприклад, зараз популярна схема, коли продавець з-за кордону пропонує купити вже розмитнений автомобіль, який, щоправда, за певним збігом обставин зараз знаходиться в іншій країні

Шановні громадяни! Застерігаємо вас від подібних випадків. Не довіряйте незнайомим вам людям. Якщо до вас прийшли незнайомці, перевіряйте їхні дані, запам’ятовуйте їх. Будьте обачними, не ведіть купівлю-продаж речей через засоби електронного зв’язку. Якщо вам відомо про якісь випадки, пов’язані із шахрайськими діями, негайно повідомляйте поліцію за номером 102.

Фейковість українського політикуму заганяє Україну в глухий кут. Поки політичні блазні влаштовують шоу на телеекранах, життя простих українців лише погіршується. Держава потребує політиків, здатних на реальні дії. 

Серед 353-х політичних партій, нині зареєстрованих, переважна більшість існує винятково на папері. У них немає ні реальних членів, ні мережі місцевих осередків. Інші, зокрема й представлені у Верховній Раді України, – це політичні проекти, створені за гроші олігархічних груп. Їх фінансують і створюють одна або кілька осіб. Вони захищають лише приватні інтереси своїх «господарів», не мають під собою ідеологічної основи, не продукують стратегії розвитку країни, віддають перевагу відвертому популізму, живуть від виборів до виборів і, виконавши власну функцію, просто зникають.
Аграрна партія України – єдина альтернатива політичним проектам олігархічних груп. Ми представляємо інтереси всього Українського народу та об’єднуємо людей справи, які заслужили довіру й авторитет власною працею, люблять та бережуть свою землю.
Наше коріння
Починаючи з грудня 1996 року, коли виникла партія, основний наш пріоритет – розбудова сучасної української держави. Держави, в якій людина буде найвищою цінністю та матиме всі умови для щасливого повноцінного життя, власного розвитку і самореалізації. 
Ми починали із відстоювання інтересів тих, хто своїми руками утверджував славу України як житниці Європи. Ми власними руками вирощували хліб і розвивали виробництво. Ми були тими, хто розробив прогресивне аграрне законодавство, яке дозволило перетворити аграрний сектор на локомотив української економіки. З нашої ініціативи було введено фіксований сільськогосподарський податок, спеціальний режим ПДВ, компенсацію процентних ставок за банківськими кредитами для сільськогосподарських виробників. Ми збудували найуспішнішу галузь вітчизняної економіки і розбудуємо успішну Україну! 
Перезавантаження
Час вимагає змін! У 2014 році країна зазнала оновлення, як і Аграрна партія. Її очолив молодий технократ Віталій Скоцик. І політсила отримала нове дихання. Нашим гаслом стало «Збережемо найдорожче! Збудуємо найкраще!» Ми перейняли найкращі попередні напрацювання і взяли чіткий курс на розбудову партії та успішної, заможної України.
Політсила ухвалила нові Програму та Статут, провела ребрендинг і оновила структуру регіональних організацій. 
Наша ідеологія
Аграрна партія України є справжньою ідеологічною політсилою, що сповідує правоцентристський ліберальний консерватизм, який спирається на традиційні духовні, моральні та правові цінності, недоторканність приватної власності, обмеження державного втручання, розвиток місцевого самоврядування. Наша партія не змінює своїх позицій залежно від політичної кон’юнктури – усі рішення політсили відповідають її Програмі, яка є стратегією на десятиліття вперед й закладає ідеологію інтенсивного розвитку суспільства та держави.
За принципом побудови Аграрна партія України – це єдина демократична політсила, яка будується «знизу», – рішення ухвалюють колегіально після тривалих обговорень на місцях, фінансування здійснюють самі партійці. Політики, обрані від політсили на різні посади, несуть відповідальність перед народом, який їх висунув.
Хто ми?
Аграрна партія України нині – це об’єднання сильних особистостей, небайдужих, відповідальних, відважних, активних людей, справжніх лідерів та господарів України. Це ті, хто сповідує спільні загальнолюдські цінності, вірить у велике майбутнє України та Українського народу, володіє знаннями і має наснагу для досягнення поставленої мети. Ми є тією силою, яка може об’єднати суспільство навколо спільних цілей. 
Зараз ми вже стали партією не лише аграріїв, а й усього Українського народу! У наших лавах дедалі більше вчителів, підприємців, лікарів, робітників, менеджерів та спеціалістів IT-галузі, людей різних професій із різних регіонів. Ми впевнено здобуваємо підтримку і в містах, про що яскраво свідчать результати місцевих виборів. Усіх наших партійців об’єднує одне – любов до України і прагнення справжніх змін. Ми не ті, хто говорить красиві слова, а ті, хто усе сказане підкріплює результатами власних справ. 
Наш лідер
Віталій Скоцик – це політик нової формації. Це людина, яка не має минулого у владі, але набула величезного досвіду успішного управління великими міжнародними компаніями. Інноваційне глобальне мислення, західні підходи до ведення бізнесу в прозорий та чесний спосіб, ефективний антикризовий менеджмент – саме завдяки цьому Віталій Скоцик здобув надійну ділову репутацію та неодноразово реанімував підприємства аграрної галузі, чиї фінансові показники не вселяли жодної надії на відродження. 
До партії він вступив ще у 2009 році та тричі відмовлявся від пропозицій стати її головою через власну зайнятість. Однак у 2014-му погодився очолити політсилу, аби перетворити її на дієву правоцентристську ліберально-консервативну партію європейського типу, вибудувану на демократичних засадах «знизу – догори». Основне гасло голови Аграрної партії України – постійний рух до поставлених цілей. Водночас важливе досягнення не лише великих, а й малих успіхів.
Віталій Скоцик користується повагою у міжнародної бізнесової та політичної еліти, регулярними є його робочі зустрічі з офіційними представниками США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Польщі, Фінляндії, Канади, Бельгії, Литви, Швейцарії, Ізраїлю, Данії, Словенії, Португалії, Норвегії, Угорщини, Австрії, Швеції, інституцій Європейського Союзу, участь у численних міжнародних конференціях та інших заходах.
Наше майбутнє
Із 2014 року Аграрна партія України впевнено, крок за кроком йде до перемоги. Протягом останніх 5-ти хвиль виборів до ОТГ ми стабільно входимо до трійки переможців. Водночас рівень нашої підтримки весь час зростає. В органах місцевого самоврядування вже працює майже 5 тисяч депутатів від Аграрної партії. Ми формуємо потужну партійну мережу на місцях та розширюємо міжнародні контакти. 
Шлях, який ми обрали для зміни країни, – очищення із самого низу. Демонструючи свою ефективність на рівні кожної громади, ми йдемо до результативного управління державою на загальнонаціональному рівні. Аграрна партія переконана, що, маючи міцний фундамент в усіх регіонах, ми дійсно зможемо привести до влади професіоналів, які виведуть країну зі стану депресії.
Аграрна партія України здатна перезавантажити державу і гарантувати їй сталий розвиток, а суспільству – відкрити шлях до заможності й процвітання. Майбутнє України – в наших руках. І ми неодмінно переможемо заради оновлення та успіху всієї держави!

Відвідати на фронті воїнів-добровольців ДУК «Правий Сектор», які за покликом серця й ціною життя без зарплат і не «за пільги», відстоюють рідну землю і рятують життя побратимів, для кого Україна - це святиня, а не місце, з якого хто пізнав гіркоту і біль втрат, хто навчився радіти простим речам, хто так подорослішав у свої 18 і в кого пройшла переоцінка життєвих цінностей, хто пізнав жертовність людей і відвойовує кожен наш клаптик землі, - відповідально і зворушливо.

Вони - справжні. Своїми діями, вчинками, обіцянками. Вони - ковток свіжого повітря, якого так не вистачає у цивільному житті.

Тож, поспішаю подякувати тим, кому не все одно, хто не опускає рук, а вірить у Перемогу і всіляко допомагає добровольцям на війні.

Євген Калініченко. Такі люди нині - на вагу золота. Його щире «Що там потрібно, Наташа?» і «Як можна бути байдужим до того, що відбувається в країні?» стискає серце. Ті необхідні речі для воїнів, які вони замовляли, і які Євген закупив з Ольгою Куцою та її друзями, вже працюють за призначенням. Спасибі, що вам не все одно.

Щира вдячність Галині Демиденко, яка жодного разу не відпустила мене у поїздку без суттєвої допомоги для бійців. Нехай життя дарує їй тільки радість і втіху, бо такі люди заслуговують такого сповна.

Величезне спасибі Людмилі Мартиненко і її першокласникам, їх батькам, які вміють бути вдячними за спокійний сон своїх дітей. Спасибі за гостинці воїнам і часточку душі. А також Ользі Черниш (дружині по-звірячому вбитого захисника України Станіслава Черниша) й Ірині Ватулці, Тетяні Лавренюк з Халчі, Олесі Баляс, учням Кагарлицької школи № 2 імені Василя Дашенка за теплі листи й малюнки, жовто-блакитні обереги, створені їх руками і підписаний прапор України, який зараз у янголів війни Правого Сектору (7 клас, ой, вже 8-й - ви суперові діти!)

Окрема вдячність бабусечці з золотими руками, яка щоразу до моєї поїздки виготовляє для воїнів море запашної випічки, Катерині Григорівні Христюк і її вірному другові життя Василеві Івановичу, їх однодумцям-сусідам, які хоч і живуть на мізерну пенсію, а завжди зроблять свій посильний вклад для тих, хто тримає для нас небо.

Дуже дякую фермеру Григорію Кулініченку і водієві його господарства Володі Лисенку за вирішення транспортного питання. До слова, Григорій Володимирович постійно допомагає фронту протягом усіх цих клятих років війни.

Спасибі моєму екіпажу у складі Едуарда Копилова і Миколи Бондаря, небайдужим жителям Фастова, Армену Шахар’янцу і його помічникам.

Спасибі тим, хто міг допомогти і не допоміг - ви не дали розслабитися.

Що ви знаєте про війну -

Ті, хто каже «Немає війни»?

Чому ж чужинці живуть

в Криму,

А в полоні найкращі сини?

Що ви знаєте про війну,

Із кальяну пускаючи дим?

Ви дивились хоч раз в труну,

Де лежить рідний ваш

побратим?

Що ви знаєте про війну?!.

В нічних клубах немає місць.

Розкажіть про це пацану,

Що загинув у двадцять шість.

І для вас це далеко, десь там,

І у нас взагалі АТО...

Кольоровий у вас інстаграм,

Поки небо тримає хтось...

Євген Запорожчук

Ми побували у трьох підрозділах «Правого Сектору» на Донеччині та їх медиків. Янголами війни медиків на передовій, до речі, нарекли самі бійці. Бо з’являються вони там, де їх допомога вкрай необхідна, вони працюють і ризикують своїм життям, щоб врятувати інших. У них обмаль часу на роздуми, бо війна часто забирає безцінне. Вони не мають вихідних, понаднормових, чіткого графіка роботи - їх робота безперервна. Вона полягає у тому, щоб витягти з-під куль пораненого солдата і довезти до лікарні. А ще надати першу медичну допомогу на полі бою, доправити до операційної (а їдуть вони максимально швидко і максимально обережно) і врятувати життя.

Жнива реформ. До осені залишилося кілька місяців, і ми будемо підбивати підсумки того, які плоди принесли українцям реформи. Саме на кінець 2018 року як влада, так і міжнародні інституції анонсували завершення реформування більшості галузей. Про те, як зміни в державі вплинули на життя простих людей, говоримо з головою Аграрної партії Віталієм Скоциком.
– Пане Віталію, реформування країни добігає кінця. Що можете оцінити позитивно, а чого зробити не вдалось?
Дійсно, цей рік мав би стати завершальним для більшості реформ, адже в 2019-му відбудуться президентські та парламентські вибори, а в цей час як владні так і опозиційні гравці зосереджені на отриманні електоральних балів. За популізмом, поливанням конкурентів брудом та влаштуванням показових скандалів політикам не до роботи. Однак не працювали вони й раніше. Освіта, охорона здоров’я, державне управління та місцеве самоврядування, приватизація, запобігання і протидія корупції – влада замахувалась реформувати всі ці сфери. Голосно піарилась, багато обіцяла, а до чого ми врешті дійшли? До повного хаосу. Якщо раніше працювала хоч якась система, то тепер стару зруйнували, а нової не збудували, все в стані невизначеності. А незавершені реформи – це ще гірше, ніж їх відсутність. Навіть незначного поступу вдавалось досягати винятково під зовнішнім тиском. Хіба це нормально для незалежної країни?! Президентську кампанію розгорнули на повну, і політикам уже не до якихось там реформ. А як працювати лікарям, учителям, місцевим депутатам у тому недолугому середовищі, яке їм створили, – незрозуміло.

– Тобто нічого так і не змінилось?
Чому ж? Змінилось. Країна залізла ще в більшу боргову яму, а людям стало жити гірше. Минулого року лише зовнішній борг нашої держави зріс на 3,4 мільярда доларів, а загальний – на 5,3 мільярда. Скоро ми вже й забудемо, скільки і в кого позичили. Схоже, ні Верховна Рада, ні Кабмін просто не знають інших способів отримання грошей, окрім позичання. А те, що їх потрібно буде віддавати, ще й із відсотками, нікого не хвилює. По-друге, і це те, що найбільше б’є по людях уже зараз, інфляція продовжує зростати. Із 2010-го продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на понад 220%, житло, вода, електроенергія – більше ніж на 500%, транспорт – майже на 300%. І переважна частина цього підвищення цін – дві третини – «надбання» останніх чотирьох років. Лише з початку 2018-го вартість харчів уже зросла на 5%. Але ж далі, як-то кажуть, буде ще. З 30-го травня залізничні квитки подорожчали на 12%, і ще на стільки ж ціни підвищать у жовтні. Влітку по країні прокотиться хвиля підвищення вартості проїзду в міському транспорті. Приміром, у тому самому Києві її планують збільшити майже вдвічі. І це лише два приклади.
– Але багато країн проходили шляхом болючих реформ, згадайте хоча б «шокову терапію» в Польщі.
І подивіться на тамтешні показники зараз. Так, реформи були у них кардинальні, але вони змінили саму систему управління, створили умови для розвитку. Дійсно, якщо в кінцевому підсумку люди виграють, то реформи виправдані. Але ж у нас їх ніхто не має наміру доводити до кінця. За показовою імітацією реформ заради позичок влада забула про головне – про людину. Це як у прислів'ї, «коли з-за дерев і лісу не видно». Аграрна партія вважає, що громадянин повинен мати всі умови для щасливого повноцінного життя, власного розвитку та самореалізації в суспільстві, і це займає центральне місце в нашій програмі. Відповідно, метою всіх реформ має стати розбудова такої сучасної української держави, в якій людина буде найвищою цінністю. Наша мета – це успішна людина, сильна громада і потужна держава. І лише в такому порядку мають бути розставлені пріоритети. Щоб це реалізувати, нам потрібні реальні децентралізація, дерегуляція та детінізація.
– Але як цього можна досягти, якщо будь-які реформи у нас врешті-решт зависають?
Ми нічого не змінимо, поки не очистимо нашої політичної системи від олігархічних ставлеників, яким життя простої людини абсолютно байдуже, які працюють лише в інтересах великих фінансово-промислових груп і заради власного збагачення. Саме тому партія приділяє значну увагу виборам до ОТГ. Ми активно, а головне – успішно беремо у них участь, адже на рівні громади люди отримають реальну можливість самостійно розв'язувати основні питання, які їх турбують, а не чекати «подачок» від центральної влади. За три роки ми вже довели, що політсила, яка не залежить від грошей олігархів, може успішно працювати на місцевому рівні, і саме там відбувається ставлення лідерів, які потім замінять і центральну владу. Ми очищуємо країну знизу. Коли до влади прийдуть лідери, яким відомі проблеми громади зсередини, які знають, що потрібно, аби поліпшити якість життя кожного українця, вони зможуть провести справжні реформи. І люди нам довіряють та підтримують нас. Попри численні спроби фальсифікацій, підкупу і маніпуляцій із боку конкурентів, Аграрна партія здобула переконливі перемоги на виборах до ОТГ 29-го квітня у Херсонській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Запорізькій, Сумській, Тернопільській та Рівненській областях. Ми увійшли до трійки переможців по всій країні. Це вже 5-та хвиля виборів поспіль, на яких наша політична сила входить до трійки лідерів. У органах місцевого самоврядування вже працює майже 5 тисяч депутатів від Аграрної партії.
– Ви розраховуєте іще на вибори до ОТГ цьогоріч?
Влада боїться виборів до ОТГ. Для нинішніх можновладців, у яких ідуть на спад особисті рейтинги та рівень підтримки їхніх фейкових партій, провал на місцевих виборах – це тільки погіршення ситуації на майбутніх президентських і парламентських перегонах. Саме тому ще з місяць тому почали ходити чутки, що квітневі вибори стали останніми цьогоріч, попри те, що «на низькому старті» були три-чотири десятки громад. Тепер їх уже значно більше – майже сотня нових ОТГ, які або вже створили, або створять найближчим часом на базі понад 400-т «старих» рад базового рівня. Йдеться про подальше життя більше ніж мільйона людей. Чи буде у них можливість самовизначитись іще цього року – питання поки що відкрите. І відповідь стане яскравим маркером того, як влада дійсно ставиться до українців. Ми будемо робити все, аби захистити права місцевих громад, адже переконані, що саме звідси піднімається повінь змін. Проекти олігархів відійдуть у минуле, і їм на зміну прийдуть справжні всенародні партії. Лише такі політичні сили нової формації здатні оновити парламент та реалізувати довготривалу стратегію розвитку України.

Національна асоціація українських медіа заявляє про готовність до усіх форм і методів боротьби за право на свободу, право на життя і розвиток місцевої преси в Україні!

Ми не згодні з нинішньою державною політикою щодо друкованих засобів масової інформації, яка веде до дефіциту газетного паперу та залежності від монопольного становища російського паперу в Україні, руйнування системи доставки газет, відсутності адресної фінансової державної підтримки реформованих друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, а у підсумку до невиконання найвищими державними органами законів України “Про державну підтримку змі та соціальний захист журналістів”, “Про друковані змі (пресу) в Україні”, “Про реформування державних та комунальних друкованих змі” та постійного значного здорожчання місцевих газет для читачів.

Постійний ріст тарифів «Укрпошти» на доставку газет, фактичний розвал самої системи поштового зв’язку в сільській місцевості, різке подорожчання газетного паперу, яке супроводжується його гострим дефіцитом, вже поставили українську пресу на грань виживання!

Вимагаємо від Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики та Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Президенті України внести пропозицію щодо змін до Державного бюджету України і врешті виконати законодавчу норму про адресну фінансову підтримку реформованих друкованих видань – хоча б у розмірі втрат редакцій від подорожчання газетного паперу! Зважаючи на бездіяльність Кабінету Міністрів України в цьому питанні протягом трьох років, сподіваємось на принципову позицію Верховної Ради та Президента України!

Вимагаємо від Кабінету Міністрів України, на п’ятий рік війни, вирішити питання із подоланням дефіциту газетного паперу, позбувшись монополії російського газетного паперу в Україні, а в перспективі кількох років – будівництва паперових комбінатів або переобладнання існуючих потужностей для виробництва достатньої кількості власного якісного недорогого газетного паперу!

Вимагаємо від Верховної Ради України поставити до порядку денного та підтримати законопроект № 7291 «Про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей» та скасувати рішення про підвищення тарифів на доставку газет, затверджене наказом Міністерства інфраструктури без врахування громадського обговорення та наданих в його ході пропозицій!

Вимагаємо невідкладного державного втручання з метою недопущення колапсу «Укрпошти» - державного оператора поштового зв’язку України! Поруч із Державною програмою «Сільська медицина» має бути розроблена і впроваджена Державна програма «Сільська пошта»!

Вимагаємо притягнути до відповідальності посадових осіб органів державної влади, на яких законодавством покладено обов’язок здійснювати державну політику в сфері засобів масової інформації за бездіяльність та за рішення, направлені проти місцевої преси!

Заяву прийнято загальними зборами Національної асоціації українських медіа 13 квітня 2018 року. Колективи більше 100 місцевих газет оприлюднюють її на знак солідарності! Примірники цих газет будуть направлені в усі центральні органи влади країни.

Читачу для інформації

Ситуація дійсно складається так, що наразі під загрозу поставлено саме існування місцевої преси країни.

В країні стрімко розвалюється система доставки періодичних видань. На фоні неякісної доставки газет «Укрпошта» не забуває стрімко піднімати свої тарифи. Впродовж останніх 10 років поштові послуги із доставки періодичних видань зросли вдев’ятеро (!!!) А з 1 липня ц.р. підвищуються майже на 25% тарифи на приймання та доставку періодичних видань за передплатою. Мало того, із 1 січня наступного року планується ще одне, наступне підвищення – на 19,2%...

Починаючи із грудня минулого року, із різних причин в країні почав безпрецедентно стрімко дорожчати газетний папір. Із початку 2018 року ріст ціни на нього вже склав до 45 відсотків. Ситуація ускладнюється й тим, що альтернативи немає – майже увесь газетний папір в Україні – російський, ринок монополізовано. Ще є трохи білоруського, польського… Але жодного кілограма українського!!! У нас цей стратегічний товар взагалі не виробляється…

Вдумайтеся: якщо Росія заборонить продаж газетного паперу в Україну, усі наші газети відразу припинять існування!!!

Без перебільшення: це – питання державної ваги й інформаційної безпеки!

Більше

Фото

 • 1978.jpg
 • depositphotos_92453612-stock-illustration-no-cannabis-sign.jpg
 • IMG_8378.jpg
 • IMG_20180729_194619.jpg
 • IMG_20180805_122612.jpg
 • P1010723.jpg
 • P1120881.jpg
 • P1130413.jpg
 • P1130457.jpg
 • P7282449.jpg
 • P7282475.jpg
 • P8022498.jpg
 • P8142523.jpg
 • PA044217.jpg
 • Shukh.jpg

Район

Більше статей

Негода скоригувала плани хліборобів району. Через дощі більше як на два тижні було призупинено польові роботи. І тільки на цьому тижні жнива...

Кагарлик

Більше статей

На Кагарличчині не всі старшокласники святкували випускний у ресторані у вечірніх сукнях, частина з них вибрала мандри до Європи Таке, гадаю, у нас в...

Петра Ляшенка знають у нашому місті та районі як вчителя історії та правознавства, дослідника і краєзнавця, автора публікацій у міській та районній...

Це ж тільки подумати, - десятий раз поспіль збирається братство випускників 1953-го року Кагарлицької середньої школи №1 на свій уже 60-річний...

Спорт

Більше статей

У День молоді у фізкультурно-оздоровчому центрі КРР КЗ «ФОК Кагарличчини» відбувся турнір з волейболу за участі трьох найсильніших волейбольних...

Футболісти Кагарлицької ДЮСШ повернулися додому з Кубком та медалями Всеукраїнського турніру з міні-футболу серед юнаків 2009-2010 р.н. «Кубок...

Тридцять першого березня в фізкультурно-оздоровчому центрі КЗ КРР «ФОК Кагарличчини» відбувся чемпіонат Кагарлицького району з волейболу, в якому...

Двадцять третього та двадцять четвертого лютого команда Кагарлицької районної ДЮСШ взяла участь у Вiдкритому чемпiонатi м. Києва з кiкбоксингу серед...

Відео

Більше відео
Watch the video